Странен проблем.

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Re: Странен проблем.

Мнениеот dob » 26 Фев 2018, 20:25

..дълъг пост!

Мерси за урока!

дъното е UEFI и мисля, че няма опция за изключване, картите също би трябвало да са UEFI. - 390 и 460 или 70 не помня.

но май нещо с адресацията на паметта трябва да е, иначе по две, независимо от комбинацията и реда си палят нормално, но само на номер едно слотове - 1х16 и 16х16

ако има нови идеи - ще съм благодарен
dob
 
Мнения: 299
Регистриран на: 22 Мар 2014, 10:22

Re: Странен проблем.

Мнениеот gekon12 » 26 Фев 2018, 21:47

В старите биоси и в някой нови на които маже да се включи легаси мод има опция "Plug and Play OS" когато е вкрючена операционната сисетма се грижи за разпределението на ресурсите и по този начин може да пуснеш повече карти но трябва тест.
gekon12
 
Мнения: 47
Регистриран на: 17 Дек 2017, 23:50

Re: Странен проблем.

Мнениеот dob » 04 Мар 2018, 10:46

Pusнах ги,

Не знам точно каква беше причината, но пиша с цел да помогна на някой, ако попадне в ситуация с такова дъно!

Най .. най-вероятно е малкия пейдж файл - забравил бях да го увелича - беше 3, направих го 16/макс/, въпреки, че поста който ме подсети гласеше, че трябва да има по 16 на карта, но може би ми е налък диска и не дава повече!

Обаче, само, като увеличих размера, третата карта не се видя.

Започнах пак да въртя рейзъри и тази дето не тръгва я сложих на първи слот.

После пуснах онези настройки на ауто, вместо на ген2, където двете първи карти си работеха идеално,

После изчистих и преинсталирах драйвера - този за даг на амд.

И тогава в ауто се видя трета, но пак имаше проблем с драйвера - уйна я спираше едната.

Накрая пуснах ген1 /на трите места!/ и тогава почнаха да се виждат и трите и да копат, при това без особено значение на кой номер слот са /без тази на първи 16 от която се гледа, разбира се/.

Тъй като ми писна, не пробвах едната /390/ дали се вижда от всякъде, защото заработи на 2-ри 16, а май на 1х16 не й беше много добре.

ТОВА Е!
dob
 
Мнения: 299
Регистриран на: 22 Мар 2014, 10:22

Предишна

Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Sevo, viniamin

cron