Копаене с геймърски компютър

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Re: Копаене с геймърски компютър

Мнениеот jamiemirror » 12 Яну 2018, 23:09

Щото бяха евтини - за това което могат да изкарат.
Сега всичко се осра и е на преордър, честито! Печели само двойката производители на карти от цялата работа.
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Копаене с геймърски компютър

Мнениеот Tepo11 » 14 Яну 2018, 20:31

chardak написа:Що вместо две 1060 не вземеш една 1080. Ще си спестиш много жега и разправии а ще копаеш почти същото.

Съветвам те 4ри ядрен процесор, затова i5 не е лошо, все повече игри ще искат поне 4 ядра за вбъдеще


Последните 2 дни точно това се чудя и сравнявам дали не е по-добре 1бр 1080.
От много гледане е чудене не мога да взема решение 1080 или 1080 Ti.
И също така не мога да преценя на коя марка да бъде.
Ще е хубаво ако някой помогне с реално инфо за съотношението H/W за двата модела.
Доста видеа изгледах и клоня към 1080, и заради цената.
При положение, че няма да копая ETH, има ли смисъл да инвестирам в 1080Ti с 11GB и повече Cuda или да е 1080 с 8GB?
Можете ли да препоръчате конкретни марки и модели 1080 или 1080 Ti?
Tepo11
 
Мнения: 7
Регистриран на: 15 Окт 2017, 17:51

Re: Копаене с геймърски компютър

Мнениеот papi92 » 15 Яну 2018, 11:01

аз бих избрал 1080ти. Няма голям избор в наличностите, така че марката е каквато намериш. Ако все пак можеш да избираш обмисли евга, защото има доплащане за 5 и 10 годишна гаранция.
BTC: 1papi29c5HTMyFsmwVxFPKn6yfzcGPGeB
papi92
 
Мнения: 172
Регистриран на: 26 Сеп 2013, 19:20

Re: Копаене с геймърски компютър

Мнениеот cryptokitteh » 26 Яну 2018, 16:28

Tepo11 написа:Здравейте!
Това е първият ми пост и моля да ме извините ако нещо не е по правилата (честно казано не съм ги чел).

Ситуацията ми е такава, че детето иска да му купувам нов компютър. Като всяко хлапе в 4ти клас си избира компютъра според външния вид на кутията :)
От няколко месеца се интересувам от крипто и инвестирам не големи суми в алткойни и засега нещата се получават и смятам, че ще е така поне още 2 години.
Естествено ми хрумна идеята, че така и така ще трябва да се дават 1500-2000лв за машина, как да я комбинирам, за да докарва и някакъв доход докато хлапето не я ползва.
Не съм купувал машина от около 5 години и бях позагубил представа за модерните тенденции.
Разглеждайки компонентите виждам, че предлагането е много голямо. Виждам по сайтове и готови сглобени машини.
Но от стар опит знам, че винаги има едни компоненти, които най-добре оптимизират цена-производителност и затова създавам тази тема.

Мога ли да се вместя в бюджет от 2000лв с процесор i5, читаво дъно за сокет 1151, SSD 128GB, HDD 1TB, 2бр видео карти 1060, голяма кутия с два вентилатора и разбира се прилично захранване за всичко това? RAM-а не съм го споменал, защото не знам колко GB има смисъл да бъде.
Монитор и периферия имам. Желая да си закупя компонентите от БГ, за да имам гаранция.
Не държа да ми се дават конкретни най-ниски цени и линкове, и да правим реклама. Просто точните модели на компонентите ще са достатъчни.

Досега не съм се занимавал с копаене. Но от това, което изчетох разбрах, че ще копая алтове като ETN, XMR, Hush, Zcash и други според трудността и доходността им към момента.
Знам, че питането е много общо, но просто искам да се отсеят отделните предложения на хора, които са се сблъсквали с проблеми и такива, които имат компоненти и нямат сериозни проблеми.

Стига с писането, че стана много дълго.
Благодаря предварително на всеки, който се включи с полезно инфо.

Здраве, късмет и успех на всички през новата година.


здрасти, от известно време щакам с gtx 1070 - зимай такава според мен.
лигата и цееса ми вървят на по 300 фпс на макс настройки, но за игри не я клоквам.
у десктоп я има за хиля и пестин ля, ако я намериш някъде по-евтино, дай линк, да си купя десетина.
клокната рови с 30мх/с етер, което при текуща цена на етера и при 150 вата потребление на ток /което е максимум, надали тегли толкова много през цялото време/, дава профит от 2.51 долорес или 4 ля на ден.
Аватар
cryptokitteh
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Яну 2018, 16:19

Re: Копаене с геймърски компютър

Мнениеот johnkill » 26 Яну 2018, 16:45

cryptokitteh написа:здрасти, от известно време щакам с gtx 1070 - зимай такава според мен.
лигата и цееса ми вървят на по 300 фпс на макс настройки, но за игри не я клоквам.
у десктоп я има за хиля и пестин ля, ако я намериш някъде по-евтино, дай линк, да си купя десетина.
клокната рови с 30мх/с етер, което при текуща цена на етера и при 150 вата потребление на ток /което е максимум, надали тегли толкова много през цялото време/, дава профит от 2.51 долорес или 4 ля на ден.


johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: Копаене с геймърски компютър

Мнениеот Tepo11 » 02 Фев 2018, 00:08

В крайна сметка нещата стоят така:
Исках да взема 1080Ti, но докато се чудя цената стана 2000лв за карта и то с поръчка с 2 седмици чакане.
Затова взех 2бр Asus Strix RX580 OC 8GB Gaming - https://www.asus.com/us/Graphics-Cards/ ... 8G-GAMING/
цена 944лв за брой с ДДС, което все пак го писах на фирмата
Останалите параметри не са толкова важни.
Сега съм във фаза оптимизация на hash rate per second.
Като за начало съм решил да копая ETN. Знам, че не е най-рентабилно за момента, но аз си знам защо.
2 дни копаех с най-новите драйвери на AMD (Adrenaline) в Nanopool на стокови параметри. Резултат - 700H/s за двете карти общо.
Инсталирах blockchain драйверите на AMD от август (последните такива) и резултата се удвои без да пипам нищо друго - 1500H/s
Сега чета за BIOS модването и овърклока на картите чрез Polaris и MSI Afterburner.

Ако някой може да помогне със съвети ще съм много благодарен.

Благодаря и на всички, които се включиха в темата със своите съвети и разсъждения.
Tepo11
 
Мнения: 7
Регистриран на: 15 Окт 2017, 17:51

Re: Копаене с геймърски компютър

Мнениеот fena3000 » 02 Фев 2018, 11:48

Мога да ти препоръчам тези две статии:

http://infiniteswarm.com/#overclocking

аз нагласих моите карти по тях, за съжаление вече бях моднал биосите, така че не съм ги пипал втори път, че не съм имал време:

http://infiniteswarm.com/#biosmod

С Адреналин драйвърите, за да изкараш приличен хашрейт, трябва в настройките да промениш от "Graphic" на "Compute" лоад оптимизацията, така ще ти се вдигне рейда двойно. Описано е в първия наръчник.

Аз си нагласих клоковете по първия туториал, играчка е, но машината от 2-3 дни е доста стабилна и хашрейта й не играе.
fena3000
 
Мнения: 30
Регистриран на: 21 Яну 2018, 15:22

Re: Копаене с геймърски компютър

Мнениеот Tepo11 » 17 Фев 2018, 09:54

Най-после намерих време, за да променя биосите на двете карти.
Направих всичко по инструкции и резултата е положителен. Рейта се вдигна от 639 H/s до 804-811H/s и на двете карти.
Това с Crimson Beta драйверите.

Реших да сменя драйверите с Adrenaline и инсталирах най-новата версия 18.2.2
Смених режима от Graphics на Copmute.
Резултата обаче е проблемен. Проблема е само при едната карта - GPU1.
Тя рязко падна на 360H/s.
Първо MSI не ми даваше да я пипам и уж ги синхронизираше двете карти.
Намерих опцията за отключване и я настроих със същите параметри като GPU0.
Резулатата 400H/s.

Някой може ли да помогне с нещо или да се връщам на старите драйвери?
Tepo11
 
Мнения: 7
Регистриран на: 15 Окт 2017, 17:51

Re: Копаене с геймърски компютър

Мнениеот tony66621 » 22 Фев 2018, 14:21

Здравейте,
Нов съм.Имам един въпрос надявам се да е на място.
Имам машина i3 6320 3.90ghz ssd 512 samsung RAM 8GB Дъното msi B150m pro
Ако бодна една Видеокарта NVIDIA GeForce GTX 1070 Ti 8GB колко може да изкарва в NISEHASH?Без да барам нищо само да пусна "прецизни настройки" от програмата nice hash.
В момента съм с GTX960 4GB и вади по долар на ден :)
До колкото знам NiceHash си избира сама какво да копае но ти ги дава в биткойн.
Дали съм избрал и правилната карта не знам.

Благодаря за отговорите предварително
tony66621
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Фев 2018, 14:01

Re: Копаене с геймърски компютър

Мнениеот papi92 » 22 Фев 2018, 14:28

В момента около 2 долара.
BTC: 1papi29c5HTMyFsmwVxFPKn6yfzcGPGeB
papi92
 
Мнения: 172
Регистриран на: 26 Сеп 2013, 19:20

ПредишнаСледваща

Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], ionicle, Sevo, UserX1XO, viniamin