Наем на Твърд Диск с цел копане на криптовалута BURST.

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Наем на Твърд Диск с цел копане на криптовалута BURST.

Мнениеот preslav1980 » 05 Яну 2018, 03:00

Здравейте. Нов съм и се надявам да завържeм приказка тук.

За какво става въпрос. От около 7м. се занимавам с копаенето на алтернативна криптовалута наречена BURST. Предполагам има хора, които са запознати с нея. Тя се добива с твърд диск, като след това може да се обмени за биткоин в някои от големите ексчейнджъри. Цената на монетата играе доста но към момента е 450 сатошита или около 10 стотинки. Трудността на мрежата расте постоянно, като в момента средната за деня варира около 160 Pb. Разбира се това не е константа и през деня играе доста в диапазона 80- 250 Pb.

В момента наградата за спечелен блок е 1220 монети или около 85$. Има калкулатори най- различни но не може да се разчита много тях. Нужен е късмет и т.н. без да навлизам в подробности.

Монетата е изкл. зелена. Един външен или вътрешен твърд диск има мощност от 5-6 W/h в idle режим и 9-10 W/h при четене и запис. Блоковете са през 4 мин. или 360 за ден. Единствено тогава се използва CPU мощност в продължение на няколко секунди в зависимост от големината на диска.

Идеята на темата е друга но съм склонен да говоря за всичко свързано с монетата. И така си идваме на въпроса в заглавието на темата.

Въпросът е по скоро към хора, които имат компютри работещи 24/7 нон стоп и свободно дисково пространство > 1 Tb. Не им се занимава с тази валута но тъй тъй компа джурка, защо не и още нещо.

Дали биха се заинтерисували такива хора от това да се наеме твърдият им диск с цел копаене на тази монета?

Оставам отворен на всякакви въпроси.

Благодаря. :D
preslav1980
 
Мнения: 11
Регистриран на: 05 Яну 2018, 02:24

Re: Наем на Твърд Диск с цел копане на криптовалута BURST.

Мнениеот svetli76 » 05 Яну 2018, 11:24

Натоварва се cpu-то,и mining-a страда това,освен ако не е някой по мощен процесор.Иначе става,да.Аз имам 14TB плотнати и съм изкарал досега от юни месец 7700 burst-a
svetli76
 
Мнения: 148
Регистриран на: 18 Авг 2017, 09:52

Re: Наем на Твърд Диск с цел копане на криптовалута BURST.

Мнениеот preslav1980 » 05 Яну 2018, 16:25

svetli76 написа:Натоварва се cpu-то,и mining-a страда това,освен ако не е някой по мощен процесор.Иначе става,да.Аз имам 14TB плотнати и съм изкарал досега от юни месец 7700 burst-a


Натоварва се само по време на минирането, което ако примерно имаш 1тб файл и процесор I 3 на Интел например, е с продължителност 5-6 секунди на всеки 4 мин.

Натоварва, натоварва колко да натоварва. Пример: аз за декември за ток съм дал 18лв. а съм изкарал 1 800$ по цени към 06.01.2018. :D
Последна промяна preslav1980 на 06 Яну 2018, 23:19, променена общо 2 пъти
preslav1980
 
Мнения: 11
Регистриран на: 05 Яну 2018, 02:24

Re: Наем на Твърд Диск с цел копане на криптовалута BURST.

Мнениеот Mateev » 06 Яну 2018, 14:26

Не знаех за тази криптовалута, но сега ме заинтересовахте. Изтеглих си клиента и го пуснах да се синхронизира, но той ми претовари компютъра. Изглежда използва Java и над 50% от процесора ми е натоварен с тази Java. Пуснах плотера да смята върху един диск, и той ми натовари останалата мощност на процесора, та сега компютъра ми върви като костенурка. Надявам се всичките тези натоварвания да са само еднократни - докато синхронизира базата данни и докато си сметне плот файловете.

Имам следните въпроси към специалистите:
1. Мога ли да използвам много компютри с един и същи акаунт и една и съща PassPhrase?
2. Ако копая на много компютри, на всичките ли това Start Nonce трябва да започва от нулата, или да следя стойностите на изчислените Nonce-та да не се застъпват?
3. Как да започна да копая, след като нямам в акаунта си нито един BURST ?
4. Кое копане е за предпочитане - Solo или през някой пул?
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Наем на Твърд Диск с цел копане на криптовалута BURST.

Мнениеот filchef » 06 Яну 2018, 15:15

Mateev написа:Не знаех за тази криптовалута, но сега ме заинтересовахте. Изтеглих си клиента и го пуснах да се синхронизира, но той ми претовари компютъра. Изглежда използва Java и над 50% от процесора ми е натоварен с тази Java. Пуснах плотера да смята върху един диск, и той ми натовари останалата мощност на процесора, та сега компютъра ми върви като костенурка. Надявам се всичките тези натоварвания да са само еднократни - докато синхронизира базата данни и докато си сметне плот файловете.

Имам следните въпроси към специалистите:
1. Мога ли да използвам много компютри с един и същи акаунт и една и съща PassPhrase?
2. Ако копая на много компютри, на всичките ли това Start Nonce трябва да започва от нулата, или да следя стойностите на изчислените Nonce-та да не се застъпват?
3. Как да започна да копая, след като нямам в акаунта си нито един BURST ?
4. Кое копане е за предпочитане - Solo или през някой пул?

До колкото си спомням (тя тази валута е доста стара) за да почнеш копането някой трябва да ти изпрати няколко BURST а ти да му ги върнеш после като изкопаеш. Дано някой от форума още я копае тая валута.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2248
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Наем на Твърд Диск с цел копане на криптовалута BURST.

Мнениеот Mateev » 06 Яну 2018, 15:41

Ами по фирмените сървъри има доста свободно дисково постранство, така че ако от него може да се изкара някоя стотинка - защо не. Отделно от това в един кашон имам повече от 20 двутерабайтови дискове, които са свалени от употреба и ги използвам само за архиви. Мога да ги върна обратно по компютрите и да ги напълня с плот-файлове.

Като цяло мерак ми е да се пробвам, и ще съм безкрайно благодарен, ако някой ми направи превод от няколко BURST-а, а до ден-два ще му ги върна двойно. Акаунта ми е BURST-82TG-GYVT-P4QB-DJD96
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Наем на Твърд Диск с цел копане на криптовалута BURST.

Мнениеот preslav1980 » 06 Яну 2018, 23:16

Радвам се,че заинтерисувам и други хора.

Mateev:

Вече гледам имаш 14 Burst от някоя борса. Иначе по ред:

1. ДА

2. НЕ трябва да се застъпват нонсите на плотовете. Ако ги застъпиш ти дава грешка Overlap nonces.

3. Като някой ти прати, което вече си го изпълнил.

4. Зависи с каква мощност (ТБ) си. В момента под 400- 500 тб е по добре в някой пул според мен.

Дано не прозвучи като спам, но ние си джавкаме тази тема тук: http://pari-ot-internet.com/forum/viewtopic.php?t=23009

Доста неща съм обяснил там. Това не означава, че и тук няма да помагам.
preslav1980
 
Мнения: 11
Регистриран на: 05 Яну 2018, 02:24

Re: Наем на Твърд Диск с цел копане на криптовалута BURST.

Мнениеот Mateev » 07 Яну 2018, 15:40

Благодаря за информацията. Само че едно нещо не ми стана ясно - ако инсталирам клиента на 10 копютъра с един и същи акауннт, как да контролирам какъв да е началния номер на всяко едно nonce по всеки един компътър, след като те динамично се променят вътре в него (използвам Dynamic Plotting). Нима това разработчиците не са го предвидили?

Ситуацията към момента е следнаъа:
1. Инсталирах 1 компютър и изчаках 7-8 часа, за да си синхронизира блокчейна.
2. При всеки нов компютър копирам вече синхронизирания блокчейн, за да не чакам дълго.
3. Настройвам всеки нов компютър със същия акаунт и със съшата PassPhrase.
4. Пускам го да плотва в режим Dynamic Plotting, като nonce-то за този компютър пак започва от 0, а Numeric Account Number е един и същи за всички компютри.
5. Все още не съм пуснал копане, защото все още нямам готов плот файл.
6. Всички компютри ще ги пусна да копаят към един и същи пул с един и същи Reward Recipient.

Правилно ли постъпвам, или някъде греша?
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Наем на Твърд Диск с цел копане на криптовалута BURST.

Мнениеот preslav1980 » 08 Яну 2018, 18:53

Недей използва динамик плотинг. Използвай плотинга в tools таба.
Въвеждай сам стартовия нонс, като за всеки компютър трябва да е различен за да не се застъпят нонсите.

Ако на комп 1 стартовия нос е : 100 000 000 да кажем,то за 2-ия комп го направи 200 000 000.

ДА Numeric Account Number е еднакъв за всички компютри.

Да - всички компютри трябва да са соло или е един и същи пул.

Reward Recipient го правиш само на първия компютър един път. Да не вземеш на всеки да правиш Reward Recipient.

Пак казвам внимавай да не застъпиш нонси. Затова на всеки комп въвеждай ръчно стартовия. И внимавай с GAP - дупката между стартовите нонси. При моя пример до следващия стартов нонс 200 000 000.

Въпреки, че 4 194 304 nonces = 1 TB и докато стигнеш 200 000 000 ти трябва над 20 тб дискове аз да кажа.
preslav1980
 
Мнения: 11
Регистриран на: 05 Яну 2018, 02:24

Re: Наем на Твърд Диск с цел копане на криптовалута BURST.

Мнениеот Mateev » 08 Яну 2018, 19:44

Благодаря за информацията. След 2 денонощия плотване на около 20 компютъра се наложи да изтрия всичко и да започна отначало. Твоята информация вече я намерих на 2-3 места в интернет, така че сега получавам само потвърждение, че 2 денонощия съм плотвал по грешния начин.

За да не стават повече грешки реших да подходя по друг начин. Реших да се откажа от програмата за плотване на графичния клиент, и да я ползвам същата, но под Command Prompt. Така мога да контролирам стартовия Nonce и броя на Nonce-тата във всеки един файл. Реших да правя всички файлове еднакви, и във всеки един от тях да има точно по 1 милион nonce-та. Получават се файлове по 250 GB, което ме устройва като размер на единичния файл.

Създадох си таблица на Excel, в която записвам всеки един файл на кой компютър се намира и какво е неговото стартово Nonce. И понеже Nonce-тата във всеки един файл винаги са по 1 милион, този файл се води и поддържа много лесно, и си имам пълна гаранция, че в нито един компютър няма да дублирам вече изчислени Nonce-та. Самите Nonce-та ги генерирам на 50-60 компютъра, някои от които са много мощни и бързи (с по 32 или 64 ядра). После ги места през мрежата на съответния компютър, който ще се занимава с копане. Предвидил съм десетина такива компютъра, в които има големи обеми свободно дисково пространство. Например двата DPM сървъра имат по 20-30 TB свободно пространство, и поне още 10 съевъра имат по 5-6 TB. Като цяло си мисля, че като стръскам всички компютри във фирмата, ще събера поне 100 TB свободно дисково пространство, без при това да преча на нормалната работа на хората.

Самото пускане на портфейла и на копачката ще го правя по един много хитър начин, за който не знам дали сте се досещали. Ще използвам Comand Promt версиите на двете програми и ще ги пускам да работят с Task Manger-а на Window-а. Създава се Task, който работи под управлението на акаунта System. Таска се пуска да работи с шедуле On Startup, а не On Logon. Програмата си тръгва веднага след рестартиране на компютъра и е напълно скрита от очите на хората, които се логват на сървъра. Нейното присъствие и работа може да се забележи само ако се разгледа натоварването на процесора. Това вече го правя с други копачки по други валути, и трябва да ви кажа, че работи безпроблемно. Съевъра си копае без никой User да разбере, че това се случва. За администраторите пък отпадат всякакви проблеми по подръжката - един път настроено, това ще си работи вечно.

Та в момента плотвам стотици файлове и ги подмятам насам-натам между компютрите, а утре вечер или най-късно вдруги ден ще пусна няколко сървъра да копаят с тези плот файлове. И после ще забравя за BURST-а и ще се концентрирам да работя по нещо друго. Надявам се с тези 3-4 дена работа да си изкарам поне 5-6 хиляди долара в годишен план, паднали хей така от небето, и без да ми се натоварват процесорите на сървърите, които ще ги пусна допълнително да копаят нещо друго (например Monero).
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Следваща

Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Bing [Bot], Google [Bot], ionicle, Kartoff, Sevo, UserX1XO, viniamin