Опасно ли е да се претоварва захранването

Всичко за захрананията при копане с ASIC или GPU

Модератор: Moderators

Опасно ли е да се претоварва захранването

Мнениеот andrianski » 06 Апр 2016, 13:44

Здравейте колеги!
Сложих си един от тези уреди които замерват консумацията и с почуда установих, че харча 630 - 640 вата от захранване fortron 600W HYPER M . Дават го с 85% КПД по спецификации.
Това претоварване доколко е опасно?
Да продължавам ли да го ползвам по този начин или много скоро ще имам проблеми?
Изобщо ако някой има подобни случки, моля споделете!
Аватар
andrianski
 
Мнения: 254
Регистриран на: 07 Юли 2013, 11:43

Re: Опасно ли е да се претоварва захранването

Мнениеот Zmejsky » 06 Апр 2016, 14:21

Това е нормално
640 Х 85% = 544 W natowarwane
pp гледай да е в гаранция :)
Аватар
Zmejsky
 
Мнения: 753
Регистриран на: 29 Май 2013, 17:11

Re: Опасно ли е да се претоварва захранването

Мнениеот 2GOOD » 06 Апр 2016, 14:24

Не е добре да държите захранванията толкова близо до горнаа граница.
1. Пада им к.п.д.
2. Има голяма опасност да изгорят :)

Моята препоръка е да консумирате до 80% от номиналната мощност, т.е. 600W захранване да го товарите максимум с 500W консумация
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Опасно ли е да се претоварва захранването

Мнениеот andrianski » 06 Апр 2016, 14:45

сетих се че имам едно 350w фортронче, включих едната карта на него с ADD2PSU модул, но след 5 минутки второто захранване гасне. Каква ли е причината?
P.S. Засега изключих едната карта за да не претоварвам 600 ватовото захранване
Аватар
andrianski
 
Мнения: 254
Регистриран на: 07 Юли 2013, 11:43

Re: Опасно ли е да се претоварва захранването

Мнениеот 2GOOD » 06 Апр 2016, 18:25

andrianski написа:сетих се че имам едно 350w фортронче, включих едната карта на него с ADD2PSU модул, но след 5 минутки второто захранване гасне. Каква ли е причината?
P.S. Засега изключих едната карта за да не претоварвам 600 ватовото захранване


Много вероятно този стария фортрон да е със заминали кондензатори и да не държи.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Опасно ли е да се претоварва захранването

Мнениеот andrianski » 06 Апр 2016, 20:22

Самостоятелно при нормална употреба си работи. По-скоро или му идва висока консумацията на сата и молекс или щом няма консумация на цпу се гаси.
Аватар
andrianski
 
Мнения: 254
Регистриран на: 07 Юли 2013, 11:43

Re: Опасно ли е да се претоварва захранването

Мнениеот ggeorgiev » 06 Апр 2016, 20:30

Има и друг момент - тези джаджи, дето се мушкат в контакта, и мерят консумацията имат голяма грешка - имам едно такова, което имах възможност да проверя колко е точно - до 1kWh - 8%, нагоре до 2kWh - почти 10%. Просто те са направени повече за ориентир, отколкото за измервания. Останалото са го писали вече - не е добре да е на границата - скъсява се живота на кондензаторите,.. шунта за защитата може да се разпои (както ми се е случвало, а запояването е тегаво, че е сплав), конектори нагарят и т.н.

Относно гасенето - закачи един читав мултицет на 5-те и 12-те В, и виж при какви обстоятелства се гаси. Също така виж по отделно всяко едно от тях, дали нямат големи разлики в напреженията, че го има и момента, ако едното е с по-ниско напрежение от другото да се "карат" с тока който протича...малко сложно го написах, но в момента не мога да го изразя по-просто :)
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: Опасно ли е да се претоварва захранването

Мнениеот andrianski » 06 Апр 2016, 21:29

Сложно е за човек като мен. Не си заслужава да задълбавам, при първа възможност ще купя още едно подходящо за миньорски цели и това ще е. Благодаря! Най-важното е да не се претоварва над КПД-то за ватове за които е произведено.
Аватар
andrianski
 
Мнения: 254
Регистриран на: 07 Юли 2013, 11:43

Re: Опасно ли е да се претоварва захранването

Мнениеот zigzag » 07 Апр 2016, 01:57

andrianski написа:Здравейте колеги!
Сложих си един от тези уреди които замерват консумацията и с почуда установих, че харча 630 - 640 вата от захранване fortron 600W HYPER M . Дават го с 85% КПД по спецификации.
Това претоварване доколко е опасно?
Да продължавам ли да го ползвам по този начин или много скоро ще имам проблеми?
Изобщо ако някой има подобни случки, моля споделете!


Това захранване не е сертифицирано. Написали са 85% , но това е максималното възможно. Реално предполагам КПД то е 80-82%. На 12 волтовата шина максимума е 45 ампера или 540 вата. Та, ти си на максимума му. Би трябвало на 12 те волта да имаш около 525 вата.

Качествените захранвания нямат проблем да работят на максимума си. Те са проектирани за такива натоварвания. Не добре направените изгарят.
Твоето захранване е на под посредствено ниво и не е подходящо за копане. Аз на твое място не бих го ползвал. Най-малкото защото гори с 10% повече ток и шуми много.

Това е снимка на хайпър м 500 . Вижда се каква е скръб.
Изображение
zigzag
 
Мнения: 399
Регистриран на: 05 Фев 2014, 21:51

Re: Опасно ли е да се претоварва захранването

Мнениеот zigzag » 07 Апр 2016, 02:23

andrianski написа:сетих се че имам едно 350w фортронче, включих едната карта на него с ADD2PSU модул, но след 5 минутки второто захранване гасне. Каква ли е причината?
P.S. Засега изключих едната карта за да не претоварвам 600 ватовото захранване

Гаси се защото се претоварва. Фортрончето на 12 волта предполагам е с 2 шини от по 16 ампера , като общият максимум е 300 вата.
Пробвай така.
Със 600 ватовото храни всичко(дъно, хард pci-e захранването на всички карти) освен 6 пиновите конектори на едната карта. С 350 ватовото ще храниш само 1 карта и само конекторите с 6 пина. Не знам какви са ти картите, ако са с един конектор ще храниш само него. Ако не са издухани кондензаторите , както вече писаха по-горе ще стане.
zigzag
 
Мнения: 399
Регистриран на: 05 Фев 2014, 21:51

Следваща

Назад към Захранвания

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Kartoff, viniamin