Помогнете,проблем с мини PCI-e слотове

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Помогнете,проблем с мини PCI-e слотове

Мнениеот iskrens » 30 Яну 2014, 01:24

Здравейте, имам две дъна ,модели са от 2008 и 2009 година. Едното дъно е ASUS - P5K с два стандартни PCIE слота и един мини слот, проблема ми е че като сложа екстендър ми светва червена лампа до слота и като пусна компа не ми намира картата. Другото ми дъно е ASUS - M3A ,то е с два мини слота, проблема при него е че на единият мини слот картата я намира , а при другият мини слот не я намира. Някой ако може да помогне. Благодаря ви предварително
iskrens
 
Мнения: 4
Регистриран на: 19 Яну 2014, 23:08

Re: Помогнете,проблем с мини PCI-e слотове

Мнениеот 2GOOD » 30 Яну 2014, 01:59

Трябва да направиш мостче на екстендъра - с най-обикновено кабелче.

pcie-extender-mining.png
pcie-extender-mining.png (36.54 KiB) Прегледано 3934 пъти
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Помогнете,проблем с мини PCI-e слотове

Мнениеот peshan » 30 Яну 2014, 11:41

Червената лампа обикновено светва когато не е подадено допълнително захранване към конектор на дъното - чрез Molex или 8-pin ... ако имаш такъв, де...
SHA256 - 9 еруптера + 5 Lancelot-a + Antminer S1 , Scrypt - 6 x ZEUS blizzard 8.4 MH
Аватар
peshan
 
Мнения: 184
Регистриран на: 13 Юни 2013, 18:44

Re: Помогнете,проблем с мини PCI-e слотове

Мнениеот cnerd » 30 Яну 2014, 12:41

Имал съм подобен проблем с различни стари дъна, първото нещо, което ти предлагам да направиш е да видиш дали няма по-нов биос за дъното.
Говоря по спомени, но мисля, че имаше някакъв проблем с първата ревизия на PCI-e слотовете. По принцип PCI-e е backwards compatible, ама това не е съвсем така. По-голямата част от слотовете ревизия едно и малка част от ревизия две се водят такива, но всъщност не са (да се чете като PCI-e version 1/2, а не като PCI-e x1/2). Моят съвет е първо да проучиш сериозно въпроса дали тези дъна могат да подкарат нови карти, в нета трябва да има хора, които вече да са изревали ако има проблеми от този сорт.
Трето, бъди сигурен, че си изчистил слотовете на дъното много добре, стари дъна са, може да се е напълнил с прах слота и да прави късо някъде по пиновете.

Май само това имам като идеи. Успех.
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Помогнете,проблем с мини PCI-e слотове

Мнениеот redblue » 30 Яну 2014, 15:38

2GOOD написа:Трябва да направиш мостче на екстендъра - с най-обикновено кабелче.

pcie-extender-mining.png

:handgestures-thumbupright:
2GOOD отговаря още в първия отговор.
това дъно е едно от "онези", които изискват задължително окъсяване на PCIe x1 слотовете, за да бъдат засечени, ако и след окъсяване не ги хваща погледни няма ли настройка на режима на работа на PCIе шините в биос-а(PCIe Mode)
redblue
 
Мнения: 100
Регистриран на: 28 Май 2013, 22:37

Re: Помогнете,проблем с мини PCI-e слотове

Мнениеот iskrens » 30 Яну 2014, 19:39

На ASUS - M3A има два мини слота единият намира картата другият не я намира ,какво препоръчвате да направя пробвам го с екстендър с мостче и без мостче и не става.
iskrens
 
Мнения: 4
Регистриран на: 19 Яну 2014, 23:08

Re: Помогнете,проблем с мини PCI-e слотове

Мнениеот nightyj » 30 Яну 2014, 20:10

Окъсяването е пробвано и не помогна.
nightyj
 
Мнения: 548
Регистриран на: 29 Май 2013, 21:00
Местоположение: Харманли

Re: Помогнете,проблем с мини PCI-e слотове

Мнениеот Странник » 30 Яну 2014, 22:57

iskrens написа:На ASUS - M3A има два мини слота единият намира картата другият не я намира ,какво препоръчвате да направя пробвам го с екстендър с мостче и без мостче и не става.

Провери в блок схемата на дънната платка дали този единия mini слот не споделя шина с други вградени екстри като USB,audio,LAN и спри всичко излишно от BIOS (ако има такъв вариант разбира се)
което можеш.Даже ако искаш пробвай да сложиш и една LAN на PCI слот да видим как ще бъде и ползвай нея за нета.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Помогнете,проблем с мини PCI-e слотове

Мнениеот bai-ganio » 09 Фев 2014, 12:37

И аз имам asus p5k и 2те 270х си тръгнаха на pci-ех слотовете. Четох в биткоинталк по темата, но авторът на поста по едно време се зачуди дали окъсяването не е нужно само ако pcie x1 extender се вкарва в pcie x16 slot на дъното. По принцип мислех да използвам pci x1 to pcie x1 връзка с удължител. Дали ще трябва окъсяване спореед вас?
bai-ganio
 
Мнения: 83
Регистриран на: 07 Дек 2013, 15:50

Re: Помогнете,проблем с мини PCI-e слотове

Мнениеот redblue » 09 Фев 2014, 19:27

Да, ще трябва. Ако на PCIe x1 слотовете е необходими за дъното, при използването на екстендъри x1 -> x1 на слот x16 при повечето дъно трябва скъсяване и на x16 слота
redblue
 
Мнения: 100
Регистриран на: 28 Май 2013, 22:37

Следваща

Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], ionicle, viniamin