Почистване на екстендъри

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Почистване на екстендъри

Мнениеот nikolaydong » 09 Юли 2020, 22:37

Обмислях закупуването на нови, но много горно ще ми дойде с 20 бр екстендъри... Картите не може да се клокнат много, ако клокна част от тях, машините ск работят ок, но клокна ли всички карти на риговете, машините забиват и не искат да запалят. Затова реших да пробвам първо да ги почистя, но с какво? Доста набита прах има по тях
nikolaydong
 
Мнения: 159
Регистриран на: 17 Фев 2018, 16:13

Re: Почистване на екстендъри

Мнениеот 2GOOD » 09 Юли 2020, 23:43

nikolaydong написа:Обмислях закупуването на нови, но много горно ще ми дойде с 20 бр екстендъри... Картите не може да се клокнат много, ако клокна част от тях, машините ск работят ок, но клокна ли всички карти на риговете, машините забиват и не искат да запалят. Затова реших да пробвам първо да ги почистя, но с какво? Доста набита прах има по тях


На мен ми се струва по-скоро нагорели конектори на захранването към картите.

Иначе за екстендърите и въобще PCI-e пътечките, а и такива на РАМ памет от миналото хилядолетие ползвам хартия за принтер 80гр, късаш листче малко, колкото за двата пръста и търкаш с ръката. хартията играе ролята на много фина шкурка, която премахва слой окисляване и мръсотия по пътечките. За женската част на конектора може да се ползва сгъстен въздух и четка за бръснене, от тези старите.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Почистване на екстендъри

Мнениеот nikolaydong » 10 Юли 2020, 00:23

Нагорели конектори? Малко по-конкретно... а и защо тогава, ако й задам само на една 1150/1950/920mV работи, вече вдигам другите по прецизност и що-годе ги докарвам, но след няколко аварии на ЧЕЗ, отново забиват
nikolaydong
 
Мнения: 159
Регистриран на: 17 Фев 2018, 16:13

Re: Почистване на екстендъри

Мнениеот 2GOOD » 10 Юли 2020, 12:50

Имам предвид, ето такива неща:
Изображение

Като ако захранването е модулно се отнася и за двата края на кабела, хубаво е да ги провериш ;)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Почистване на екстендъри

Мнениеот nikolaydong » 11 Юли 2020, 15:34

Кои рейзъри са за предпочитане? Sata, Molex, или PCI-e?
nikolaydong
 
Мнения: 159
Регистриран на: 17 Фев 2018, 16:13


Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, svetlim, viniamin