Проблем със захравания - моля помогнете

Всичко за захрананията при копане с ASIC или GPU

Модератор: Moderators

Re: Проблем със захравания - моля помогнете

Мнениеот leo1971 » 19 Фев 2014, 12:12

супер, мерси колега :)

това доста улеснява нещата ако се отнася и за по-новите карти

значи всички молекси от рейзерите към захранването дето храни дънното и не би трябвало да има ядове
Remember kids, don't accept binaries from strangers!
Аватар
leo1971
 
Мнения: 75
Регистриран на: 29 Ное 2013, 09:27

Re: Проблем със захравания - моля помогнете

Мнениеот ggeorgiev » 19 Фев 2014, 12:14

На теория - да :) на практика - винаги може да има ядове при повече от 1 захранвания, особено, ако едното изгори :)
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: Проблем със захравания - моля помогнете

Мнениеот leo1971 » 19 Фев 2014, 12:29

така е, тати заради това минава на сървърни захранвания ;)
Remember kids, don't accept binaries from strangers!
Аватар
leo1971
 
Мнения: 75
Регистриран на: 29 Ное 2013, 09:27

Re: Проблем със захравания - моля помогнете

Мнениеот vmuser » 19 Фев 2014, 13:24

Значи със сигурност трябва молексите да са вързани към основното захранване? Няма вариант, в който 6/8 пинови конектори и молекси да са на едно захранване, независимо дали екстендерите са с прекъснато 12 волта от дъното или не (а е хубаво да е прекъснато, за да се разтовари дъното все пак). Така ли да го разбирам?
Аватар
vmuser
 
Мнения: 476
Регистриран на: 20 Яну 2014, 13:44
Местоположение: Мината

Re: Проблем със захравания - моля помогнете

Мнениеот ggeorgiev » 19 Фев 2014, 13:33

Разбирай го така - модването на екстендърите се прави, за да се разтовари дъното, и 24 пиновия конектор който го храни - за да няма отлепени писти и нагорели конектори.
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: Проблем със захравания - моля помогнете

Мнениеот Spoon.Net » 19 Фев 2014, 15:03

малииии цяло чудо е че имаш само едно захранване изгоряло. ще ти кажа при мен как работят 3 захранвания на една машина. едно захранване пуска ток на дъното. ако са ти с тъпи молекси рейзърите трябва да вземат ток САМО И ЕДИНСТВЕНО от това захранване. другите захранвания хранят картите през 6 и 8 пиновите конектори, но коя да е карта трябва да взема ток САМО ОТ ЕДНО ЗАХРАНВАНЕ. спазиш ли това всичко ще работи.

п.п. а това че молексите на рейзърите трябвало да бъдат с прекъснати връзки към дъното е абсолютна глупост. китаеца спестява 5 единични кабелчета от лентовия по този начин. при положение че вземат ток от едно и също място може да си слагате "средни точки" където и колкото пожелаете. това е ролята на безсмислените рейзъри с молекс. всеки който се е зайгравал с машините си и измервателни уреди ще знае за какво говоря. и никой да не ми говори как ЕДНО ВРЕМЕ с 58хх е трябвало, защото в момента говорим за нови карти.
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Проблем със захравания - моля помогнете

Мнениеот vmuser » 19 Фев 2014, 15:23

Това означава, че трябва да сменя главното захранване от 500 вт с такова 750 и връзвам 6-те молекса към него заедно с две карти, а другите 2 по 500 захранват по 2 карти само през 2х6 пиновите конектори

Кажете кое от двете бихте препоръчали, ако това е случая:
SEASONIC Захранване SSR-750RT Gold, 750W - http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_14&product_id=7782&limit=100
CORSAIR Захранване 750W RM - http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_14&product_id=7405&limit=100

2х6пиновите конектори за две карти се захранват само и единствено от едно захранване - чуденката беше за молекса къде е правилно да се свързва.
@Spoon.Net - какво значи да са ми с тъпи молекси рейзиръте? И какво имаш предвид под безсмислени рейзъри с молекси? Малко като на индианец, ако мога да те помоля да обясниш, че не ми се горят повече захранвания. А такива неща просто не се пишат точно и ясно по гайдове и т.н. никъде в интернет.
При теб каква е конфигурацията - какви са захранванията, колко карти, какви са рейзирите и как са свързани - може ли подробности, че щом е изпитано и работи няма смисъл да откривам топлата вода
Аватар
vmuser
 
Мнения: 476
Регистриран на: 20 Яну 2014, 13:44
Местоположение: Мината

Re: Проблем със захравания - моля помогнете

Мнениеот atl » 19 Фев 2014, 17:19

Взимай Seasonic.
РМ750 е най-лошото захранване, произведено от Corsair досега.
От 20-на захранвания при мен всякви марки - кат почнеш от Delta и Ablecom (най-добрите) и свършиш с FSP евтините версии, RM750 и RM850 са най-зле.
Особено му е отвратително управлението на вентилатора - все едно че е мислено за анти-мининг.
При прегряване вместо да качи обороти си стои на 50% и изключва вместо да качи на 100% и да не охлади.
Това не е дефект - по ревютата реват за това

П.П.
Да добавим, че Seasonic е производител, а Corsair поръчват на кой-ли не и само лепят лепенки
atl
 
Мнения: 22
Регистриран на: 03 Фев 2014, 22:52

Re: Проблем със захравания - моля помогнете

Мнениеот aclass » 19 Фев 2014, 17:41

не защитавам корсар ... нищо че всичките ми захранвания са РМ .. ама колко го над-товариш че да прегрее?
оплакванията от РМ серията са от стара серия, която е била основно насочена към сайлънт работа и този бъг до колкото пише на няколко места е оправен
към момента имам рм750 рм850 и рм1000 и до сега не ми е изключвало нито едно
aclass
 
Мнения: 575
Регистриран на: 29 Ное 2013, 15:03

Re: Проблем със захравания - моля помогнете

Мнениеот vmuser » 19 Фев 2014, 18:00

Другия вариант е само с едно захранване: EVGA SuperNOVA 1300 G2 за 6 270х клокнати на 1100/1500, по мои сметки би трябвало да е достатъчно натоварено малко под 80%... Някой работи ли са такова
Аватар
vmuser
 
Мнения: 476
Регистриран на: 20 Яну 2014, 13:44
Местоположение: Мината

ПредишнаСледваща

Назад към Захранвания

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, viniamin