Копаене с геймърски компютър

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Копаене с геймърски компютър

Мнениеот Tepo11 » 10 Яну 2018, 16:57

Здравейте!
Това е първият ми пост и моля да ме извините ако нещо не е по правилата (честно казано не съм ги чел).

Ситуацията ми е такава, че детето иска да му купувам нов компютър. Като всяко хлапе в 4ти клас си избира компютъра според външния вид на кутията :)
От няколко месеца се интересувам от крипто и инвестирам не големи суми в алткойни и засега нещата се получават и смятам, че ще е така поне още 2 години.
Естествено ми хрумна идеята, че така и така ще трябва да се дават 1500-2000лв за машина, как да я комбинирам, за да докарва и някакъв доход докато хлапето не я ползва.
Не съм купувал машина от около 5 години и бях позагубил представа за модерните тенденции.
Разглеждайки компонентите виждам, че предлагането е много голямо. Виждам по сайтове и готови сглобени машини.
Но от стар опит знам, че винаги има едни компоненти, които най-добре оптимизират цена-производителност и затова създавам тази тема.

Мога ли да се вместя в бюджет от 2000лв с процесор i5, читаво дъно за сокет 1151, SSD 128GB, HDD 1TB, 2бр видео карти 1060, голяма кутия с два вентилатора и разбира се прилично захранване за всичко това? RAM-а не съм го споменал, защото не знам колко GB има смисъл да бъде.
Монитор и периферия имам. Желая да си закупя компонентите от БГ, за да имам гаранция.
Не държа да ми се дават конкретни най-ниски цени и линкове, и да правим реклама. Просто точните модели на компонентите ще са достатъчни.

Досега не съм се занимавал с копаене. Но от това, което изчетох разбрах, че ще копая алтове като ETN, XMR, Hush, Zcash и други според трудността и доходността им към момента.
Знам, че питането е много общо, но просто искам да се отсеят отделните предложения на хора, които са се сблъсквали с проблеми и такива, които имат компоненти и нямат сериозни проблеми.

Стига с писането, че стана много дълго.
Благодаря предварително на всеки, който се включи с полезно инфо.

Здраве, късмет и успех на всички през новата година.
Tepo11
 
Мнения: 7
Регистриран на: 15 Окт 2017, 17:51

Re: Копаене с геймърски компютър

Мнениеот filchef » 10 Яну 2018, 17:57

Колега - правилата са за това да се четат от новите пък и от старите потребители - прочети ги да не се предупреждаваме и банваме от сега - има ги във всеки раздел като информация.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Копаене с геймърски компютър

Мнениеот chardak » 10 Яну 2018, 20:05

Колега , хващаш ме на кеф(да отбележа)

Дъно 240лв - https://www.pro-bg.com/product/Desktop- ... 77590.html
Процесор 440лв - https://www.pro-bg.com/product/CPU/INTE ... 63550.html
РАМ 8ГБ-200лв(после може да си добавиш още) - https://www.pro-bg.com/product/Random-A ... 76990.html
ССД 100лв - https://www.pro-bg.com/product/HDD/KING ... 71614.html
Захранване 90лв - https://www.pro-bg.com/product/Power-su ... 71861.html
Кутия 50лв - https://www.pro-bg.com/product/Computer ... 61815.html
-------------
1120лв за всичко без карти.

Видео карти трудно се намират в момента, но 1060 6GB са по около 600+ лв. В това дъно би трябвало да можеш до 6 карти да подкараш, или 2 директно на дългите слотове вътре в кутията, но да знаеш че ще греят малко и ще въртят доста(мисли за шума)
chardak
 
Мнения: 63
Регистриран на: 15 Юли 2017, 20:39

Re: Копаене с геймърски компютър

Мнениеот Metamorph » 11 Яну 2018, 08:37

Не всяка кутия може да извади топлия въздух навън достатъчно добре. За кутия в която захранването дърпа топлия въздух отвътре , пък направо не ми се говори. (не знам предложената каква е).
Ще се получи едно въртене на горещ въздух, особено лятото. Оборотите на вентилаторите ще са високи ,защото ще е горещо и хем ще фучи, хем ще грее на всички компоненти .
Но вие може да не вземате предвид моето мнение- аз обичам да си пазя нещата.
Metamorph
 
Мнения: 394
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Копаене с геймърски компютър

Мнениеот Spoon.Net » 11 Яну 2018, 09:05

купуваш 2 1060тки и си в шах, защото видиш ли по всички форуми се коментира как гадовете от нвидиа не са сложили възможност за сли на тоя чипсет /по разбираеми причини/ = както каза колегата филчев прочети какво правят хората и не се мъчи да откриваш топлата вода.

*и аз в момента съм в добро настроение :) и въпроса ми е чисто и просто финансов = ако не е и3 по добре да е и7, при положение че няма да се ползва графиката в и5 смятам че цената е не оправдана за въпросната пройзводителност. да не говорим че ако ще се ползва за игри машината макар леко завишената консумация райзън никак не е лоша инвестиция.
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Копаене с геймърски компютър

Мнениеот Tepo11 » 11 Яну 2018, 17:39

filchef написа:Колега - правилата са за това да се четат от новите пък и от старите потребители - прочети ги да не се предупреждаваме и банваме от сега - има ги във всеки раздел като информация.

Прочетох ги :) и разбрах, че не съм нарушил нито едно, засега.

chardak написа:Колега , хващаш ме на кеф(да отбележа)

Spoon.Net написа: *и аз в момента съм в добро настроение :)

Радвам се, че всички сте в настроение :)

chardak: Благодаря за предложението. Ще разгледам предложените компоненти подробно.

Spoon.Net: Разглеждайки вчера различните карти и аз забелязах, че на кутията на 1060 пише, че не е съвместима със SLI. Процесора го избрах ей така произволно. Точно затова питам - като може да се спести някой лев от нещо, което реално няма нужда да е толкова мощно, по-добре да се инвестира в друго. Ще разгледам и Ryzen.

Бихте ли ми предложили линк към форуми, където да прочета какво правят хората, а не да Ви занимавам Вас, след като някъде го има?

Metamorph написа:Не всяка кутия може да извади топлия въздух навън достатъчно добре...
Благодаря за обективната забележка. Бихте ли препоръчали конкретна кутия, като цената да не е най-високата, но да върши тази работа с издърпването на въздуха?

Въобще тази моя идея рентабилна ли е за копане или се занимавам с глупости?

П.С. Не бих се обидил на нито един отговор :)
Tepo11
 
Мнения: 7
Регистриран на: 15 Окт 2017, 17:51

Re: Копаене с геймърски компютър

Мнениеот filchef » 11 Яну 2018, 18:01

Tepo11 написа:Прочетох ги :) и разбрах, че не съм нарушил нито едно, засега.

Нали за това ти казах да ги прочетеш - за да не ги нарушаваш щото някой колеги вече си изкараха бан за 2 седмици - прочети темата Binance.com в раздела Борси цена и спекулации.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Копаене с геймърски компютър

Мнениеот Tepo11 » 11 Яну 2018, 18:07

Първо мислех, че има нещо, което да науча по моя въпрос в тази тема, а то били реферали :)
Разбрах намека, но аз не съм от рефералните.
Благодаря!
Tepo11
 
Мнения: 7
Регистриран на: 15 Окт 2017, 17:51

Re: Копаене с геймърски компютър

Мнениеот chardak » 12 Яну 2018, 11:52

Що вместо две 1060 не вземеш една 1080. Ще си спестиш много жега и разправии а ще копаеш почти същото.

Съветвам те 4ри ядрен процесор, затова i5 не е лошо, все повече игри ще искат поне 4 ядра за вбъдеще
chardak
 
Мнения: 63
Регистриран на: 15 Юли 2017, 20:39

Re: Копаене с геймърски компютър

Мнениеот peshunski » 12 Яну 2018, 19:52

кажете някакви видео карти за копаене, различни от rx 570/580, защо тази мания само по тези модели?
peshunski
 
Мнения: 16
Регистриран на: 15 Май 2017, 16:27

Следваща

Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], George, Google [Bot], ionicle, qbadabaduuu, Spenchoni, viniamin