Някой ползвал ли е 1 to 4 USB 3.0 Slot Multiplier

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Re: Някой ползвал ли е 1 to 4 USB 3.0 Slot Multiplier

Мнениеот dakata » 02 Ное 2021, 22:35

Първо махни две от картите и остави само двете на сплитера. Така ще провериш дали сплитера въобще работи. След това добави трета карта и пак виж дали всичко е наред.
Ако работи дотук - влез в биос-а и изключи (disable) всички неща по дъното, които не са ти
нужни като вградено видео, вградено аудио, sata слотове (ако ползваш OS на флашка) и т.н. Ако пак не познае 4 карти погледни настройките на pci-e слотовете (някъде в advanced settings) - пробвай последователно gen1, gen2 или auto. Ако в биос-а някъде имаш опция "Above 4g decoding" я пусни (enable). На пръв поглед дъното ми изглежда добро, мисля че трябва 4 карти да тръгнат ако сплитера е наред.
dakata
 
Мнения: 50
Регистриран на: 15 Окт 2014, 10:51

Re: Някой ползвал ли е 1 to 4 USB 3.0 Slot Multiplier

Мнениеот sailorbg » 03 Ное 2021, 21:58

dakata написа:Първо махни две от картите и остави само двете на сплитера. Така ще провериш дали сплитера въобще работи. След това добави трета карта и пак виж дали всичко е наред.
Ако работи дотук - влез в биос-а и изключи (disable) всички неща по дъното, които не са ти
нужни като вградено видео, вградено аудио, sata слотове (ако ползваш OS на флашка) и т.н. Ако пак не познае 4 карти погледни настройките на pci-e слотовете (някъде в advanced settings) - пробвай последователно gen1, gen2 или auto. Ако в биос-а някъде имаш опция "Above 4g decoding" я пусни (enable). На пръв поглед дъното ми изглежда добро, мисля че трябва 4 карти да тръгнат ако сплитера е наред.

Благодаря за съвета.
Ще пробвам. Сплитерът е наред защото си работеше с 3 карти влючени само към него. Мога ли да пробвам да изключа УСБ-тата или ЛАН порта защото Хард дискът ми е САТА и там е сложен софт-а?
sailorbg
 
Мнения: 62
Регистриран на: 31 Авг 2015, 22:04

Предишна

Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, George, shulio, Spenchoni, UserX1XO