Проект: IBM BLADECENTER PSU DPS-2000BB

Всичко за захрананията при копане с ASIC или GPU

Модератор: Moderators

Re: Купувам захранване DPS-2000BB

Мнениеот yosko » 12 Апр 2017, 17:30

За консумацията си прав на 100%
yosko
 
Мнения: 41
Регистриран на: 01 Юли 2015, 11:33

Re: Купувам захранване DPS-2000BB

Мнениеот Sando_83 » 12 Апр 2017, 18:30

Така за да не съм голословен и да не си мислите че приказвам глупости http://prikachi.com/images.php?images/646/9094646u.jpg на графиката ясно се вижда че захранването работи от 25% натоварване до 100% с над 90% кпд и пак казвам това не са само писаници ползвам такива захранвания и съм ги сравнявал само със евга 1300 защото само такива имам и смея да твърдя де даже е по добро от евгата, още нещо не знам дали всички колеги но повечето ползват кофти измервателни уреди за консумацията на машините си докато моя съдружник е ел.ИНЖ. и повярвайте ми са направени много коректни измервания с доказани измервателни уреди и така в заключение ще отбележа само марките като корсар ,евга голд сериите може да се сравняват с въпросното имат дори един +че имат и другите напрежения но най съществения + на делтата е цената и мощността.
Извинявам се на колегата че му осрах темата :D
Sando_83
 
Мнения: 265
Регистриран на: 31 Май 2015, 22:57

Re: Купувам захранване DPS-2000BB

Мнениеот Sando_83 » 12 Апр 2017, 18:40

loudnes написа:
Sando_83 написа:Така за да не съм голословен и да не си мислите че приказвам глупости http://prikachi.com/images.php?images/646/9094646u.jpg на графиката ясно се вижда че захранването работи от 25% натоварване до 100% с над 90% кпд и пак казвам това не са само писаници ползвам такива захранвания и съм ги сравнявал само със евга 1300 защото само такива имам и смея да твърдя де даже е по добро от евгата, още нещо не знам дали всички колеги но повечето ползват кофти измервателни уреди за консумацията на машините си докато моя съдружник е ел.ИНЖ. и повярвайте ми са направени много коректни измервания с доказани измервателни уреди и така в заключение ще отбележа само марките като корсар ,евга голд сериите може да се сравняват с въпросното имат дори един +че имат и другите напрежения но най съществения + на делтата е цената и мощността.
Извинявам се на колегата че му осрах темата :D


Няма проблем, като се снабдя с такова захранване ще направя измервания с true RMS ампер клещи и при ниски захранващи напрежения напрежения за да видим как седят реално нещата :)

При ниски захранващи напрежения не знам как ще се държи защото при мен захранването е 233 волта от 230 по ниско не съм го виждал
Sando_83
 
Мнения: 265
Регистриран на: 31 Май 2015, 22:57

Re: Купувам захранване DPS-2000BB

Мнениеот 2GOOD » 12 Апр 2017, 20:08

По принцип както е казал коелгата DPS-2000 при ниско натоварване не е ефективно, дори на idle "гори" едни 30-40W иска си товар и то поне 700W да влезне в режим ;)

Имам две такива и съм изключително доволен от тях, въпреки че последната година стоят в шкафа.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Купувам захранване DPS-2000BB

Мнениеот nightyj » 13 Апр 2017, 12:06

Sando_83 написа:Така за да не съм голословен и да не си мислите че приказвам глупости http://prikachi.com/images.php?images/646/9094646u.jpg на графиката ясно се вижда че захранването работи от 25% натоварване до 100% с над 90% кпд и пак казвам това не са само писаници ползвам такива захранвания и съм ги сравнявал само със евга 1300 защото само такива имам и смея да твърдя де даже е по добро от евгата, още нещо не знам дали всички колеги но повечето ползват кофти измервателни уреди за консумацията на машините си докато моя съдружник е ел.ИНЖ. и повярвайте ми са направени много коректни измервания с доказани измервателни уреди и така в заключение ще отбележа само марките като корсар ,евга голд сериите може да се сравняват с въпросното имат дори един +че имат и другите напрежения но най съществения + на делтата е цената и мощността.
Извинявам се на колегата че му осрах темата :D


Аз и адаша потвърждаваме, че при реални измервания захранването е зле спрямо голд такова, а то се води платинум. Измервателните уреди нямат никакво значение, разполагам с Fluke за няколко хиляди, който минава сертификация всяка година защото работата ми го изисква и отклонението спрямо ватметър за 30 лева от Конрад е под процент. Около 10 процента е разликата надолу спрямо добрите захранвания на EVGA и Corsair което го прави просто бронз захранване.

Пак да повторя - захранването е много добро като пулсации, топлоотделяне, надежност, работа при ниски напрежение, възможност за увеличаване на 12-те волта до 14, но като ефективност е зле. Плащат се едни пари които след една година ползване все едно си дал парите за нормално захранване заради загубата от сметката за ток. Да купиш такова захранване, да го модваш с кабели и охлаждане, няма никакъв смисъл, ако не се ползва на мощности близки до 2KW, ако ще се ползва за ригове с видео карти, загубата която имаш от второто захранване да пали рига + неефктиваната работа на това го прави лоша инвестиция спрямо нормално голд захранване. Това захранване върши работа за копачи с Асици при максимално натоварване заради ниската си цена, за ригове с карти е лоша инвестиция ако ще се ползва година.
nightyj
 
Мнения: 548
Регистриран на: 29 Май 2013, 21:00
Местоположение: Харманли

Re: Проект: IBM BLADECENTER PSU DPS-2000BB

Мнениеот Sando_83 » 13 Апр 2017, 14:30

Самият факт че не грее говори достатъчно КПД е точно това при консумирани 920 вата от 12 те волта захранването дърпа 1000 вата от стената или казано по просто 92% кпд останалите 8% или 80 вата отиват под формата на топлина няма вариянт да не грее а пък да не е ефективно.
2 ро дори да е с 5 % по неефективно от друго при натоварване от 1000 вата това са 50 вата с 50 вата повече не може да изгори разликата в цената за една година за сравнение тя е около 350 лв това е по малко от една обикновенна крушка сега някой ако се опита да ме убеди че една крушка ще навърти 350 лв за 1 година ще му се смея
Sando_83
 
Мнения: 265
Регистриран на: 31 Май 2015, 22:57

Re: Проект: IBM BLADECENTER PSU DPS-2000BB

Мнениеот PetarVM » 03 Окт 2017, 15:53

При моите приятели Чайничета има аз ако не успея да оправя моите 2 захранвания от по 2000W ще съобщя цена. А ако всичко е нормално драснете да ми кажете с какви пари разполагате
PetarVM
 
Мнения: 12
Регистриран на: 03 Авг 2017, 20:12

Предишна

Назад към Захранвания

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, svetlim, viniamin