Неработеща XFX7950 ?

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Неработеща XFX7950 ?

Мнениеот gendak » 29 Май 2013, 19:46

Симптоми: Закачам я на няколко компютъра, заработват за секунда и се самоизключват. Видимо няма нагоряло по гърба на платката (не съм разглабял нищо още) . Забелязва се малко мазно петно по единия ръб, около волтрегулаторите, като от протекъл кондензатор. До преди няколко дена си работеше картата.
Питането ми е има ли смисъл да се пробва с някакви ремонти или да потегля към контейнера за отпадъци :) .
Благодаря за мненията.
gendak
 
Мнения: 73
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:34

Re: Неработеща XFX7950 ?

Мнениеот 2GOOD » 29 Май 2013, 20:09

gendak написа:Симптоми: Закачам я на няколко компютъра, заработват за секунда и се самоизключват. Видимо няма нагоряло по гърба на платката (не съм разглабял нищо още) . Забелязва се малко мазно петно по единия ръб, около волтрегулаторите, като от протекъл кондензатор. До преди няколко дена си работеше картата.
Питането ми е има ли смисъл да се пробва с някакви ремонти или да потегля към контейнера за отпадъци :) .
Благодаря за мненията.


Е винаги има смисъл да се пробва... а това е нова карта - гаранция ?!

Иначе много вероятно е някой регулатор да е заминал, или по-честия проблем с чипа и студена спойка.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Неработеща XFX7950 ?

Мнениеот gendak » 29 Май 2013, 22:09

Няма гаранция, това ми беше първата карта, с която започнах. Вземах я втора ръка без гаранция.
gendak
 
Мнения: 73
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:34

Re: Неработеща XFX7950 ?

Мнениеот 2GOOD » 30 Май 2013, 00:30

Ти от къде си... ако има някой който ги пече наблизо можеш да пробваш, в краен случай и аз може да се пробвам, но напоследък не ми върви миналата година на приятели 3 карти живнах така и все още си работят перфектно. Сега едно момче от Варна ми прати една - не става и това си е.

Най-добре Марто да се изкаже по въпроса той е по суровия хардуер :)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Неработеща XFX7950 ?

Мнениеот ekrem » 30 Май 2013, 17:48

колега това не е много стара карта би трябвало да има гаранция ако имаш възможност някарай някой който има достъп да го провери по сериен номер по базата на мост асбис и други
моите 5870 имат още гаранция невъзможно е тази да няма
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: Неработеща XFX7950 ?

Мнениеот ggeorgiev » 30 Май 2013, 20:49

За да се изключват компютрите (ако правилно съм разбрал) - по-вероятно е волтрегулатора да е стопен. Видимо може да не му личи, но вътре всичко да е станало на метално топче. Качи ако можеш някоя ясна снимка на мястото където си видял мазното петно. То може и да е от кондензатор, а може и да е от някоя термопроводяща лепенка - като поостареят протичат така понякога. Иначе ако се опре до смяна на волтрегулатор (ако успееш да намериш из ибей), трябва да се проверят и кондензатора, и дросела, които са закачени към него (може да има евентуален пробив в кондензатора, също така изолацията на проводника на дросела може да е нагоряла, и да има навивки на късо).
Това е което ми идва на ум за сега.
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: Неработеща XFX7950 ?

Мнениеот gendak » 31 Май 2013, 09:10

Благодаря за мненията. Както казах няма гаранция, купувана е от ибей и въобще ... гаранция ... умряла работа.
2GOOD, от Карлово съм, но едва ли ще стане с печене. От малкото, което разбирам по съм склонен да мисля, че е точно както казва ggeorgiev.
Ако ми остане време ще я съблека от перки, радиатори и други и ще я снимам голичка да и се порадваме не за друго ами ей така за спорта :)
По важно е да се събираме за "копаещите флашки" и да ги пускаме в действие :) защото, както и да го смятам си е далеч по изгодно от видео. Ако питате защо .... мога да говоря до утре сутринта. :)
gendak
 
Мнения: 73
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:34


Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Bing [Bot], Google [Bot], ionicle, Kartoff, UserX1XO, viniamin