Проблем с една от картите в риг-а.

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Re: Проблем с една от картите в риг-а.

Мнениеот Mateev » 24 Май 2018, 08:06

И аз съм имал подобен проблем - едната карта в един момент започва да копае с по-малък HashRate от другите. Вместо пълна преинсталация на драйверите просто направих Disable и Enable само на тази карта, разбира се с рестартирание след всяка операция. Това оправи нещата и картата започна да копае стабилно.

Имал съм и по-сложна ситуация - в един момент всички карти започват да се държат нестабилно. Disable/Restart/Enable/Restart дори и на една единствена карта пак оправя нещата. Склонен съм да си мисля, че така най-вероятно се принуждава WIndows-а да преинсталира драйверите на забранената карта, и да преосмисли (пренастрои) подредбата и настройките на всички останали карти. И това стабилизира целия риг до следващия път, когато пак реши да се смарангаляса.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Проблем с една от картите в риг-а.

Мнениеот bg_bombeto » 24 Май 2018, 20:12

Пробвах с Disable-Restart/Enable-Restart и за сега се оправи.Вече няколко часа работи стабилно машинката.Страх ме е да и задам малко повечко клок да не вземе да се омаже пак.
bg_bombeto
 
Мнения: 14
Регистриран на: 08 Яну 2018, 22:04

Re: Проблем с една от картите в риг-а.

Мнениеот Mateev » 25 Май 2018, 10:15

Радвам се, че се е получило. При мене също се получава всеки път, когато го направя, но ефекта не е много траен - работи по 1-2 седмици и пак се разваля. При това твърдо съм забранил всякакви ъпдейти, но въпреки това Windows-а едва ли не се чувства задължен периодично да обърква нещо по драйверите. И обикновено това го прави след рестарт.

За да минимизирам ефекта от всичко това вече ви казах, че съм сложил управляеми контакти/електромери на всеки един риг. И непрекъснато извършвам мониторинг посредством вградената мониторваща програма на Claymore. И ако видя, че някой риг нещо се е объркал, през дистанционния контакт го спирам и пускам отново. И обикновено се оправя. Ако не се оправи веднага, правя още 2-3 спирания-пускания и най-накрая пак се оправя.

Всичките тези "оправяния" вероятно се дължат на факта, че Windows-а се чувства "задължен" да се човърка из драйверите след всеки рестарт, и понякога това човъркане обърква нещата, а друг път ги оправя. За да му дам шанс да работи на спокойствие, съм направил стартирането на копачката да се извършва с 1 минута закъснение след Logon евента. През тази 1 минута Windows-a може спокойно да си свърши работата по драйверите, ако е решил да прави нещо по тях.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Проблем с една от картите в риг-а.

Мнениеот Mateev » 25 Май 2018, 10:22

И най-интересното - от много много време нищо не съм пипал или настройвал по тези ригове. Правя само дистанционно спиране/пускане през контактите им и нищо друго. И всички смарангалясвания ги оправям само с рестарт. И понякога риговете работят стабилно по 1-2 седмици, а друг път ми се налага в рамките на 1 ден да ги рестартирам по няколко пъти, докато пак се стабилизират за 1-2 седмици.

Всичко това е свързано с приумиците на Windows-а, които един Бог знае кога му хрумват да ги прави и кога - не. Та искам да кажа, че обикновено няма нужда да се преинсталират всички драйвери. Всъщност Windows-а по някаква причина от време на време сам решава да го направи това, и понякога това преинсталиране е успешно, а друг път - не. Склонен съм да си мисля, че опити за преинсталиране при копаещи карти объркват нещата, но след рестарт се оправят, защото съм дал на Windows-а 1 минута време да бъзика драйверите, преди да стартирам автоматично копачката.

ПП: Все още не съм пробвал Windows 10 Registry tweaks for mining, така че Windows-ите ми не са орязани и все още си работят пълноценно.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Предишна

Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, George, Google [Bot], ionicle, Spenchoni, viniamin