Захранване PSU - Общи приказки

Всичко за захрананията при копане с ASIC или GPU

Модератор: Moderators

Re: Захранвания

Мнениеот papi92 » 16 Юни 2017, 18:31

Аз ползвам сървърни. Няма проблем с тях. При приличен биоси ъндърволт 1000 вата ти стигат за 6 карти, респективно 1200 за 7.
BTC: 1papi29c5HTMyFsmwVxFPKn6yfzcGPGeB
papi92
 
Мнения: 172
Регистриран на: 26 Сеп 2013, 19:20

Re: Захранвания

Мнениеот nasopraso » 18 Юни 2017, 13:43

Аз ползвам 2 по 700 вата FSP Hyper
nasopraso
 
Мнения: 26
Регистриран на: 13 Юни 2017, 11:00

Re: Захранване PSU - Общи приказки

Мнениеот eddy » 17 Авг 2017, 11:08

Искам да задам следния въпрос, имам едно изгоряло китайско захранване. Мога ли от частите в него да си направя зарядно за тел. DC 5V, знам че се продават такива за без пари, но ми се ще да е по-мощно около 3-4 А? Ако въпроса ми не е за тук моля да ме извините :mrgreen:
Аватар
eddy
 
Мнения: 37
Регистриран на: 23 Май 2017, 14:58

Re: Захранване PSU - Общи приказки

Мнениеот 2GOOD » 17 Авг 2017, 11:19

eddy написа:Искам да задам следния въпрос, имам едно изгоряло китайско захранване. Мога ли от частите в него да си направя зарядно за тел. DC 5V, знам че се продават такива за без пари, но ми се ще да е по-мощно около 3-4 А? Ако въпроса ми не е за тук моля да ме извините :mrgreen:


Зависи какво точно е изгорялото на това китайското, иначе да можеш стига да имаш познанията да подкараш 5-те волта, PC PSU си има 5V
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Захранване PSU - Общи приказки

Мнениеот eddy » 17 Авг 2017, 11:42

2GOOD написа:
eddy написа:


Зависи какво точно е изгорялото на това китайското, иначе да можеш стига да имаш познанията да подкараш 5-те волта, PC PSU си има 5V

На първо четене предпазителя и единия кондензатор преди трафовете. Ще взема "грец"-а и трафа, който ще направи 5-те волта, но те ще са AC? все още и горе долу до тук ми стигат знанията. Предполагам само с транзисторите няма да стане и ще трябва да се ползва PJ494CD и вече става сложно.
Аватар
eddy
 
Мнения: 37
Регистриран на: 23 Май 2017, 14:58

Re: Захранване PSU - Общи приказки

Мнениеот zwickyto » 17 Авг 2017, 11:57

За какво ти е да се занимаваш, при положение че едно китайско зарядно е от порядъка на 5-6лв.
А и тези 3-4 ампера няма ли да ти увредят батерията или самото устройство?
zwickyto
 
Мнения: 41
Регистриран на: 09 Апр 2017, 18:23

Re: Захранване PSU - Общи приказки

Мнениеот eddy » 17 Авг 2017, 12:02

zwickyto написа:За какво ти е да се занимаваш, при положение че едно китайско зарядно е от порядъка на 5-6лв.
А и тези 3-4 ампера няма ли да ти увредят батерията или самото устройство?

Не ми се хвърля нещо от което може да излезе друго, което да върши някаква работа. Устройството е Banana Pi M3 и със зарядно от телефон с 2A не тръгва, не тръгва и със захранване от Raspberry Pi пак 2А, на захранването от компютъра тръгва. Едно такова захранване/зарядно (над 2А) е над 15-20 лв. Или поне аз не намирам..
Аватар
eddy
 
Мнения: 37
Регистриран на: 23 Май 2017, 14:58

Re: Захранване PSU - Общи приказки

Мнениеот zwickyto » 17 Авг 2017, 12:07

Значи не ти трябва зарядно а захранване :) Това е друга бира :beer:

И при сата и при молекс конекторите червената жичка е 5V

Изображение
Една червена с една черна са 5в1А. Връзваш две успоредно и стават 5в2А и т.н.
zwickyto
 
Мнения: 41
Регистриран на: 09 Апр 2017, 18:23

Re: Захранване PSU - Общи приказки

Мнениеот papi92 » 18 Авг 2017, 10:28

Като вземеш греца и трафа как ще получиш АС? За какво се ползва греца - за изправяне на АС към ДС. Трафа се клати с транзистори и не можеш да го ползваш както ти се иска. Единствената възможност да го ползваш е да оправиш цялото захранване. Ако питаш мен купи едно зарядно на Анкер за 20лв и един USB кабел пак на Анкер за 10 и си реши проблема. Очевидно нямаш достатъчно знания, за да поправиш компютърното захранване и отделно то заема повече място и ще седи като голямо подарено нещо до Banana Pi M3.
BTC: 1papi29c5HTMyFsmwVxFPKn6yfzcGPGeB
papi92
 
Мнения: 172
Регистриран на: 26 Сеп 2013, 19:20

Re: Захранване PSU - Общи приказки

Мнениеот eddy » 18 Авг 2017, 22:55

papi92 написа:Като вземеш греца и трафа как ще получиш АС? За какво се ползва греца - за изправяне на АС към ДС. Трафа се клати с транзистори и не можеш да го ползваш както ти се иска. Единствената възможност да го ползваш е да оправиш цялото захранване. Ако питаш мен купи едно зарядно на Анкер за 20лв и един USB кабел пак на Анкер за 10 и си реши проблема. Очевидно нямаш достатъчно знания, за да поправиш компютърното захранване и отделно то заема повече място и ще седи като голямо подарено нещо до Banana Pi M3.


Прав си. Въпреки това се поинтересувах малко повече и до колкото разбрах греца маха полувълната, но отново има пулсирания/лека вариация, която тряба да се изправя и филтрира с транзистори, кондензатори и т.н. Не съм имал идеята да седи цялото захранване, а да извадя компонентие които са ми необходими и всичко да се събере в кутийка от клечки за уши например :mrgreen: . Но както казах в началото - прав си. Най-вероятно така ще направя.
Аватар
eddy
 
Мнения: 37
Регистриран на: 23 Май 2017, 14:58

Предишна

Назад към Захранвания

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, svetlim, viniamin