Алуминиеви рамки за копачки

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Re: Алуминиеви рамки за копачки

Мнениеот Flex » 11 Фев 2014, 14:47

И аз го мислех това, покрива вярно, но малко, към половин см. А картите, за мое най-огромно учудване духат най-силно топло от другата страна... поне 280 дуал-х и вапорите го правят това, най-слабо е при планката :)
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Алуминиеви рамки за копачки

Мнениеот kukazuiko » 12 Фев 2014, 20:09

А какво ще кажете за железни рамки за копачи ?? Защо всички са се насочили към алуминия? Някаква специална причина ?
kukazuiko
 
Мнения: 47
Регистриран на: 23 Яну 2014, 11:18

Re: Алуминиеви рамки за копачки

Мнениеот ggeorgiev » 12 Фев 2014, 20:11

Защото се обаботва много по-лесно, и не ръждясва :)
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: Алуминиеви рамки за копачки

Мнениеот aclass » 12 Фев 2014, 21:05

ако са от обикновено желязо и не се обработят добр ще ръждясат
от неръждавейка няма да е много евтино
aclass
 
Мнения: 575
Регистриран на: 29 Ное 2013, 15:03

Re: Алуминиеви рамки за копачки

Мнениеот kukazuiko » 12 Фев 2014, 22:00

от неръждавейка е безумно скъпо - материалите излизат над 100лв., паразпитах :)
И продължавам да разпитвам де. Мислех че ще е доста тежко, но идва около 5кг
Предложиха ми и прахово - 10 години гаранция и то в доста по агресивна среда от суха стая, чакам цена да ми кажат.

П.С. Не че и има нещо на алуминиевата рамка, просто търся варианти защото от алуминиеви профили също не е никак евтино. Това което reloading е направил предполагам че ще е добре като цена ( на мен ми изглежда да е от тез шини за гипсокартон ), но дали ще е стабилно.
kukazuiko
 
Мнения: 47
Регистриран на: 23 Яну 2014, 11:18

Re: Алуминиеви рамки за копачки

Мнениеот kopache » 13 Фев 2014, 16:33

покрива половината от отворите на радиатора

Да така е,но само при р9 290(х) referance. При другите издухването е главно отгоре и почти не пречи. Или трябва здрава шина или Г профил изрязан точно на местата където са картите(но не докрай).
Същия проблем срещнахме и ние и затова завъртяхме профила на 45 градуса, докато сложим нарязаната шина.
http://kopache.com/aluminium-mining-case/

Лично на мен повече ми харесва реферънс едишъна, защото картите може да се слагат мн близо една до друга с допълнително обдухване а и може да се прави много добър въздухопоток. От едната влиза от другата излиза. Докато карти с повече перки "вдишват отвсякъде издухват отвсякъде" :). С реферънса можеш мн лесно да уловиш топлия изход и да го отведеш, за да запазиш темп-а в помещението нисък дори когато помещението е много малко. А и може да се използва за отопление. Един наш клиент утоплява офиса си от мазето през кумина с гофрирани въздуховоди пред всяка карта.

Друг е въпроса за шума и колко ще издържат тези турбини. Но ако с допълнително охлаждане се сведат под 75-85% сигурно не би трябвало да има проблем.
Аватар
kopache
 
Мнения: 24
Регистриран на: 12 Фев 2014, 17:43

Re: Алуминиеви рамки за копачки

Мнениеот garfi » 13 Фев 2014, 20:08

Миньори, в какви филми влизате?
Алуминиев профил за комарници 6 метра + 20бр ъгълчета + 50х50 плексиглас и няколко нита = 21лв
Плексигласа го ползвах за основа на дъното и общо взето той е най-скъпия елемент в тази конфигурация.
Ако някой се интересува от къде съм пазарувал ще му кажа на лично.
Днес сътворих това за около 4 часа, предвид това, че ми е за първи път.

DSC_01711.jpg
DSC_01711.jpg (229.53 KiB) Прегледано 1880 пъти


DSC_01744.jpg
DSC_01744.jpg (317.34 KiB) Прегледано 1880 пъти


Не го правя за да подбивам бизнеса на някой, просто тези на които ръцете не са хронично изтръпнали, ще могат да си го направят за сумата, която написах горе.
Успех!
garfi
 
Мнения: 5
Регистриран на: 26 Яну 2014, 17:26

Re: Алуминиеви рамки за копачки

Мнениеот Странник » 13 Фев 2014, 20:38

garfi ако беше ползвал прозрачен плексиглас можеше и LED подсветка да му вкараш.
Мисля че ефектно ще се получи.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Алуминиеви рамки за копачки

Мнениеот aclass » 13 Фев 2014, 20:43

всеки може с ъгли за комарници за стотинки
при наличие на планки дори ъглите са ненужна акстра. целта е да няма такива изпълнения с планки и винтове които загрозяват картинката
aclass
 
Мнения: 575
Регистриран на: 29 Ное 2013, 15:03

Re: Алуминиеви рамки за копачки

Мнениеот garfi » 13 Фев 2014, 21:29

Добре, съгласих се, за още 80лв ще го направя без да се виждат планките. Винтове има само където се хващат картите.
garfi
 
Мнения: 5
Регистриран на: 26 Яну 2014, 17:26

ПредишнаСледваща

Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Sando_83, Spenchoni, viniamin

cron