ремонт на захранвания EVGA

Всичко за захрананията при копане с ASIC или GPU

Модератор: Moderators

Re: ремонт на захранвания EVGA

Мнениеот dolf » 18 Май 2022, 20:14

Здравейте, в момента основно се занимавам с ремонти на захранвания и няма проблем да помогна при проблем със захранващ блок, независимо от марката. Ще отбележа, че ремонта на некачествени захранвания, където в общия случай проблемни са кондензаторите не си заслужават парите за ремонт. Там, където няма схема (за което питаше колега) , а в болшинството случаи за модерните захранвания няма да намерите такава, се разчита на опит и усет. Мощността няма значвние в случая, защото има качествени блокове от 400W до 2Кw. Ако имате проблем с не работещ захранващ блок или такъв, който работи, но се "дъни" при натоварване, смятам че мога да помогна в голяма част от случаите. Скоро при мен дойде захранване, Corsair AX1200i, което след едногодишен престой при "колеги" е било обявено за "тотал щета". Проблема на този блок се оказа елементарен (когато знаеш какво да търсиш естествено), така че винаги има надежда.
Ще посоча някои захранвания, които според мен си заслужава да бъдат спасявани, като моля за извинение за много други, които пропускам:
- Corsair серии AX, AXi, HX, HXi, RM, RMi (650 до 1600W)
- EVGA серии G2, P2, T2 (750 до 1600W)
- Superflower
- Antec (HCP 1000, 1300W)
- Seasonic
- CoolerMaster серии V (850, 1000, 1200W)
и много други блокове с "модерна" топология - имам предвид LLCконвертор, синхронно изправяне на 12V линия, DC-DC конвертори за 3.3V и 5V. В качественото захранване проблеми с кондензаторите са рядкост, но дори в такива случаи разполагам с подходящи за подмяна (NCC серии KZE, KZH и KY, които са стандартни в споменатите качествени захранвания).
Надявам се да съм бил полезен с написаното.
Поздрави,
dolf
 
Мнения: 6
Регистриран на: 05 Яну 2018, 18:54

Предишна

Назад към Захранвания

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], George, Google [Bot], ionicle, Kris, MadDog, mincho, Spenchoni, svetlim, viniamin