Автоматично рестартиране на майнър или PC при срив

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Автоматично рестартиране на майнър или PC при срив

Мнениеот nomore » 11 Фев 2018, 12:21

Здравейте,
интересува ме какъв скрипт ползвате за автоматичен рестарт на майнър.бат файла при таймаут, при срив на някоя карта, или при напълно затваряне на майнъра.
Също как при напълно забил компютър автоматизирате рестарта - нямам Watchdog

Благодаря
nomore
 
Мнения: 12
Регистриран на: 13 Дек 2017, 11:48

Re: Автоматично рестартиране на майнър или PC при срив

Мнениеот s0ngangel » 11 Фев 2018, 12:56

Има няколко теми във форума по този въпрос. Хайде, потруди се да ги намериш и да прочетеш, а ако нещо в тях не ти е ясно, тогава питай!
s0ngangel
 
Мнения: 72
Регистриран на: 18 Мар 2017, 16:06

Re: Автоматично рестартиране на майнър или PC при срив

Мнениеот nomore » 11 Фев 2018, 22:10

Аз ако бях намерил нещо, нямаше да питам. Ама все ще се намерят всезнайковци. Като не помагаш, поне не се меси. Мерси.
nomore
 
Мнения: 12
Регистриран на: 13 Дек 2017, 11:48

Re: Автоматично рестартиране на майнър или PC при срив

Мнениеот s0ngangel » 11 Фев 2018, 22:36

nomore написа:Аз ако бях намерил нещо, нямаше да питам. Ама все ще се намерят всезнайковци. Като не помагаш, поне не се меси. Мерси.

Ама все ще се намерят такива дето инфото трябва да им се сготви пусне в човката. Но чукча не читател, чукча е писател, нали? Ето ти набързо намерени теми, а има и още:
viewtopic.php?f=4&t=4282
viewtopic.php?f=15&t=5383
viewtopic.php?f=4&t=4235
viewtopic.php?f=38&t=4167
s0ngangel
 
Мнения: 72
Регистриран на: 18 Мар 2017, 16:06

Re: Автоматично рестартиране на майнър или PC при срив

Мнениеот nomore » 11 Фев 2018, 23:52

Благодаря, тези хардуерните съм ги видял. Както писах - нямам WatchDog. По-скоро търсех скрипт който следи бат файла на майнъра за срив - било то хашрейт, температура, срив на видеокарта - което и да е от изброените.
Другото е дали има същото за забил риг.
nomore
 
Мнения: 12
Регистриран на: 13 Дек 2017, 11:48

Re: Автоматично рестартиране на майнър или PC при срив

Мнениеот svetli76 » 12 Фев 2018, 10:11

търси нещо от сорта на powershell
http://jkcrypto.com/automatically-resta ... f-stopped/
svetli76
 
Мнения: 148
Регистриран на: 18 Авг 2017, 09:52

Re: Автоматично рестартиране на майнър или PC при срив

Мнениеот Metamorph » 12 Фев 2018, 23:22

Най- разумно е да се следи за натоварване на карта, обаче някои карти варират , а и на моменти може да падат до 0 и ще има фалшиви тревоги.
Може и за температура, но там е на съпоставящ принцип-трябва предварително да се укаже коя температура ще се приеме за работна и коя за неработна.
Доста са програмите можещи да следят температура на карта.И най-тъпия speedfan ги следи , даже с възможност за програмиране с events.
Задаваш му да рестартира майнера щом температурата на някоя карта падне под определена величина , например под 40 градуса. Предварително знаеш, че тя никога в работно състояние не пада под 50 и готово.
Рестарта на майнера включва първо килване на процеса и проверка дали е килнат. Чак след това се пуска отново.Това се прави чрез .bat файл.
Следенето на температура елиминира зависване на майнера без крашването му, което на мен ми се е случвало.
Ако това не се случваше, крашовете лесно се следят с готови програми (които използвам против крашване на teamviewer)
Също така ако майнера се затвори самопроизволно, по същата процедура той ще се стартира отново след като бъде засечено изстиване на някоя карта.
Но това не може да стане ,ако по някаква причина windows спре да вижда opencl устройство поради краш на драйвера. Значи тогава се налага рестарт.
Но проблем - понякога майнера не може да се затвори при краш на някоя карта. Нужно е забраната и от device manager. Това пък още не съм разбрал как точно може да се направи. Има една обширна команда mmc, с която е много лесно да се забрани LAN карта, но там е толкова сложно, че нямам идея как да се обърна към видеокартата.
Общо взето , рестартера е лесно да се направи, но е трудно да обхванеш всички начини на забив на майнера.
А майнера забива по много начини.
Разбираш, че направата на добро софтуерно следене си е доста работа и иска свободно време.
Инак досега да съм го направил :)

Между другото - хардуерните рестартери нещо не ме кефят. Имам един такъв ,но никаква работа не върши. В момента в който забие компютъра, забива и той . Странно но факт. А уж трябва да е независим. Общо взето , работи докато работи драйвера му. Забие ли компютъра , забива и драйвера и е до там. Тъпа работа.
Може би има работещи модели , но моят не е от тях :)
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Автоматично рестартиране на майнър или PC при срив

Мнениеот svetli76 » 13 Фев 2018, 13:19

Забие ли машината единствено рестарт,а за автоматизиране на това ви трябва ресетвачка.Тази на neomontana е перфектна.Ползвам scrypta на колегата и работи перфектно.Настроил съм EthMan да стартира scrypta на 8 мин ако загуби линк до машината.Ползвам EthMan на две машини(всяка следи другата,едната останалите)
Ето я темата:

viewtopic.php?f=4&t=4235&start=10
svetli76
 
Мнения: 148
Регистриран на: 18 Авг 2017, 09:52

Re: Автоматично рестартиране на майнър или PC при срив

Мнениеот nomore » 13 Фев 2018, 18:11

Взех това https://www.youtube.com/watch?v=tW3QLxakL2U&t=253s

Ползвах досега това за зависване, настроих да ми се изпраща имейл при изключване. Изключвам контакта през телефона и после пак включвам - направих от Биос менюто при спиране на ток да стартира.
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07 ... UTF8&psc=1

Сложих и скрипт за loop на майнъра през час да се рестартирва.


Но все още искам напълно да автоматизирам нещата. За да може да се спи все пак :-)
Някой знае ли от къде може да се намери този скрипт?
https://www.youtube.com/watch?v=mjQW58F-wHE
nomore
 
Мнения: 12
Регистриран на: 13 Дек 2017, 11:48

Re: Автоматично рестартиране на майнър или PC при срив

Мнениеот svetli76 » 13 Фев 2018, 20:39

Колега,ето ти PicoIP-http://lan.neomontana-bg.com/picoip.php
вземаш и едно реле (стига за 4 рига)-http://lan.neomontana-bg.com/RelayBoard.php
Това ще ти струва 60лв,с адаптора 12V.Трябва да прочетеш в упътването за рестартиращата функция,тъй като PicoIP-to може да следи само едно IP.За повече IP-та(ригове) се прави скрипт-виж темата за POIP,там е написано
svetli76
 
Мнения: 148
Регистриран на: 18 Авг 2017, 09:52


Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], ionicle, Kartoff, turista77, UserX1XO, viniamin