Radeon R9 280X - кой производител и модел да избера?

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Re: Radeon R9 280X - кой производител и модел да избера?

Мнениеот aclass » 01 Фев 2014, 10:16

това ще рече, че колегата се чуди как да направи 10 поста за да си пусне обявата и гледа да мине бързо и лесно без да е погледнал линковете

който и модел от горните да избереш все ще работи според късмета ти... най-добрата карта е наличната в момента
aclass
 
Мнения: 575
Регистриран на: 29 Ное 2013, 15:03

Re: Radeon R9 280X - кой производител и модел да избера?

Мнениеот LuckyBG » 02 Фев 2014, 23:32

То аз докато се наканя .. и картите свършиха :(

и все пак четох различни мнения, та затова питах .. едни се оплакват, че имат заключени напрежения, други, че вентилаторите били кофти ... та затова питах, да ми препоръчате удачни марка и модел и поне да пусна поръчка за такива карти и да чакам? :)

П.С. Ако се прецака някой от фабричните вентилатори на видео карта (двоен или троен) подлежат ли на подмяна и от къде може да се купят само вентилаторите, а не цял комплект с радиатор и вентилатори?
Например само вентилатори за този може ли да се купят? - Arctic Cooling Accelero Xtreme III VGA Cooler
FreeBitco.in - безплатни BTC
Аватар
LuckyBG
 
Мнения: 265
Регистриран на: 28 Яну 2014, 00:22

Re: Radeon R9 280X - кой производител и модел да избера?

Мнениеот Странник » 03 Фев 2014, 00:04

Има две теми във форума които коментират охлаждането в други модели разбира се.
Аз имах скоро проблемче с един вентилатор на едната видеокарта Sapphire HD7970
но се оказа че с малко силиконова грес всичко заспа и си пее пак всичко като ново.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Radeon R9 280X - кой производител и модел да избера?

Мнениеот bai-ganio » 03 Фев 2014, 00:37

Аз досега най-добрите тестове на радеони, които съм видял са на гигабайт. Сапфирските охлаждания са просто неадекватни.
bai-ganio
 
Мнения: 83
Регистриран на: 07 Дек 2013, 15:50

Re: Radeon R9 280X - кой производител и модел да избера?

Мнениеот LuckyBG » 03 Фев 2014, 00:58

bai-ganio написа:Аз досега най-добрите тестове на радеони, които съм видял са на гигабайт. Сапфирските охлаждания са просто неадекватни.


Може и да си прав, мислех, че Сапфир са по-добри от Гигабайт, но може и да греша. Сега Гигабайт с 3 вентилатора ли да търся (то не че ще намеря, де :think:, но може да пробвам да поръчам поне)?
FreeBitco.in - безплатни BTC
Аватар
LuckyBG
 
Мнения: 265
Регистриран на: 28 Яну 2014, 00:22

Re: Radeon R9 280X - кой производител и модел да избера?

Мнениеот Странник » 03 Фев 2014, 01:12

bai-ganio написа:Аз досега най-добрите тестове на радеони, които съм видял са на гигабайт. Сапфирските охлаждания са просто неадекватни.

По ценно като информация си е мнението на колеги както и кои модели се рекламират най-много по фирмите и сервизите.
За второто разбира се е важно да имаш вътрешен човек от бранша.
Око да види ръка да пипне както се казва.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Radeon R9 280X - кой производител и модел да избера?

Мнениеот gshopov » 03 Фев 2014, 09:25

Къде мога да видя колко kh/s е картата ?
gshopov
 
Мнения: 27
Регистриран на: 02 Фев 2014, 14:56

Re: Radeon R9 280X - кой производител и модел да избера?

Мнениеот LuckyBG » 03 Фев 2014, 12:58

gshopov написа:Къде мога да видя колко kh/s е картата ?

ТУК, можеш да разгледаш и да потърсиш за даден модел карта какви резултати са постигани (ориентировъчно).

То, картите свършват бързо, но не мога да разбера следното:

Нормално ли е: карта SAPPHIRE R9 280X OC 3GB (UEFI) (3 вентилатора) да е ПО-ЕВТИНА от SAPPHIRE VAPOR X R9 280X-3GB GDDR5 (с 2 вентилатора), като първата явно е с фабричен клок и май е по-бърза от втората? Това парадокс ли е или сгрешена ценова политика на производителя, .. или вносителите?

Да чакам ли за първата или да вземам Vapor-a (по-скъп с около 50 лв.)?
FreeBitco.in - безплатни BTC
Аватар
LuckyBG
 
Мнения: 265
Регистриран на: 28 Яну 2014, 00:22

Re: Radeon R9 280X - кой производител и модел да избера?

Мнениеот satir » 03 Фев 2014, 14:02

да ти кажа, аз съм поръчал vipor-x и мисля, че като цяло има по-добра производителност.
незнам ти колко карти смяташ да вземаш, но ако са 1-2 карти с допълнително обдухване мисля, че температурната разлика няма да много голяма.
някъде бях чел, че тези с 3 вентилатора илизали менте вентилаторите.
мой колега си купи 270х toxic (с 3-те вентилатора) преди 2 месеца и вече му се прецака единия вентилатор. а даже и не я ползва за копане ...
satir
 
Мнения: 37
Регистриран на: 28 Яну 2014, 16:39

Re: Radeon R9 280X - кой производител и модел да избера?

Мнениеот danbi » 03 Фев 2014, 14:04

Това му се казва маркетинг. Vapor-X има претенция да е по-специална карта (по-безшумна). Дали те впечатлява.. трябва сам да решиш.

Старите хора казват - "по-добре врабче в ръката, отколкото орел в небето". Българите "кефа цена няма". А руснаците пък, "на вкус и на цвет товарищей нет" --- та всеки си избира религията.

Ние сме уникален народ: двама човека с пет мнения. А и ни завиждат дори, приказката на турците е "искам да имам акъла на българите, ама тоя дето им идва отпосле".
Без пот няма мед.
BTC: 14z9d1E42v9Y4jF5cpaAgBoLVZSSwY6wqs LTC: LY8tN9dBLwaVdUf5EvCcCyrW1dTPH8k5wB
danbi
 
Мнения: 207
Регистриран на: 18 Дек 2013, 10:51
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], Google [Bot], ionicle, viniamin