Ремонт на Sapphire NITRO R9 390X 8G, Къде/Кой?

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Ремонт на Sapphire NITRO R9 390X 8G, Къде/Кой?

Мнениеот BAUAR » 05 Сеп 2018, 08:13

Колеги,

За съжаление картата ми нещо не пали.. Не я засича компа по никъв начин. Смянах слотовете, компютрите, захранванията - нищо.
Изобщо не завърта вентилаторите..
Става дума за: Sapphire NITRO R9 390X 8G GDDR5 PCI-E DVI/ HDMI/ DP LITE

Някой дали е имал подобен проблем с този тип карти? Може ли да ми препоръчате кой може да е погледне и да видим дали може да се ремонтира.
Аватар
BAUAR
 
Мнения: 160
Регистриран на: 16 Юли 2014, 11:39

Re: Ремонт на Sapphire NITRO R9 390X 8G, Къде/Кой?

Мнениеот Mateev » 05 Сеп 2018, 08:45

Направи ли диагностика, която еднозначно да докаже, че картата е повредена? Например пробва ли с друга карта от същия модел, поставена в същите условия на същия слот на същата хардуерна конфигурация?
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Ремонт на Sapphire NITRO R9 390X 8G, Къде/Кой?

Мнениеот laik2 » 05 Сеп 2018, 15:27

Mateev написа:Направи ли диагностика, която еднозначно да докаже, че картата е повредена? Например пробва ли с друга карта от същия модел, поставена в същите условия на същия слот на същата хардуерна конфигурация?

Точно така! Пробвай с друга карта върху евентуално прецакан слот! Страхотна идея!
laik2
 
Мнения: 441
Регистриран на: 28 Окт 2016, 10:35

Re: Ремонт на Sapphire NITRO R9 390X 8G, Къде/Кой?

Мнениеот farmdve » 05 Сеп 2018, 17:26

От описанието аз разбирам, че е пробвал картата на различни компютри. От описанието на мен ми звучи, сякаш картата не получава ток. Може би някой регулатор или чип е изгорял, отговорен за тази дейност.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Ремонт на Sapphire NITRO R9 390X 8G, Къде/Кой?

Мнениеот Mateev » 06 Сеп 2018, 00:59

laik2 написа:
Mateev написа:Направи ли диагностика, която еднозначно да докаже, че картата е повредена? Например пробва ли с друга карта от същия модел, поставена в същите условия на същия слот на същата хардуерна конфигурация?

Точно така! Пробвай с друга карта върху евентуално прецакан слот! Страхотна идея!

Не може "прецакан" слот да изгори какъвто и да било хардуер, предназначен за този слот. Входовете са безопасни, а изходите на съвременните чипове имат защита против късо съединение. Единствения начин за изгаряне е да подадеш по-високо напрежение от захранващото, но това няма как да стане на карта, предназначена да се захранва с +12V.

Въобще "изгарянето" на съвременен хардуер по компютрие е една много сложна задача, дори и ако искаш да го направиш нарочно. Така че вероятноста картата да е здрава е много висока, но човека просто не ни дава достатъчно диагностична информация. Аз също се учудвам че има такива хора, които не могат да направят елементарна диагностика, но да - има ги. Не само че не могат да направят диагностика, но и не могат да си опишат проблема. Постингите им винаги са от типа "Една лампичка свети и колата не пали. Къде е проблема?".
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Ремонт на Sapphire NITRO R9 390X 8G, Къде/Кой?

Мнениеот andrianski » 06 Сеп 2018, 01:19

ееех матееев, да бяхме всички умни като тебе.
Аватар
andrianski
 
Мнения: 254
Регистриран на: 07 Юли 2013, 11:43

Re: Ремонт на Sapphire NITRO R9 390X 8G, Къде/Кой?

Мнениеот BAUAR » 06 Сеп 2018, 19:14

Колеги,
Всичко е пробвано преди да пусна темата .. На слота е сложена друга карта, работи си. На два различни компа е тествах с 2 различни дъна на които друга карта работи ... Вероятно е от картата Видимо изглежда ок ...
Аватар
BAUAR
 
Мнения: 160
Регистриран на: 16 Юли 2014, 11:39

Re: Ремонт на Sapphire NITRO R9 390X 8G, Къде/Кой?

Мнениеот mprimov » 06 Сеп 2018, 19:58

Да се изкажа и аз :)
Със Сапфирки Нитро + 380Х 4 гбт съм имал същия проблем! Имах 4 бройки и в един момент (някъде след около година и 2-3 месеца) почнаха да "горят" една след друга ...... Както си работят и всичко е ОК, на сутринта рига замръзнал и една от картите сдала багажа. На 3 от 4-те карти ми изпаднаха топчета калай - явно нещо се беше разтопило вътре, но като казвам топчета калай - доста големи някъде 2-3 мм. диаметър.
Не съм ги разглобявал да търся къде/какво защото бяха гаранционни и 4-те ми бяха заменени, после една от ново-заменените и тя изгоря по същия начин, друга продадох а другите 2 още си ги ползвам
Ето, изказах се без да дам решение - само споделям ОПИТ :) дано съм бил полезен, ама надали ....
mprimov
 
Мнения: 102
Регистриран на: 08 Май 2014, 14:55

Re: Ремонт на Sapphire NITRO R9 390X 8G, Къде/Кой?

Мнениеот Pacimir » 06 Сеп 2018, 23:19

Mateev написа:Въобще "изгарянето" на съвременен хардуер по компютрие е една много сложна задача, дори и ако искаш да го направиш нарочно. Така че вероятноста картата да е здрава е много висока, но човека просто не ни дава достатъчно диагностична информация. Аз също се учудвам че има такива хора, които не могат да направят елементарна диагностика, но да - има ги. Не само че не могат да направят диагностика, но и не могат да си опишат проблема. Постингите им винаги са от типа "Една лампичка свети и колата не пали. Къде е проблема?".


Обърни малката платчица на екстендъра, която е към дъното и ще видиш какви защити има съвременния хардуер. Слота се пали, а картата гори директно
Pacimir
 
Мнения: 24
Регистриран на: 08 Яну 2018, 23:40

Re: Ремонт на Sapphire NITRO R9 390X 8G, Къде/Кой?

Мнениеот f82 » 08 Сеп 2018, 14:22

звънни на Калоян от спирит пс сервиз 0895731211 аз му пращах преди време 390ка и 570ка като 570ката я оправи а 390ката имаше някакъв изгорял елемент който той го нямаше и нищо не ме таксува за нея
f82
 
Мнения: 20
Регистриран на: 07 Апр 2017, 17:11

Следваща

Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, Google [Bot], Google Adsense [Bot], ionicle, linbgman, qbadabaduuu, Spenchoni, svetlim, viniamin