Заслужава ли си да се купуват видео карти в момента?

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Re: Заслужава ли си да се купуват видео карти в момента?

Мнениеот nork » 28 Фев 2018, 12:20

cnerd написа:
nork написа:НЕ, и никога не си е струвало!

:clap:
Гениално
Сигурно за това няма карти по магазините, щото изобщо не си струва, нали?
Може би ако разгледаш какво друго става в крипто света освен найсхашчето ще си промениш мнението.


За съжаление НЕ Е ГЕНИАЛНО :(

С Матеев поспорихте хич да не е като гледам темата :lol: , но.......

В който и момент да избереш от 2010г до сега и пресметнеш колко фиатни пари би дал за хардуер и какво количество БТЦ би купил в него момент със същата сума ВИНАГИ 2ят вариант е в пъти по печеливш :dance:

Друг е момента дали си готов да рискуваш ВСИЧКО или да заложиш на малко по сигурният вариант със закупуването на хардуер и евентуалната му остатъчна стойност при препродажбата след определено време.

Това са моите 5ст. по темата базирани на четене, наблюдения и малкият опит в сферата :violin:
П.С.: Този найсхаш съм го отворил един път от любопитство ;)
Аватар
nork
 
Мнения: 85
Регистриран на: 28 Май 2017, 11:42

Re: Заслужава ли си да се купуват видео карти в момента?

Мнениеот cnerd » 28 Фев 2018, 12:37

nork написа:В който и момент да избереш от 2010г до сега и пресметнеш колко фиатни пари би дал за хардуер и какво количество БТЦ би купил в него момент със същата сума ВИНАГИ 2ят вариант е в пъти по печеливш :dance:

Не съм съгласен, защото аз от години насам продавам BTC за да си купя хардуер и да изкарам повече BTC и някак си ми се получава.
Но нека игнорираме бакалските сметки, факт е, че винаги е по-добре да си намесен в колкото се може повече звена на един бизнес цикъл (производство, дистрибуция, търговия, тн).
Най-елементарният пример за това е хеджирането, което ти гарантира ROI без да те късае движението на цената. С директна инвестиция това никога няма да стане.
При всяка инвестиция винаги има два фактора - възможни печалби и рискове. При правилно хеджиране на бъдещото производство риска се намалява десетократно - следователно инвестицията става 5 пъти по рентабилна от директно пазаруване.
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Заслужава ли си да се купуват видео карти в момента?

Мнениеот nork » 28 Фев 2018, 12:51

cnerd написа:Не съм съгласен, защото аз от години насам продавам BTC за да си купя хардуер и да изкарам повече BTC и някак си ми се получава.

Да, но това си ти! :wink:
cnerd написа:Но нека игнорираме бакалските сметки, факт е, че винаги е по-добре да си намесен в колкото се може повече звена на един бизнес цикъл (производство, дистрибуция, търговия, тн).
Най-елементарният пример за това е хеджирането, което ти гарантира ROI без да те късае движението на цената. С директна инвестиция това никога няма да стане.
При всяка инвестиция винаги има два фактора - възможни печалби и рискове. При правилно хеджиране на бъдещото производство риска се намалява десетократно - следователно инвестицията става 5 пъти по рентабилна от директно пазаруване.


Точно заради това казвам, че никога не си е струвало - едва ли си пропуснал момена в който куцо кьораво сакато без да прочете 2 реда по темата се пуска ЩОТО ИМА КИНТИ в тая раУта..... :twisted: :lol:
Все пак темата е на новобранец питащ едно и също през една година....... Е повече какво да отговориш на такъв човек :?:

Да седнем с теб на по бира и да обсъждаме кое какво, ама на така зададен въпрос - такъв отговор, най малкото има ГУГЛЕ
Аватар
nork
 
Мнения: 85
Регистриран на: 28 Май 2017, 11:42

Re: Заслужава ли си да се купуват видео карти в момента?

Мнениеот marincho » 28 Фев 2018, 17:19

Mateev написа:Знам ги всичките тези неща, защото си направих труда да си разработя собствени калкулатори, в които обаче се отчитат още два прогнозни фактори от бъдещето:
1. Заложеното във всяка една криптовалута периодично намаляване на печалбата от един изкопан блок
2. Прогнозно увеличаване на Network HashRate от появата на все повече и повече нови копачки

Само първия фактор е достатъчен силно да намали във времето възвръщаемоста на всяка една нова инвестиция, а втория фактор направо я убива при някои криптовалути. Например при Bitcoin-а Network HashRate се удвоява на всеки 4 месеца. Така че не знам защо въобще споменавате думичката ГОДИНИ, когато планирате някаква инвестиция.


Нещо си се объркал. И двете точки от "собствените калкулатори", ги има във всеки един калкулатор от 2011 година насам. :clap:
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Заслужава ли си да се купуват видео карти в момента?

Мнениеот Mateev » 28 Фев 2018, 17:46

Това въобще не е вярно. Ако интернет калкулаторите ми вършеха някаква полезна работа, нямаше да седна да си разработвам собствени. Ти даже идея си нямаш какво искам да сметна, но вече отсече с "компетентното" си мнение. Аман от разбирачи, които не могат да сметнат 2 + 2.

Щом си такъв разбирач, кажи ми каква е връзката между Difficulty и Network HashRate, и ще те призная. Дай верните формули за всяка една криптовалута, притежаваща алгоритъм, който може да се копае с NiceHash. Дай формулите, с които можем да сметнем дали пазарната цена на алгоритмите в NiceHash е справедлива, подценена или надценена.

И въобще ми кажи правил ли си някога бизнес план, в който да се отчетат всички фактори около даден бизнес - в случая направа на риг и копане и/или купуване на HashRate от NiceHash и копане с него? Щото аз през живота си съм правил стотици такива, и много се дразня, когато някой "разбирач" започне в некомпетентноста си да плещи врели-некипели.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Заслужава ли си да се купуват видео карти в момента?

Мнениеот marincho » 28 Фев 2018, 18:49

Mateev написа:Това въобще не е вярно. Ако интернет калкулаторите ми вършеха някаква полезна работа, нямаше да седна да си разработвам собствени. Ти даже идея си нямаш какво искам да сметна, но вече отсече с "компетентното" си мнение. Аман от разбирачи, които не могат да сметнат 2 + 2.

Щом си такъв разбирач, кажи ми каква е връзката между Difficulty и Network HashRate, и ще те призная. Дай верните формули за всяка една криптовалута, притежаваща алгоритъм, който може да се копае с NiceHash. Дай формулите, с които можем да сметнем дали пазарната цена на алгоритмите в NiceHash е справедлива, подценена или надценена.

И въобще ми кажи правил ли си някога бизнес план, в който да се отчетат всички фактори около даден бизнес - в случая направа на риг и копане и/или купуване на HashRate от NiceHash и копане с него? Щото аз през живота си съм правил стотици такива, и много се дразня, когато някой "разбирач" започне в некомпетентноста си да плещи врели-некипели.


Нали не мислиш, че ще ти се обяснявам за а и б на копането, с които съм запознат от доста години, btw.
А се опитах да ти кажа, че пишеш глупости, а ти продължаваш. Намери си произволен калкулатор и виж, като не вярваш. И моля те, кажи ми че нямаш общо с ламера с биос темите, че тогава съвсем ще спра да те чета.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Заслужава ли си да се купуват видео карти в момента?

Мнениеот jamiemirror » 28 Фев 2018, 19:35

Матейка, това не е нашият бизнес - ти си абсолютен новак и в хардуера, и в криптото например. Опитваш се да разсъждаваш логично, но доста умозаключения ги правиш без съобразяване с фактите.

Аз също не съм особено опитен в криптото. Засега.
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Заслужава ли си да се купуват видео карти в момента?

Мнениеот papi92 » 01 Мар 2018, 14:13

Матейка, опитен спамер си! Признавам те! От декември до сега почти 300 мнения с общ обем колкото "Война и Мир" и без каквато и да е особено полезна информация. Спри да пишеш глупости. Не мисля, че ти си човека който да "признава" който и да е от опитните колеги тук.

За да ти спестя малко търсене и да ти помогна в разработката на калкулатора които ще промени крипто света ще ти кажа каквото попита. Difficulty е Network HashRate умножен по блоктайма. Не държа да ме признаваш за крипто гуро. Любопитно ми е дали здаваш сертификати?
BTC: 1papi29c5HTMyFsmwVxFPKn6yfzcGPGeB
papi92
 
Мнения: 172
Регистриран на: 26 Сеп 2013, 19:20

Re: Заслужава ли си да се купуват видео карти в момента?

Мнениеот Mateev » 01 Мар 2018, 16:16

papi92 написа:.....За да ти спестя малко търсене и да ти помогна в разработката на калкулатора които ще промени крипто света ще ти кажа каквото попита. Difficulty е Network HashRate умножен по блоктайма. Не държа да ме признаваш за крипто гуро. Любопитно ми е дали здаваш сертификати?


А ти провери ли го това, преди да напишеш този постинг ..... :) :) :)
Щото аз го проверих, но хайде да не казвам нищо, ще пак ще се засегнат старите "разбирачи" .....
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Заслужава ли си да се купуват видео карти в момента?

Мнениеот Fujitzo » 06 Мар 2018, 14:30

Mateev написа:
Има един единствен начин човек да забогатее, и този начин се базира на ЕКСПЛОАТАЦИЯТА НА ГЛУПОСТА НА ХОРАТА, която е вечна и безкрайна. Например да продаваш хладилници на ескимоси или скъпи видеокарти и ASIC-и на "умни" кандидат-миньори. Мога да дам още примери за други проспериращи бизнеси, печалбата на които се натрупва именно от ГЛУПОСТА НА ХОРАТА - казина, форекс брокери, хазарт, застрахователни услуги, купуване на силно рекламирани стоки по безбожна цена, купуване на БИО хранителни продукти, хапчета за отслабване, и въобще купуване на всичко друго, от което нямаме реална полза, но сме си задръстили жилищата, мазите и таваните с него.


Много добре казано! Баща ми казваше - "който иска да спечели от тотото да си направи тото!" Та, който иска да спечели от криптовалутите - да си направи криптовалута :lol:
Fujitzo
 
Мнения: 50
Регистриран на: 15 Яну 2017, 22:31

ПредишнаСледваща

Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], Google [Bot], ionicle, Kartoff, viniamin