GTX1070 и още нещо

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

GTX1070 и още нещо

Мнениеот dqdobosko » 20 Фев 2021, 17:53

Здравейте , притежавам 1070 копая в момента дъното ми позволява още една карта имам и хубаво захравне та съответно ще мога ли да я комбинирам с още някоя от сорта на 3060 макар че видях в интернет nvidia. забранява копаенето с 3060 каква карта ще мога да ръгна към тази 1070 или трябва да е пак 1070 :dance:
Аватар
dqdobosko
 
Мнения: 44
Регистриран на: 20 Фев 2021, 17:51

Re: GTX1070 и още нещо

Мнениеот farmdve » 20 Фев 2021, 19:35

Не мисля, че ще има проблем да комбинираш, ноо няма да може да намериш 3060.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: GTX1070 и още нещо

Мнениеот dqdobosko » 20 Фев 2021, 19:46

farmdve написа:Не мисля, че ще има проблем да комбинираш, ноо няма да може да намериш 3060.



Ясно а какво би ми предложил като варянт , amd и nvidia знам че не могат да се комбинират.Не ми се иска да я губя 1070 ката :violin:
Аватар
dqdobosko
 
Мнения: 44
Регистриран на: 20 Фев 2021, 17:51

Re: GTX1070 и още нещо

Мнениеот 2GOOD » 20 Фев 2021, 20:47

dqdobosko написа:Здравейте , притежавам 1070 копая в момента дъното ми позволява още една карта имам и хубаво захравне та съответно ще мога ли да я комбинирам с още някоя от сорта на 3060 макар че видях в интернет nvidia. забранява копаенето с 3060 каква карта ще мога да ръгна към тази 1070 или трябва да е пак 1070 :dance:


Няма никакви проблеми дори и с AMD да комбинираш, порсто ако е Windows ще доста по-трудно настройването. Това, което може да те притеснява е, че картите харчат доста ток от дъното (до 70W на слот) и ако и двете карти са директно на дъното можеш да имаш следните проблеми:
1. Прегряване на едната карта защото ще тегли дирегтно горещ въздух от другата при майнинг.
3. Прегаряне/стопяване на 24 пиновата букса на дъното, което е почти на 100% сигурно. Ако дъното има допълнително захранване за PCIe слотовете, този проблем ще отпадне.

Разбира се най-голмята ти пречка към днешна дата ще бъде намирането на каквато и да е карта на адекватна цена!
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: GTX1070 и още нещо

Мнениеот dqdobosko » 20 Фев 2021, 21:33

2GOOD написа:
dqdobosko написа:Здравейте , притежавам 1070 копая в момента дъното ми позволява още една карта имам и хубаво захравне та съответно ще мога ли да я комбинирам с още някоя от сорта на 3060 макар че видях в интернет nvidia. забранява копаенето с 3060 каква карта ще мога да ръгна към тази 1070 или трябва да е пак 1070 :dance:


Няма никакви проблеми дори и с AMD да комбинираш, порсто ако е Windows ще доста по-трудно настройването. Това, което може да те притеснява е, че картите харчат доста ток от дъното (до 70W на слот) и ако и двете карти са директно на дъното можеш да имаш следните проблеми:
1. Прегряване на едната карта защото ще тегли дирегтно горещ въздух от другата при майнинг.
3. Прегаряне/стопяване на 24 пиновата букса на дъното, което е почти на 100% сигурно. Ако дъното има допълнително захранване за PCIe слотовете, този проблем ще отпадне.

Разбира се най-голмята ти пречка към днешна дата ще бъде намирането на каквато и да е карта на адекватна цена!


Благодаря за изчерпателния отговор на windows съм , също така може ли да се направи чрез екстендери да не са и двете на дъно смисъл да го разбирам че без значение дали е амд или нвидия на дъното ще стопят пина на буксата дъното ми е 990fx gaming на gigabyte ако може да ми дадеш съвет ще съм адски задължен ще черпя бира и пържоли :violin:
Аватар
dqdobosko
 
Мнения: 44
Регистриран на: 20 Фев 2021, 17:51

Re: GTX1070 и още нещо

Мнениеот 2GOOD » 20 Фев 2021, 22:46

dqdobosko написа:
2GOOD написа:
dqdobosko написа:Здравейте , притежавам 1070 копая в момента дъното ми позволява още една карта имам и хубаво захравне та съответно ще мога ли да я комбинирам с още някоя от сорта на 3060 макар че видях в интернет nvidia. забранява копаенето с 3060 каква карта ще мога да ръгна към тази 1070 или трябва да е пак 1070 :dance:


Няма никакви проблеми дори и с AMD да комбинираш, порсто ако е Windows ще доста по-трудно настройването. Това, което може да те притеснява е, че картите харчат доста ток от дъното (до 70W на слот) и ако и двете карти са директно на дъното можеш да имаш следните проблеми:
1. Прегряване на едната карта защото ще тегли дирегтно горещ въздух от другата при майнинг.
3. Прегаряне/стопяване на 24 пиновата букса на дъното, което е почти на 100% сигурно. Ако дъното има допълнително захранване за PCIe слотовете, този проблем ще отпадне.

Разбира се най-голмята ти пречка към днешна дата ще бъде намирането на каквато и да е карта на адекватна цена!


Благодаря за изчерпателния отговор на windows съм , също така може ли да се направи чрез екстендери да не са и двете на дъно смисъл да го разбирам че без значение дали е амд или нвидия на дъното ще стопят пина на буксата дъното ми е 990fx gaming на gigabyte ако може да ми дадеш съвет ще съм адски задължен ще черпя бира и пържоли :violin:


Да това имах предвид, едната карта да е вдигнат на PCIe рейзър. Иначе ако ще се ползва само за майнинг, препоръчвам да замениш windows-a с Линукс базиран Майнинг ОС, като mmpOS на колега от форума или HiveOS

Все пак големия проблем си остава намирането на карта, и НЕ, 1000лв. за Поларис НЕ е добра цена (поне според мен).
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: GTX1070 и още нещо

Мнениеот dqdobosko » 20 Фев 2021, 22:54

Ясно благодаря , гледам карти из нета и се притесних за 3060 че няма да може а бях намерил в чудене съм каква да избера.Относно ползването няма да е само за маининг така че остава на windows , също така какъв екстендър ще ми препоръчaш гледах из олх и по точно как се свързва това ми е чудното моето дъно нее от най евтините така че би трябвало да може да се свърже относно захраването предполагам с молекс букса мъжко женско и към картата. :violin: :obscene-drinkingcheers: и как ще се справиме с софтуера на nvidia за понижаване на мощ-а
Аватар
dqdobosko
 
Мнения: 44
Регистриран на: 20 Фев 2021, 17:51


Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, ionicle, Kris, Spenchoni, svetlim, viniamin