Дайте съвет за начинаещ GPU майнер

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Дайте съвет за начинаещ GPU майнер

Мнениеот vellen » 05 Дек 2013, 03:44

Здравейте.
Гледайки таблицата litecoin mining hardware comparison, реших да си взема 2 нови 7990 (Сапфир) и някакъв компютър. До сега съм копал само с АСИК половин месец нямам опит както с копането с карти, така и с копанетп на LTC. Затова ви моля за няколко съвета:
1. Да знаете някакъв профит калкулатор за ЛТЦ, който да предсказва повишаването на сложността и съответно да изчислява доходност за ден/месец/година, etc... (като този mining.thegenesisblock.com само че да е за LTC)? Или поне да ми кажете грубо за 1 месец колко LTC ще ми изкопаят (отчитайки повишаването на сложността)?
2. Четох малко за undervolt/overclock, някакви модвания на PCI-E. Какви са тия неща, и трябва ли въобще да ги правя?
3. Какво захранване ми трябва за 2 такива карти? И въобще какви минимални параметри трябва да има другия хардуер (процесор, рам, хард, дъно)?
4. Как най-изгодно се продават лайткойните (борси, хора)? /малко съм "Кон не видял, крака размахал", ама айде :D))
*. И въобще има ли смисъл да се захващам с тази инициатива? (Най - вероятно токът ще ми е на аванта.)
Не се сещам засега други въпроси, но със сигурност ще имам впоследствие...
Надявам се някой пиейки си утре кафето да драсне по някой ред за въпросите. И благодаря предварително. :obscene-drinkingcheers:
vellen
 
Мнения: 136
Регистриран на: 07 Юни 2013, 07:55

Re: Дайте съвет за начинаещ GPU майнер

Мнениеот marlowbg » 05 Дек 2013, 06:52

Ето един от многото калкулатори - http://bitcoinwisdom.com/litecoin/calculator

Общо взето ако не се вдигне LTC/BTC курса и/или пък BTC/USD курса, копането няма да е изгодно в скоро време заради непрекъснато покачващата се трудност. Но това това беше ситуацията и с Биткоина, преди голямото покачване, което се случи последните месец, така че всичко е в надеждите и риска :)
marlowbg
 
Мнения: 35
Регистриран на: 03 Авг 2013, 21:06

Re: Дайте съвет за начинаещ GPU майнер

Мнениеот angelche1973 » 05 Дек 2013, 15:44

1. Колегата е отговорил
2. undervolt/overclock не е задължителен. Първото се прави за да намали топлината, която излъчва видеокартата. Оверклока ти вдига производителността на картата(хашрейта)
3. Според мен поне 1000w, да не кажа 1200w(ще ти дойде на ъкъла да добавиш и трета карта :lol: ). Другите компоненти не са от особено значение(RAM-а е добре да е 4gb, а процесора с повече от едно ядро)
4. Въпрос на личен избор
5. Ако ползваш ток на аванта се захващай веднага :lol: :lol: :lol: Както каза колегата постепенно ще се намали печалбата от копането, освен ако не се вдигне курса на лайткойна. Риска си е твой.
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Re: Дайте съвет за начинаещ GPU майнер

Мнениеот jkminkov » 06 Дек 2013, 00:20

кой те излъга за 7990, тези карти прегряват и тротват при ползване за игра, ти си тръгнал да копаш ...и то с две, в едно ревю се казва, че при 102C можеш да сготвиш свинска плешка за 7 часа
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Дайте съвет за начинаещ GPU майнер

Мнениеот Spoon.Net » 06 Дек 2013, 02:45

смятам че копането с двупроцесорни карти си е луда работа. ако им се сложи вода трябва всичко да е 6 но тя става една дълга и широка .... . 7990 реално е 2 карти 7970 да ама една 7990 копае с по малко от две 7970. смисъл винаги има, стига да го намериш :). не виждам какво се плашите толкова от тоя ток. с 15 карти я платиш 200лв ток я не а ще го изработиш за 2-3 дена със сегашната трудност. закупуването на картите е тънкия момент. всичко е продадено преди да е дошло в БГ. поздрави.
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Дайте съвет за начинаещ GPU майнер

Мнениеот ZAX » 06 Дек 2013, 02:53

Ще си говорим пак когато ти дойде сметката за тока :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Дайте съвет за начинаещ GPU майнер

Мнениеот cnerd » 06 Дек 2013, 13:25

Spoon.Net написа:смятам че копането с двупроцесорни карти си е луда работа. ако им се сложи вода трябва всичко да е 6 но тя става една дълга и широка

абе, не съвсем, 5970 са си много прилични. Вярно, по-топли от другите, но все пак вадят добър хаш рейтинг и не са безкрайно горещи, с 1-2 12 сантиметрови вентилатора можеш да пазиш както ядрата така и vrm-ите на добра температура.
Иначе за 7990 напълно подкрепям колегите. От горе на всичко е отвратително overpriced. За същите пари можеш да си вземеш къде къде по-хубави карти, които ще извадят много по-добър хаш рейтинг.
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Дайте съвет за начинаещ GPU майнер

Мнениеот jkminkov » 06 Дек 2013, 13:49

5970 и 6990 могат да копат sha256, но scrypt - не, просто прегряват и трябва да се търси я водно я друго извращение да ги охладиш
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Дайте съвет за начинаещ GPU майнер

Мнениеот ZAX » 06 Дек 2013, 15:52

Глупости, цяло лято машина с 3х6990 ми копаше в нас.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51


Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, George, Google [Bot], ionicle, Spenchoni, viniamin