Малко помощ за новобранец!

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Малко помощ за новобранец!

Мнениеот freeplay92 » 29 Яну 2018, 17:33

Здравейте!
Новобранец съм както пише в заглавието, работил съм в компютърен магазин години и съм запознат с хардуера. От известно време ме няма в тези среди и сега ми се иска да започна да копая, но гледам хардуера много се е развил. С тези Рейзъри не съм работил, също и не съм подкарвал компютър с две видео карти и за това ще ми е малко кофти. Макар че изгледах 20 клипчета за конфигурации и как се правя зглобката. Ако има хора които могат да ми помогнат със съвет за конфигурация, искам да тествам имам малко над 2000 лв. Нещо с една карта, просто да видя как са нещата, не ми се хвърля в дълбокото с цял риг в началото.
Ще дам ако трябва някой лев на някой който е готов да ми съдейства. Пък и ако има някой от Добрич ще е още по-добре :D

Поздрави!
freeplay92
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Яну 2018, 17:24

Re: Малко помощ за новобранец!

Мнениеот puffyto » 29 Яну 2018, 18:43

2000 лева не са малко пари.Преди 1 година можеше пре спокойно да направиш риг с 2-3 сериозни карти.За съжаление сега не е точно така.В момента карти почти няма, а тези които ги има струват нечовешки скъпо.Ако ежедневно проверяваш всички възможни сайтове за компютърни компоненти може и да откриеш нещо на прилична цена преди да се е разграбило.За тези пари можеш да направиш риг с поне 2 рх580 на амд или 1060 на нвидиа,АКО ги намериш на нормална цена.Дъно процесор и рам аз лично купувам 2ра ръка, но и нови има на не много големи пари.Не очаквай да станеш милионер от 2 карти реалния доход постоянно се мени но грубо мога да те ореантирам 1 такава карта прави между 2 и 5 долара на ден.Това зависи от много и различни фактори.Успех.
Аватар
puffyto
 
Мнения: 146
Регистриран на: 31 Мар 2017, 13:51


Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], ionicle, Sevo