Една от картите ми прегрява много Help?

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Една от картите ми прегрява много Help?

Мнениеот Vaseto » 01 Ное 2018, 17:53

Здравейте маняци, моля помогнете с някакво мнение. Едната от картите ми почна да загрява много, намалил съм волтажа, смених термопастата нищо не става продължава да грее и забелязах , че самия радиатор загрява много слабо, а не е ли функцията му да поема топлината точно. На другите карти радиаторите са направо горещи, а тази седи много слабо топла. Става въпрос за MSI RX 570 4gb. Моля ви кажете мога ли да направя нещо или картата си отива?
Vaseto
 
Мнения: 6
Регистриран на: 14 Юли 2018, 13:23

Re: Една от картите ми прегрява много Help?

Мнениеот 2GOOD » 01 Ное 2018, 18:09

Vaseto написа:Здравейте маняци, моля помогнете с някакво мнение. Едната от картите ми почна да загрява много, намалил съм волтажа, смених термопастата нищо не става продължава да грее и забелязах , че самия радиатор загрява много слабо, а не е ли функцията му да поема топлината точно. На другите карти радиаторите са направо горещи, а тази седи много слабо топла. Става въпрос за MSI RX 570 4gb. Моля ви кажете мога ли да направя нещо или картата си отива?


Има две вероятни причини:
1. При смяната на пастата радиатора не е легнал добре в/у чипа
2. "извирясали" са тръбите на охладителя
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Една от картите ми прегрява много Help?

Мнениеот Vaseto » 01 Ное 2018, 18:11

Какво ще рече че са изфирясали? И има ли начин да я ги оправя?
Vaseto
 
Мнения: 6
Регистриран на: 14 Юли 2018, 13:23

Re: Една от картите ми прегрява много Help?

Мнениеот 2GOOD » 01 Ное 2018, 18:16

Vaseto написа:Какво ще рече че са изфирясали? И има ли начин да я ги оправя?


Има едни медни тръби, които отвеждат топлината от плочката в/у графичния процесори до ламелите на радиатора. Те са херметически затоврени и вътре има течност, при спукване на една или пвоече тръби се наблюдава описаното от теб. "не" подлежат на ремонт - сменя се охлаждането. Но конкретно в твоят случай най-вероятно говорим за вариант 1 ;)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Една от картите ми прегрява много Help?

Мнениеот Vaseto » 01 Ное 2018, 18:20

Сега ще пробвам с радиатора, да го напрасна върху чипа по добре. А ако не стане може ли да ме посъветваш как и от каде мога да си намеря и сменя охлаждането и има ли някви стандартни или трябва да търся конкретно за тази карта?
Vaseto
 
Мнения: 6
Регистриран на: 14 Юли 2018, 13:23

Re: Една от картите ми прегрява много Help?

Мнениеот 2GOOD » 01 Ное 2018, 18:32

Vaseto написа:Сега ще пробвам с радиатора, да го напрасна върху чипа по добре. А ако не стане може ли да ме посъветваш как и от каде мога да си намеря и сменя охлаждането и има ли някви стандартни или трябва да търся конкретно за тази карта?


Да, можеш да вземеш от повредена такава карта или да си купиш направо accelero xtreme 3 или 4 (https://www.arctic.ac/eu_en/accelero-xtreme-iv.html) - около 140лв. Но пак казвам малко вероятно да се повредят едновремено две или повече тръби.

Edit:
Всъщност сега потърсих и оригинално охлаждането е само с две тръби, така че трябва да се провери:
Изображение
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Една от картите ми прегрява много Help?

Мнениеот Vaseto » 01 Ное 2018, 19:22

До сега пробвах не е от това. Два пъти го напасвах, но не е от това. А и тя започна да загрява еи така от нищото както си беще ок и изведнъж за 15 мин е дигнала градуси и сега не ги смъква? Може ли да съм сложил повече термопаста от необходимото, или нз нещо др ? Но наистина coolera грам не загрява напр стои почти студен.
Vaseto
 
Мнения: 6
Регистриран на: 14 Юли 2018, 13:23

Re: Една от картите ми прегрява много Help?

Мнениеот 2GOOD » 01 Ное 2018, 23:37

Vaseto написа:До сега пробвах не е от това. Два пъти го напасвах, но не е от това. А и тя започна да загрява еи така от нищото както си беще ок и изведнъж за 15 мин е дигнала градуси и сега не ги смъква? Може ли да съм сложил повече термопаста от необходимото, или нз нещо др ? Но наистина coolera грам не загрява напр стои почти студен.


Може... от кофти паста или много количество. Аз лично харесвам AC MX-4, слагаш "капка" по средата и "лепиш" радиатора, след като сложиш болтчетата не ги стягай веднага можеш с леки движения на радиатора в луфта им да разнесеш малко...

Може и някой колега да даде мнение и все пак тя като вдигне температура започва да духа сериозно и ако е нарушен топлообмена е нормално да е студен радиатора.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Една от картите ми прегрява много Help?

Мнениеот amxcs » 02 Ное 2018, 07:53

Свали от друга същата карта радиатора и ги размени.
amxcs
 
Мнения: 85
Регистриран на: 01 Фев 2018, 08:32


Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, filchef, George, ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin