Консултация относно PSU и risers

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Консултация относно PSU и risers

Мнениеот Shell » 31 Май 2022, 08:31

Здравейте,
От известно време копаех с графичната карта на настолната машина в nicehash и след като отключиха напълно lhr картите най-накрая реших да сглобя mining rig с 8 карти – palit 3060 lhr. До тук всичко добре, купих всичко необходимо, само че явно след недостатъчно четене в интернет от моя страна се оказва че захранването на riser чрез SATA има голяма вероятност да причини пожар. Бихте ли могли да ме насочите към читаво захранване понеже това което съм взел няма достатъчно 6 pins за да захраня riser-ите с него, дали самите riser-и които съм купил са ok и има ли още нещо което пропускам с което да се презастраховам от пожар ?

Благодаря предварително за помощта.

PSU и risers:

Изображение

Изображение
Shell
 
Мнения: 6
Регистриран на: 31 Май 2022, 08:18

Re: Консултация относно PSU и risers

Мнениеот perla » 31 Май 2022, 18:55

Всякакви райзери съм ползвал. С конвертор кабел, без, сата, с молекс, пци. Никакви проблеми.
Пускай рига и копай щом имаш частите.
В райзера няма много ток. Тока е в конектора на видеокарта там смуче и има шанс да се стопи. Ще ги поглеждаш един път на месец два.
Такива китайци захранвания колегите ще кажат. Моите всичко беше EVGA и Super flower. Бетон захранвания.
perla
 
Мнения: 150
Регистриран на: 16 Май 2019, 10:44

Re: Консултация относно PSU и risers

Мнениеот 2GOOD » 31 Май 2022, 19:49

Да за захранването трябва да се следят конекторите, ако са тънки кабелите ще нагарят. За рейзъра максимума е 70W, все пак не навързвай на един кабел много рейзъри
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4952
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Консултация относно PSU и risers

Мнениеот kirilbg » 31 Май 2022, 19:52

Здравей колега. Тез Китайчета незнам някой да ги използва, даваш 10000 лв за риг и 100лв за захранване, айде по сериозно.Аз ползвам само EVGA, има колеги със сърварни които са по добри и по ефтини но трябва да се модват. :)
kirilbg
 
Мнения: 56
Регистриран на: 25 Юни 2013, 20:50

Re: Консултация относно PSU и risers

Мнениеот Shell » 31 Май 2022, 20:42

Благодаря за отговорите. Захранването го взех от човека от който купих riser-ите. Той ми го препоръча. Ако можете да ме насочите към конретен модел / марка захранване с което да го сменя ще съм много благодарен. Иначе за момента съм разпределил картите по 2 на кабел с 8 pins и по 2 riser-a на кабел с sata с цел да не претоваря снопа от кабели.
Shell
 
Мнения: 6
Регистриран на: 31 Май 2022, 08:18

Re: Консултация относно PSU и risers

Мнениеот 2GOOD » 31 Май 2022, 21:00

Shell написа:Благодаря за отговорите. Захранването го взех от човека от който купих riser-ите. Той ми го препоръча. Ако можете да ме насочите към конретен модел / марка захранване с което да го сменя ще съм много благодарен. Иначе за момента съм разпределил картите по 2 на кабел с 8 pins и по 2 riser-a на кабел с sata с цел да не претоваря снопа от кабели.


Имам една DELTA 2kW сървърно моднато, но ще ти трябва и някакво друго за дъното, съответно не е за начинаещи тази работа. Иначе както са писали колегите EVGA
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4952
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Консултация относно PSU и risers

Мнениеот Shell » 31 Май 2022, 21:12

Тази EVGA дали ще свърши работа ?

EVGA SuperNOVA 1600 P+ 1600W

Гледам има има 8 pins изходи за 9 карти, така че би трябвало да захрани всичките 8, дават ги че харчат по 170 W което прави = 1360 W без да са настройвани, в момента след настройка nicehash показва че харчат общо 960W, + останалите неща MOBO, CPU, RAM, SSD грубо ги сметнах не са повече от 150W в най-лошия случай.

Само единствено не ми е ясно от кои изходи на захранванещо ще захраня riser-ите ? гледам че има само 2 за периферия и 4 броя 6 pin за SATA.
Shell
 
Мнения: 6
Регистриран на: 31 Май 2022, 08:18

Re: Консултация относно PSU и risers

Мнениеот perla » 02 Юни 2022, 20:24

На хардуер насищане няма. Пусни с това което имаш. Безброй копачи вероятно ползват такива или клонинги. Виж как работи. Стабилност на Рига за ден два седмица, температури карти, греене на захранването?. Вероятно нямаш нужда засега от ЕВГА.
perla
 
Мнения: 150
Регистриран на: 16 Май 2019, 10:44

Re: Консултация относно PSU и risers

Мнениеот Shell » 02 Юни 2022, 21:28

perla написа:На хардуер насищане няма. Пусни с това което имаш. Безброй копачи вероятно ползват такива или клонинги. Виж как работи. Стабилност на Рига за ден два седмица, температури карти, греене на захранването?. Вероятно нямаш нужда засега от ЕВГА.


На теория работи прекрасно - когато съм в нас го оставям да работи да ми е под око, ако случайно нещо тръгне да пуши да отреагирам преди да се е запалило нещо.
Това са ми температурите след около 14 часа работа и гледам че през riser-a тегли 24 W, всичките карти са с подобни показатели +/- някой друг градус и W на riser-a.

Изображение

Самите SATA конектори на пипане почти не се усеща топлина, закачил съм на рамката 5 x 140mm вентилатори да обдухват картите + целия сноп кабели около тях. Захранването също на пипане е съвсем леко топло, предполагам защото достига и до него студен поток от вентилаторите.
Просто притеснението ми е да не стане пожар докато ме няма, заради това искам да се презастраховам.
Shell
 
Мнения: 6
Регистриран на: 31 Май 2022, 08:18

Re: Консултация относно PSU и risers

Мнениеот perla » 02 Юни 2022, 22:42

100% гаранция нямаш с каквото и да е. Хубаво е да е на плочки, ламинат и в тоя стил негорими повърхности. Няма да стане нищо. Според описанието ти всичко е нормално. Виж разклонителя и щепсели да не греят и оставяй да работи.
perla
 
Мнения: 150
Регистриран на: 16 Май 2019, 10:44

Следваща

Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, George, guBaHe, Hristo, ionicle, linbgman, shulio, Spenchoni, svetlim, UserX1XO, viniamin