Машината замръзва в началото на буута

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Машината замръзва в началото на буута

Мнениеот nikolaydong » 11 Юли 2020, 18:05

Машината замръзва, не изкарва лого, нито може да се влезе в биоса... Разкачил съм картите една по една, батерията също е извадена, понякога зарежда логото за част от секундата и отново черен екран и на никъде
nikolaydong
 
Мнения: 159
Регистриран на: 17 Фев 2018, 16:13

Re: Машината замръзва в началото на буута

Мнениеот MVetov » 13 Юли 2020, 19:53

Пробвай да махнеш всички карти и да го пуснеш без тях.
MVetov
 
Мнения: 59
Регистриран на: 07 Яну 2018, 17:50

Re: Машината замръзва в началото на буута

Мнениеот nikolaydong » 15 Юли 2020, 19:37

Пробвах, разкачам последните 2 карти и пали, понякога когато сложа всичките пали, понякога пак не... Преди малко пак запали, но отчита само 5 от 6 калти, след рестарт отново не включва... По-късно ще донеса рига вкъщи и ще тествам...

Пробвано до момента:
размяна на захранване - без ефект
размяна на рейзъри - без ефект
изкарана батерия, отново...
има ефект единствено при спиране на захранването към част от картите или изкарването на 1х от дъното, конекторите не са нагорели...
nikolaydong
 
Мнения: 159
Регистриран на: 17 Фев 2018, 16:13

Re: Машината замръзва в началото на буута

Мнениеот 2GOOD » 15 Юли 2020, 19:41

nikolaydong написа:Пробвано до момента:
размяна на захранване - без ефект
размяна на рейзъри - без ефект
изкарана батерия, отново...
има ефект единствено при спиране на захранването към част от картите или изкарването на 1х от дъното, конекторите не са нагорели...


:think:
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Машината замръзва в началото на буута

Мнениеот nikolaydong » 15 Юли 2020, 20:50

Пробвах и с кабелите от другото захранване, курац, без ефект... Въобще до буута не желае да стигне. Екрана 5-10 сек. след включването, от син става черен и пълен freeze...
nikolaydong
 
Мнения: 159
Регистриран на: 17 Фев 2018, 16:13

Re: Машината замръзва в началото на буута

Мнениеот nikolaydong » 16 Юли 2020, 01:01

https://prnt.sc/tijsz5

Засега никакви проблеми, спрял съм въпросния рейзър, но ме съмнява да е той, тъй като това е рейзъра от машината, на която си работи безотказно...
nikolaydong
 
Мнения: 159
Регистриран на: 17 Фев 2018, 16:13

Re: Машината замръзва в началото на буута

Мнениеот laik2 » 16 Юли 2020, 19:14

Възможно ли е да е самия слот? IRQ ресурс, който не достига? Дъното с последен биос ли е?
laik2
 
Мнения: 441
Регистриран на: 28 Окт 2016, 10:35

Re: Машината замръзва в началото на буута

Мнениеот nikolaydong » 17 Юли 2020, 01:17

Добрев, тъкмо мислех вече да се объщам към теб... Благодарение на ммпос, за пореден път хващам проблемите с рига и неправилнатя консумация... Машината по време на тестовете вкъщи работеше ок, но сега отново... рестартирана е, зареждат всички карти, но третата не изкарва хешрейт (следя дашборда, в момента нямам физически достъп). Изкаран е рейзъра, в момента машината работи без едната карта. Оставам и аз с убеждението, за грешка в дъното, биос, но най-вече съм със съмнения за проблем в рейзъра, но не ми се връзва...
Въпросната карта е с прясно сменен вентилатор от алито, но не мисля, че проблемът е във вентилатора, защото стария го замених с втория, поради причината, че не винаги палят и двата вентилатора. Трябва да почукна новия, и тогава тръгва, но го чувам да работи на 100%

Утре ще заменя картата с такава от друг риг, да видя дали проблемът ще се пренесе
nikolaydong
 
Мнения: 159
Регистриран на: 17 Фев 2018, 16:13

Re: Машината замръзва в началото на буута

Мнениеот nikolaydong » 17 Юли 2020, 07:27

Изключих pcie3 слота, машината си е бачкала цяла нощ, сега гледам в дашборда, че е изключен pcie6, 99% съм сигурен, че съм изключил третата карта...
nikolaydong
 
Мнения: 159
Регистриран на: 17 Фев 2018, 16:13

Re: Машината замръзва в началото на буута

Мнениеот nikolaydong » 18 Юли 2020, 10:11

Изнесени първи три карти, на другия риг и проблемът се пренесе. Проблемътспоред мен идва от вентилаторите. На двете карти работят само по един, като ги чукна тръгват за секунди и спират, като на едната въртящата перка заблуждава, че върти... Ще видя колегата от форума, който ремонтираше вентилаторите, че не ми се чака алито
nikolaydong
 
Мнения: 159
Регистриран на: 17 Фев 2018, 16:13

Следваща

Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, filchef, George, Google [Bot], ionicle, joretouzunov, Spenchoni, svetlim, viniamin