Спира ми нета когато изплзвам pci-e splitter

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Спира ми нета когато изплзвам pci-e splitter

Мнениеот elektrik » 20 Май 2018, 20:14

Здравейте, има ли някой, който се е сблъсквал с подобен проблем? Когато сложа pci-e splitter, за да добавя към 6-те карти 7-ма ми спира нета. Когато изключа седмата карта всичко се оправя, въпреки че pci-e splitter все още е там, но е включена само една карта към него. Дъното е Asrock H81 Pro BTC ver.2.0. Картите са XFX RX 480 8GB. Riser-a e като на снимката. Понякога, обяче тръгва със седемте карти. Ако станат 8 не става в никой случай, както и да ги местя по слотовете.
Прикачени файлове
Packs-Extender-Riser.jpg
Packs-Extender-Riser.jpg (21.58 KiB) Прегледано 1107 пъти
Аватар
elektrik
 
Мнения: 50
Регистриран на: 14 Апр 2017, 01:50

Re: Спира ми нета когато изплзвам pci-e splitter

Мнениеот kolegata_pk » 20 Май 2018, 21:10

През кое захранваш разклонителя, ако е през молекса, пробвай със сат-а да го захраниш.
kolegata_pk
 
Мнения: 26
Регистриран на: 01 Юни 2016, 21:57

Re: Спира ми нета когато изплзвам pci-e splitter

Мнениеот gekon12 » 20 Май 2018, 21:28

От BIOS изключи всичко ненужно аудио ,ком портове , LPT ако има , предни и вградени USB , вграденото видео неизползани сата канали и току виж стане.
Спира ти защото ползват едно и също прекъсвне с някоя PCI линия и като спреш разни вградени неща може да освободиш ресурс.

Сетих се още нещо на този сплитер сложи три от картите които в момента са на дъното , и пробвай (като спазиш по-горе написаното) .
gekon12
 
Мнения: 47
Регистриран на: 17 Дек 2017, 23:50

Re: Спира ми нета когато изплзвам pci-e splitter

Мнениеот elektrik » 24 Май 2018, 16:20

Благодаря за съветите. Днес седнах да се занимавам отново. Предполагам сплитера е шибан нещо. Ограничих някои неща в БИОСа. После реших да пусна 3 карти през него и не стана, даже не пали рига. С 2 става с 3 не. Поръчах едно такова и ще видя с него как ще бъде.
Прикачени файлове
Untitled.jpg
Untitled.jpg (38 KiB) Прегледано 963 пъти
Аватар
elektrik
 
Мнения: 50
Регистриран на: 14 Апр 2017, 01:50

Re: Спира ми нета когато изплзвам pci-e splitter

Мнениеот Mateev » 25 Май 2018, 10:40

Играх си с тези четворни сплитери от горната снимка, и не можах да ги подкарам. Нещо повече - слагането им на някакъв слот тотално обърква BIOS-а и му ресетира всички направени преди това настройки. В повечето случаи дори компютъра забива още на етап BIOS. Въобще тази платка може и да работи по някои модели дъна, но по моите дъна (ASUS PRIME H270-PLUS) не можах да я подкарам.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Спира ми нета когато изплзвам pci-e splitter

Мнениеот gekon12 » 25 Май 2018, 20:18

Ако на голо дъно си сложил тройния сплитер и след това три карти и дъното не пали значи сплитера не струва (повреден е).
С четворен сплитер съм си играл и съм слагал различни комбинации от карти AMD NVIDIA нови стари с и без външно захранване и винаги работи без проблем.
Пример:Слагам 1050TI+RX560+GT8800+HD5550+пусната вградена карта и уин си ги намира и работят.

Относно проблема на Матеев че сплитера не е тръгнал при него. Или е повреден , или дъното Асус не го харесва - залагам на второто.
gekon12
 
Мнения: 47
Регистриран на: 17 Дек 2017, 23:50

Re: Спира ми нета когато изплзвам pci-e splitter

Мнениеот elektrik » 26 Май 2018, 00:32

Май тая работа е като оная работа - трее да е на голо, иначе не става. Благодарности на gekon12. Преди малко реших да се пробвам пак. Разкачих всичко. Сложих сплитера в главния слот. Добавях картите една по една и след всяка - рестарт. За сега тръгна добре и 5 минути вече работи :lol:
Аватар
elektrik
 
Мнения: 50
Регистриран на: 14 Апр 2017, 01:50


Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, Google [Bot], ionicle, qwertyA5, Spenchoni, svetlim, viniamin