Помощ, 4 от 6 GPU GB270x разпознати?

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Re: Помощ, 4 от 6 GPU GB270x разпознати?

Мнениеот vmuser » 31 Яну 2014, 01:10

След няколкочасова борба искам да се похваля, че най-накрая 6 карти са хванали кирките и лопатите и са на 24 часова смяна. Първо пробвах с нова версия на БИОС - нямаше разлика. Второ пробвах с настройките за слотовете - за съжаление, нито в старата, нито в новата версия няма такива екстри. Накрая се прекръстих прочетох още 5 пъти за окъсяване и точни пинове и се захванах за работа. Първо пробвах на х1 слота, тъй като там е проверена работа. Действах по схемата и след няколко минути и 6 см кабел от някакъв стар адаптер вече бях с 5 карти. Борбата беше с х16 слот и х4 райзър, където трябваше да преброя 31 пина и там да боцна кабелчето, което хич не влиза толкова лесно. Е и това се случи след половин час. Последва малко конфигурация на xorg.conf, един два рестарта и всичко вече изглежда стабилно...

Много съм благодарен за мненията на колегите!
Аватар
vmuser
 
Мнения: 476
Регистриран на: 20 Яну 2014, 13:44
Местоположение: Мината

Re: Помощ, 4 от 6 GPU GB270x разпознати?

Мнениеот Странник » 31 Яну 2014, 14:43

И аз изживях същото колега и знам какво ти е било..само че тогава нямаше кого да питам :)
След много четене из нета намерих тази информация в bitcointalk и последва дилемата да бъдеш или да не...
Дори и мой приятел с много опит и знания в бранша се зачуди доста какво аджеба ще стане...горкия явно не е събирал
луд хардуер с 5 видеокарти на едно дъно.
И си казах -абе майната му да става каквото ще...
Та...накрая всичко опира до елементарно доверие,опит и знания.
Със здраве си остани и безаварийно копане желая!
Темата е хубава и ценна за други след теб с подобен проблем.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Предишна

Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], filchef, ionicle, viniamin