Вега 56 и скорост?

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Вега 56 и скорост?

Мнениеот donsark » 25 Фев 2018, 19:01

Настроих вегата за етериум в nicehash miner.С афтър бърнър качих до 40-41мх/с. Работеше добре. Играх си с бечовете на другите валути. После пак стартираг dagger hashimoto в бенча след това немога да я вдигна над 37 със същите насътройки на биос? Идеи?
donsark
 
Мнения: 15
Регистриран на: 07 Фев 2018, 11:52

Re: Вега 56 и скорост?

Мнениеот Mateev » 26 Фев 2018, 19:10

Някои от копачките в комплекта на NiceHash бъзикат вътре в настройките на картите. И аз имах подобен проблем - след пускането на една копачка другата вече не можеше да постигне това, което преди го е постигала. Имах и още по-сериозен проблем - NiceHash направо ми гръмна едното захранване на един от риговете, като преди да се пробвам с него рига беше работил безпроблемно цели 2 месеца.

Така че не знам NiceHash какви копачки пуска и с какви параметри, но и по други ригове съм забелязал, че консумираната от компютрите мощност понякога се вдига с 20-30% над нормалното. Това е лошата новина. Хубавата е, че NiceHash винаги е в състояние да изстиска най-доброто от един риг дори и тогава, когато картите не са настроени правилно. В предварителните Benchmark тестове NiceHash развърта всички възможни комбинации от настройки (брой ядра при процесорите или % на интензитета при картите) и после при реалното копане използва най-оптималните настройки.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Вега 56 и скорост?

Мнениеот Fujitzo » 27 Фев 2018, 23:51

Аз явно бях попаднал на кофти бройка понеже не можах да вдигна повече от 34 на етер и 1450 на криптонайт. Блокчейн драйвър. Сега се замислям дали да не им давам 2ри шанс на вегите... ама пусти му наличности, изложиха се АМД..

Колкото до найсхаш - той не гръмна ли наскоро завличайки всички? Пък и с него не можеш да акумулираш различните койни, които копаеш, понеже всичко обръща в BTC. Нали mine and hold е известната формула.. колко правилна е друг въпрос. Пък и не мога да си представя как не крашва машината при това превключване от алго на алго.. аз обикновено ги закрепям риговете на границата на стабилността :D с настройка карта по карта дори и да са от еднаква марка и модел и поръчка. Случвало ми се е да крашва дори като затворя майнера или да браузвам, но ако не правя тези неща да върви седмица и повече. Ако суичва алгоритми настройките трябва да са много консервативни и следователно неоптимални. Като се добавят таксите и за мен найсхаш се обезмисля.
Fujitzo
 
Мнения: 50
Регистриран на: 15 Яну 2017, 22:31

Re: Вега 56 и скорост?

Мнениеот jkminkov » 28 Фев 2018, 20:18

май не можеш да си направиш сметката, че заради +5% клок губиш 99% uptime и спокоен сън...

mateev, качи нивото и зарежи nicehash, ще си докараш от +5 до +15% отгоре...
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково


Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin