Въпрос за Sapphire R9 270 2GB OC

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Re: Въпрос за Sapphire R9 270 2GB OC

Мнениеот ZAX » 12 Дек 2013, 08:09

Айде пак се почна с прецакнята...

Сега маса злобари прекарали се или не, ще си траят и само ще гледат сеир...

Ще помоля останалите или поне един готин човек, който вече има опит с достатъчно много от новите карти, просто да каже дали някоя от тях си струва въобще? Т.е. дали има нещо от 8-ма серия, по-добро от култовата 7950.

Моля теоретиците да замълчат, достатъчно ми е било вътре заради тях, стига ми толкова.

Благодаря!
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Въпрос за Sapphire R9 270 2GB OC

Мнениеот tedik » 12 Дек 2013, 08:35

kopacha написа:добре как ги вадиш 400, аз немога 300 да извадя каква настройка си дал в миниора и в басейна и с какво въобще копаеш

с cgminer съм

,
"intensity" : "19,19",
"vectors" : "1,1",
"worksize" : "256,256",
"kernel" : "scrypt,scrypt",
"lookup-gap" : "2,2",
"thread-concurrency" : "20000,20000",
"shaders" : "0,0",
"gpu-engine" : "1150,1150",
"gpu-fan" : "0-85,0-85",
"gpu-memclock" : "1500,1500",
"gpu-memdiff" : "0,0",
"gpu-powertune" : "20,20",
"gpu-vddc" : "1.087,1.087",
"temp-cutoff" : "95,95",
"temp-overheat" : "85,85",
"temp-target" : "75,75",
"api-port" : "4028",
"expiry" : "120",
"gpu-dyninterval" : "7",
"gpu-platform" : "0",
"gpu-threads" : "1",
"hotplug" : "0",
"log" : "5",
"no-pool-disable" : true,
"queue" : "1",
"scan-time" : "60",
"scrypt" : true,
"temp-hysteresis" : "3",
"shares" : "0",
"kernel-path" : "/usr/local/bin"
}


мойта е 270х предполагам може би затова дава повече
tedik
 
Мнения: 92
Регистриран на: 25 Юни 2013, 14:35
Местоположение: София

Re: Въпрос за Sapphire R9 270 2GB OC

Мнениеот ZAX » 12 Дек 2013, 08:38

То добре, ама защо ми се струва че над 12 интензити, ако картата е единствена и основна, компютъра става неизползваем...

Кой е точния модел?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Въпрос за Sapphire R9 270 2GB OC

Мнениеот tedik » 12 Дек 2013, 08:39

ZAX написа:То добре, ама защо ми се струва че над 12 интензити, ако картата е единствена и основна, компютъра става неизползваем...

за друго не го ползвам освен за печка коятo съм сложил при наще, макар че тия карти са малко хладни :)
tedik
 
Мнения: 92
Регистриран на: 25 Юни 2013, 14:35
Местоположение: София

Re: Въпрос за Sapphire R9 270 2GB OC

Мнениеот Странник » 12 Дек 2013, 09:01

Съблюдавайте строго съотношението честота на ядро/честота на памет да е в точни граници защото scrypt копането много зависи именно от него.
Пример:
честота на ядро -1000/честота на памет-1500 -съотношение 1,5
Ако вдигате само честота на ядро се влошават даже резултатите.
Трябва да вдигате и честотата на паметта в това съотношение или близко до него.
Предвид че с повишаване и на двете честоти расте и консумацията бъдете особено внимателни за консумацията на ток особено ако захранването ви е близко до границата на претоварване.
Вдигането на честотата на паметта вдига рязко и консумацията много повече сравнена с тази за ядрото.
Не твърдя че този коефициент е най-оптималния но за моите HD7970 това е горе долу оптималното работно положение.
Не ползвам копачката за нищо друго освен за копане и я карам на интензитет 20 без проблеми и я следя чрез Anubis или Team Viewer от друг комп.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Въпрос за Sapphire R9 270 2GB OC

Мнениеот ZAX » 12 Дек 2013, 09:10

Добре, ще перефразирам.

Ясно е че от 7-ма серия картата е 7950.

Има ли нещо по-изгодно от 8-ма?

Предвид доходноста, мисля консумацията може да се пренебрегне в момента, затова ме интересува само и единствено коефициента производителност/цена.

П.П. Възможни ли са врътки с ъндърклок и волт както при 5-та серия?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Въпрос за Sapphire R9 270 2GB OC

Мнениеот cnerd » 12 Дек 2013, 12:33

ZAX написа:Ясно е че от 7-ма серия картата е 7950.
Има ли нещо по-изгодно от 8-ма?
Предвид доходноста, мисля консумацията може да се пренебрегне в момента, затова ме интересува само и единствено коефициента производителност/цена.
П.П. Възможни ли са врътки с ъндърклок и волт както при 5-та серия?

Начи, първо, както вече ти казах, 8-мата серия е само за embedded/enclosed и ние няма да я видим. Освен ако не работиш в някоя голяма гейм девелъпмънт компания, няма как да се докопаш до Radeon 8xxx. R9 не са 8ма серия.

Също така, от към price/performance/consumption 7950 не е единствена, честно казано 7850 е много по-добър вариант, единственото, което я оскъпява е, че за еднаква производителност ще ти трябва два пъти повече хардуер от колкото при 7950. R9 270x и R9 280x също не са лоши, въпреки че вторите май ядат повечко ток от колкото трябва, но пък от към цена има доста хубави оферти.

Относно врътките с клока/волта, като че ли възможностите на 5тата серия в това отношение са доста по-добри от 7мата.
Въпреки, че имам две карти (7870, 7950), които работят доста добре на ъндърволт/ъндърклок и вадят страхотно kh/w съотношение, смея да твърдя, че са изключение.

@kopacha:
гледам ударил си блокче в wemineltc:
Код за потвърждение: Избери целия код
477,491 2 left kopacha 2013-12-12 10:19:08 AM 25,481

айде жив и здрав, все така и за напреде
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Въпрос за Sapphire R9 270 2GB OC

Мнениеот ZAX » 12 Дек 2013, 13:19

Значи 7950 не е, ама всъщност е. Добре!

Добре, наричай следващата достъпна версия след 7-ма както искаш. Аз си я наричам 8-ма, защото ми е по-удобно. Явно са я разделили на 3 варианта. Не разбрах наистина 8-мата серия защо няма да е достъпна за простосмъртните и не искам да знам, защото това само би ме вбесило още повече...

Вариант R7 явно е кенеф.

Остава вариант R9, който аз за кратко наричам 8-ма серия, или може би трябва да го наричам 9-та? След като миньорите го познават като 7-ма... След като картите от 5-та серия насам са едни и същи на практика и няма абсолютно нищо ново или принципно различно, чиповете са си същите... И 5-та серия да ги наричам няма да сгреша... Моля не ми изтъквай минималните и пренебрежими разлики, като съществени... Да, добре... Все пак харчат по-малко ток, разбрах...

Та, след като изяснихме това, може ли да се върнем на основния въпрос. А именно: Коя от новите карти е по-добра от 7950?

Например в момента аз първо се чудя кой от тези 3 уж различни, но всъщност напълно еднакви варианта: http://www.gigabyte.com/products/compar ... ,4845,4847 ми предлагат, защото малоумниците в магазина не знаят какво продават от една страна и от друга едва ли има значение.

И след това се колебая между който и да е от горните и този модел: http://www.jumena.bg/product/21003/vc-s ... gddr5.html

Разликата в цената спрямо любимата ти 7850 варира между 200 и 300 лева, т.е. почти двойно...

http://www.emag.bg/video-karta-sapphire ... EHFPKBBBM/ виж каква промоция и само тази от копаещите я има, даже най-скъпите от новите изкупиха и то без да са намалявани никога... Явно има причини за това?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Въпрос за Sapphire R9 270 2GB OC

Мнениеот cnerd » 12 Дек 2013, 14:51

ZAX написа:Значи 7950 не е, ама всъщност е. Добре!
...
Моля не ми изтъквай минималните и пренебрежими разлики, като съществени... Да, добре... Все пак харчат по-малко ток, разбрах...
...
Разликата в цената спрямо любимата ти 7850 варира между 200 и 300 лева, т.е. почти двойно...
...

начи, много мразя, когато кажа нещо и някой го екстраполира както си иска.
Аз като кажа/напиша нещо, обикновено имам точно това предвид.
Относно видео картите. За мен най-добрата видео карта е тази, която има няй-добро съотношение цена/производителност/консумация.

Цената, обаче, не винаги е само цифрички.
Ако една карта струва 300 лева, обаче я няма в наличност никъде, това значи ли, че тя наистина струва толкова?
След като има търсене, апък няма предлагане, това значи, че цената всъщност е по-висока. Тоест, дори и в магазина да пише "300 лева, няма налични", реалната цена на тази карта е по-висока. И като погледнем по този начин на нещата, всъщност това, кой на колко продава дадено нещо не е от значение, важното е 1) за колко пари мога да си я купя 2) за колко пари мога да я продам.

Тоест, ако разглеждаме цената на един продукт отделно от предлагането/търсенето му, тогава ще трябва да редактирам предният пост и да кажа:
"За мен най-добрата видео карта е тази, която има няй-добро съотношение цена/предлагане/търсене+производителност/консумация"

Съответно, ако можеш да си направиш риг от карти 7850/ 7950/R9 270x, най-добрите карти ще са тея, дето ще:
1) можеш да вземеш възможно най-бързо
2) излязат най-ефтино
3) вадят най-много продуктивност
4) харчат най-малко

От там нататък всичко е въпрос на пропорции. Горе долу като да си направиш герой на някоя PC игра и да се чудиш тея 5 точки, дето са ти ги дали за разпределение на декстирити ли да ги сложиш, на стрент ли или на интелиджънс. Ми, на който както му хареса.

Иначе, относно 3те модела, ревизия 1 са с вентилаторите на 7х серията, ревизия 2 са с новото охлаждане, което уж трябва да е по-добро. Също така, втората ревизия имат една 5 сантиметрова джвъджка, част от предния панел на охладителя, която прави картите малко по-дълги. А, и рев2 са с последния биос

P.S Сори за оф топика, обвинявам закса
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Въпрос за Sapphire R9 270 2GB OC

Мнениеот ZAX » 12 Дек 2013, 15:36

Пич, помолих те 2 пъти, ще потретя. Игнорирай шибаното "няма ги на пазара". Т.е. игнорирал 1) и 2) и приеми следното:

1) Цената е фиксирана, пазарната, средна от цените в нашите магазини, дори в нито един да няма налични бройки в момента.
2) Коя ще има най-висока производителност спрямо цената посочена в 1)

Абсолютно и напълно игнорирай 4)

Или ако ти е възможно да мислиш абстрактно:

0) Най добра карта според производителност/цена (цена на производителя)

Толкова ли е трудно да се отговори на този въпрос еднозначно?!

П.П. Да и аз много харесвам 7850, която е по-добра от обсъжданата в тази тема карта, но и двете нямам къде да си ги забода освен в... Поради което и отпадат като варианти... Елементарно е. Отделно че 7850 поради ниската си консумация съответно и е доста хладна, а иде зима и колкото повече грее една карта толкова по-добре. От там и теорията ти чак на пролет влиза в сила, дори да си плащам тока. :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

ПредишнаСледваща

Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, ionicle, Kartoff, viniamin