Опасно ли е да се претоварва захранването

Всичко за захрананията при копане с ASIC или GPU

Модератор: Moderators

Re: Опасно ли е да се претоварва захранването

Мнениеот andrianski » 07 Апр 2016, 08:51

zigzag написа:
andrianski написа:С 350 ватовото ще храниш само 1 карта и само конекторите с 6 пина. Не знам какви са ти картите, ако са с един конектор ще храниш само него. Ако не са издухани кондензаторите , както вече писаха по-горе ще стане.


Така и направих, даже единия 6пинов от единия кабел а другия 6 пинов от другия, но явно са си заминали тези кондензатори и хич не може да държи. Незнам само как успява да работи
на нормална дънна платка без видеокарти. Явно до 100 вата е добре. Картата харчи 140вата - r9 270.
Аватар
andrianski
 
Мнения: 254
Регистриран на: 07 Юли 2013, 11:43

Re: Опасно ли е да се претоварва захранването

Мнениеот andrianski » 07 Апр 2016, 10:10

Проблема е решен след рокади на захранвания, но има няколко извода:
1. Същата машина с 4 ь р9 270 , НО със захранване "fractal design NEWTON 1000w" дава разход 540вата вместо 640 с фортрон (разликата в цената между двете е 300лв, което не оправдава дори и 100вата разлика в консумацията преди 3татата година на непрекъснато потребление)

2. Втория извод е по-скоро въпрос: Този фортрон същия, който издъхваше на ASROCK fm2a75 pro4 консумация 540в при 3 карти, сега е в конфигурация с 6 карти, второ захранване и дъно h81 pro btc се справя повече от чудесно. Храни всичко по дъното, HDD, и 3 карти r9 270 и отчита консумация 250 - 260 вата. Чисто математически не е възможно, Как може да се обясни този феномен? Вероятно затова е гаснело и 350ватовото фортронче.

Ето, че и сам ще си отговоря: След замерване с уред се оказа, че през второто захранване минава над два пъти повече ток: 580 590вата. Модула ADD2PSU съм купувал тук от форума.
Второто захранване ми е с нагоряла 24пинова букса. Доколко е възможно да се запаля поради този факт или да имам други проблеми? :)
Аватар
andrianski
 
Мнения: 254
Регистриран на: 07 Юли 2013, 11:43

Re: Опасно ли е да се претоварва захранването

Мнениеот andrianski » 08 Апр 2016, 08:38

Понеже от поста ми не става много ясно, ще го опиша по ясно и ако някой разбира повече от тоци да даде обяснение: От захранване 1 кабелите се закачат на повече видеокарти, но въпреки това на изхода на захранване 2 се отчита голяма консумация на ток. Защо се случва така?
Аватар
andrianski
 
Мнения: 254
Регистриран на: 07 Юли 2013, 11:43

Re: Опасно ли е да се претоварва захранването

Мнениеот opper » 08 Апр 2016, 09:42

andrianski написа:Понеже от поста ми не става много ясно, ще го опиша по ясно и ако някой разбира повече от тоци да даде обяснение: От захранване 1 кабелите се закачат на повече видеокарти, но въпреки това на изхода на захранване 2 се отчита голяма консумация на ток. Защо се случва така?


Понеже видео картите, освен през 6 или 8 пиновите букси харчат ток и през PCI-E шината. Ако захранване 2 ти храни дъното, нормално да виждаш голяма консумация на ток. Всяка карта може да дърпа до 75 вата през PCI-E шината.
opper
 
Мнения: 206
Регистриран на: 06 Ное 2014, 09:37

Re: Опасно ли е да се претоварва захранването

Мнениеот 13K » 08 Апр 2016, 13:40

2GOOD написа:
andrianski написа:сетих се че имам едно 350w фортронче, включих едната карта на него с ADD2PSU модул, но след 5 минутки второто захранване гасне. Каква ли е причината?
P.S. Засега изключих едната карта за да не претоварвам 600 ватовото захранване


Много вероятно този стария фортрон да е със заминали кондензатори и да не държи.


Имал съм същите случаи със чисто здрави захранвания Корсар 550 W, не си спомням буквите на модела.
Захранвах с тях мравки. Поработят 10-15 мин и спрат. Същото захранване храни компютър с 2 бр R9 270 без да се огъне.
След дебъгване проблема се оказа, че понеже, захранвайки само мравки, нямат консумация на 5V по някое време защитата им решава, че нещо не е в ред и изключва.
Решението - слагах на 5те волта за консуматор какъв да е 12 волтов вентилатор. Тока му беше достатъчен да излъже захранването и си работеше без грижи.

При теб едното захранване няма консумация на 5 V и има вероятност проблема да е подобен
13K
 
Мнения: 153
Регистриран на: 28 Мар 2014, 12:23

Предишна

Назад към Захранвания

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, viniamin