Видеокарти от чужбина

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Видеокарти от чужбина

Мнениеот wsna » 07 Яну 2014, 16:11

Здравейте! Тъй като почти няма видеокарти България, да не кажа никакви се чудеx дали някой е купувал от чужди сайтове? Заслужава ли си? Там има ли изобщо нови карти... говоря за сайтове като амазон, ибей и други. Моля споделете вашето мнение и препоръчайте някой сайт, защото както се е видяло в БГ не може да се намерят нови видеокарти за копане..
wsna
 
Мнения: 9
Регистриран на: 04 Яну 2014, 16:18

Re: Видеокарти от чужбина

Мнениеот blacksnoopy » 07 Яну 2014, 16:51

От amazon.co.uk няма проблеми за доставка до България, от amazon.com не е възможно, тъй като се начисляват различни такси при внос в ЕС, като цяло се ориентирай към Великобритания според мен. Аз лично работя в еле.бг, но в момента нямаме нищо налично. Очакваме Asus R9-280x и Sapphire Vapor-X R9 -280x след 15 януари, но ограничено количество. Някой ако има въпроси може да ми пише на лично, а модераторите ако сметнат, че правя реклама, могат да ми изтрият половината пост :)
Аватар
blacksnoopy
 
Мнения: 35
Регистриран на: 04 Яну 2014, 23:25

Re: Видеокарти от чужбина

Мнениеот aclass » 07 Яну 2014, 17:43

карти има и в бг... цени различни, но и от вън няма да е особено по-евтино и идва момента с гаранцията

на какви цени ти излизат картите от външни сайтове?
aclass
 
Мнения: 575
Регистриран на: 29 Ное 2013, 15:03

Re: Видеокарти от чужбина

Мнениеот wsna » 07 Яну 2014, 18:20

Ами и мен това ме притеснява - гаранцията... Някой знае ли как стоят нещата с нея за покупки онлайн извън БГ?

Аз тук търсиx, но нищо не намериx нищо по нашите магазини. А търся 7950 и още по-добре 7990, но уви са изчерпани навсякъде.
wsna
 
Мнения: 9
Регистриран на: 04 Яну 2014, 16:18

Re: Видеокарти от чужбина

Мнениеот plamar » 07 Яну 2014, 20:01

Аз бях видял в conrad.com преди имаше налични от почти всички сега нямат
http://www.conrad.com/ce/en/Search.html;jsessionid=99B755C1730CAF2EF6F2BFD03872502F.ASTPCEN20?search=r9+280x
Проблем е доставката която е около 55евро и за 2-3 карти не си струва но за повече става!

За гаранцията съм имал проблем с един робот на Филипс след контакт с Амазон предложиха да го дам на сервиз в БГ и ако не го приемат да им кажа координатите те ще организират взимането от нас, ремонтирането му и връщането обратно, но сервиза в БГ прие международната гаранция :)
plamar
 
Мнения: 158
Регистриран на: 15 Юли 2013, 18:21

Re: Видеокарти от чужбина

Мнениеот aclass » 07 Яну 2014, 22:51

280х и тук се намират стига човек да търси, да не иска да са съвсем без пари и да приложи малко финес :)
за 79хх работата вече е по-трудна. дори и залежали да има някъде ще свършат
Със сервиза на Филипс си ударил късмет. За видео картите предполагам ще е по-бавна работата.
aclass
 
Мнения: 575
Регистриран на: 29 Ное 2013, 15:03

Re: Видеокарти от чужбина

Мнениеот nighteagle » 31 Яну 2014, 19:44

В тази тема viewtopic.php?f=7&t=954 обсъждаме гаранционното сервизиране на карти и колеги споделят, че често се случва картите да се бавят по 30 и нагоре дни.
Аз също като, че ли не бях фен на закупуване на карти от чужбина, заради гаранцията, но като се замисля малко... изпращане то на прата до 1кг препоръчано до Англия или Германия ви струва 15.50лв с БГ Пощи (тази седми пращах 3 колета и цифрите са точни). Нормално пристигат в рамките на 5 работни дни. Сложете още седмица да ви я върнат - станаха две. Признавам си, не знам, колко време отнема в Англия сервизирането, но вярвам, че са там хората са изключително съвестни... така че, в крайна сметка, си мисля, че една такава операция може да стане даже и по бързо от колкото в България.
nighteagle
 
Мнения: 46
Регистриран на: 08 Юли 2013, 12:08

Re: Видеокарти от чужбина

Мнениеот renter84 » 31 Яну 2014, 20:56

nighteagle написа:В тази тема viewtopic.php?f=7&t=954 обсъждаме гаранционното сервизиране на карти и колеги споделят, че често се случва картите да се бавят по 30 и нагоре дни.
Аз също като, че ли не бях фен на закупуване на карти от чужбина, заради гаранцията, но като се замисля малко... изпращане то на прата до 1кг препоръчано до Англия или Германия ви струва 15.50лв с БГ Пощи (тази седми пращах 3 колета и цифрите са точни). Нормално пристигат в рамките на 5 работни дни. Сложете още седмица да ви я върнат - станаха две. Признавам си, не знам, колко време отнема в Англия сервизирането, но вярвам, че са там хората са изключително съвестни... така че, в крайна сметка, си мисля, че една такава операция може да стане даже и по бързо от колкото в България.


А как ви я връщат картата немскитe/английските фирми? Директно до вас до БГ или чрез спедиционна фирма - например габко?
renter84
 
Мнения: 90
Регистриран на: 16 Юни 2013, 11:51

Re: Видеокарти от чужбина

Мнениеот nighteagle » 01 Фев 2014, 10:21

renter84 написа:А как ви я връщат картата немскитe/английските фирми? Директно до вас до БГ или чрез спедиционна фирма - например габко?


Истината е, че до сега съм сменял само рам на Corsair и тогава трябваше да ползвам габко, понеже не приемаха адрес в България, но ако сте си поръчали картата и са я докарали директно до вас първия път не би следвало да не я пратят и следващия. И с габко ще стане, със сигурност, но тогава ще са необходими още две седмици отгоре, за да дойде тира.
nighteagle
 
Мнения: 46
Регистриран на: 08 Юли 2013, 12:08

Re: Видеокарти от чужбина

Мнениеот Странник » 01 Фев 2014, 10:46

Само ще коментирам че забавянията на доставките наистина много зависят от това кога ще се напълни камион за доставки.
По всеки смисъл камион с 1/3 товар няма за какво да тръгва -просто явно няма как да се покрият разходите за такси,гориво,застраховки.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна


Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], ionicle, viniamin