Правилно свързване на две захранвания в един риг

Всичко за захрананията при копане с ASIC или GPU

Модератор: Moderators

Re: Правилно свързване на две захранвания в един риг

Мнениеот puffyto » 25 Яну 2018, 22:19

Благодаря.Ще тествам и ще споделя мнение :)
Аватар
puffyto
 
Мнения: 146
Регистриран на: 31 Мар 2017, 13:51

Re: Правилно свързване на две захранвания в един риг

Мнениеот stylius » 26 Яну 2018, 08:51

Zmejsky написа:
Чувам че става и вариант
всеки райзър и спохождащата го карта трябва да се захранват от 1 конкретно захранване

Но не съм пробвал.


Аз имам 1 риг с 2 захранвания по 700W (FSP Hydro Bronze), първото храни дъно с процесор + 3 карти и 3 екстендера. 2-рото захранване е за останалите 3 карти и 3 екстендера. Работи перфектно. Захранванията се синхронизират с "add2psu" BG edition от OLX.
stylius
 
Мнения: 202
Регистриран на: 08 Юни 2017, 19:52

Re: Правилно свързване на две захранвания в един риг

Мнениеот fena3000 » 02 Фев 2018, 10:26

Аз така изгорих едно захранване и ми писна и си купих едно 1200 вата.

Иначе е добре да се заземят компонентите преди да се човърка, за да няма статично електричество, че май заради него ми изгоря едното захранване.
fena3000
 
Мнения: 30
Регистриран на: 21 Яну 2018, 15:22

Re: Правилно свързване на две захранвания в един риг

Мнениеот Mateev » 02 Фев 2018, 11:27

По принцип няма никакво значение как ще се разпределят консуматорите между две или повече захранвания, стига обаче всички захранвания да имат обща маса. Може обаче да се измисли някаква логика първото захранване да е по-слабо и да държи компютъра и дисковете, а мощните карти да се захранват от второ или дори от трято захранване. Тази логика има смисъл при копането на BURST, като първото захранване с компютъра и дисковете се сложи на UPS, а останалите мощни захранвания са без UPS. Така при спиране на тока BURST-а ще продължава да се копае, и най-важното - няма да се предизвиква рестарт на компютъра при всяко едно мигване на тока.

Тази логика с UPS на компютъра и дисковете разрешава и още един проблем - ако има няколко последователни мигвания на тока през 10-25 секунди, компютъра влиза в DEBUG MODE и показва син екран с опции за Recover на системата. Това се случва когато има три поредни неуспешни опита за стартиране на Windows - тоест три бързи премигвания на тока. При влизането в такъв режим системата не се оправя самичка, докато не се намеси човек. При това намесата трябва да е на локалната конзола с локален дисплей, клавиатура и мишка. Да, ама при цяла една стая с много ригове има само един дисплей, една мишка и една клавиатура. Представете си какъв ад ще е те да се местят между отделните ригове и един по един да се излиза коректно от този DEBUG MODE. Ами ако риговете са в много стаи или в много сгради или са разпръснати в други населени места?

Затова най-правилната стратегия според мене е дъното и дисковете да са на отделно слабо захранване, което да е на UPS, а силовата част (картите) да се захранват от отделни захранвания директно от мрежата. Така компютрите никога няма да се рестартират и няма да изпадат в DEBUG MODE. Също така и винаги ще им работи Remote Control-а, което автоматично ни избавя от необходимоста един монитор да го подмятаме между много ригове при тройно мигане на тока.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Правилно свързване на две захранвания в един риг

Мнениеот nightyj » 20 Фев 2018, 00:04

Относно захранванията и начина на палене, добре е да се използва модул с реле, понякога стартъпа и на двете захранвания се бърка когато са обединени с кабел, още едно предимство на платките с реле е, че захранването на дъното не минава през шит китайски разклонител, а влиза директно в пина на дъното.

Масата е обединена със заземяването и всички захранвания са с обединени маси още от контакта.
nightyj
 
Мнения: 548
Регистриран на: 29 Май 2013, 21:00
Местоположение: Харманли

Re: Правилно свързване на две захранвания в един риг

Мнениеот amxcs » 06 Мар 2018, 20:47


натоварване на 3 и 5 волта

С какво допринася това натоварване на 3 и 5 волтовата линия на второто захранване. И ако изключим двата резистора има ли някаква разлика м/у това и подобно от алиекспрес за 2-3лв?
amxcs
 
Мнения: 85
Регистриран на: 01 Фев 2018, 08:32

Предишна

Назад към Захранвания

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, svetlim, viniamin