Полу-заминала Сафир ТриХ 290х. ремонт? печене?

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Полу-заминала Сафир ТриХ 290х. ремонт? печене?

Мнениеот Fujitzo » 27 Сеп 2017, 13:41

Здравейте,

Пускам отделна тема за да обясня набързо какъв е точно случая.

Картата вади образ без артефакти до момента, в който се инсталират драйвери. По време на инсталацията крашва с черен екран и компа се рестартира. Стъпки които предприех:

1. свалих оригиналния биос от techpowerup.com И я флашнах през bootable флашка. no effect
2. свалих волтажа на 1050 , а честотата на 900 и пак я флашнах - no effect
3. Разглобих я - няма видими дефекти
4. Нагрях с ютия м/у 1ва и 2ра степен от общо 3 степени (нямам идея колко градуса е) за около минута държейки картата с другата ръка. Отзад започна да пари дори и на 2-3 см от самия чип, където ми бяха пръстите. no effect. Не съм си играл за по-дълго и с повисока темп понеже единствения начин да поддържам плътенн контакт м/у ютията и чипа е да държа и двете с ръце.

Не искам да я слагам във фурната понеже предния такъв опит завърши с 1-2 кондензатора пукнали като пуканки.

Направи ми впечатление че има доста осезаем съскащ звук (не от вентилаторите). гугъл казва че това било coil whine. Ето като на това видео https://www.youtube.com/watch?v=2FOx8KBUv_4 . По време на инсталацията когато обикновено премигва екрана този звук се увеличава за около сек две и после картата се изключва тотално (черен екран). На другите 290ки не се чува този звук или поне не толкова осезаемо.

Ще съм благодарен ако препоръчате къде да я занеса? За София става въпрос
Fujitzo
 
Мнения: 50
Регистриран на: 15 Яну 2017, 22:31

Re: Полу-заминала Сафир ТриХ 290х. ремонт? печене?

Мнениеот laik2 » 27 Сеп 2017, 14:34

coil whine се чува от волтажните регулатори, най-често когато не са качествени като изработка или са пред заминаване.
Не е задължително графичния чип да е заминал а някоя от паметите да не прави контакт.
Занеси я в някой сервиз където оправят xbox/playstation3 да ти рефлоу/ребол-нат чипа ако той те съмнява.
laik2
 
Мнения: 441
Регистриран на: 28 Окт 2016, 10:35

Re: Полу-заминала Сафир ТриХ 290х. ремонт? печене?

Мнениеот farmdve » 27 Сеп 2017, 15:06

Може и да е паметта, да. Ако са копали нещо, което е интензивно откъм памет и е прегряла, примерно се е развалила спойката или вътре нещо в чипа се е развалило.

Обаче понеже викаш, че звука се увеличава...да не би да е нещо свързано с регулаторите на волтажа(VRM)? Понеже като се инсталират драйвърите и сигурно клоковете се вдигат, както и волтажа/тока. За да пищи по-силно, значи минава повече ток(current) и явно нещо или не може да го доставя или прави късо примерно?
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24


Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, ionicle, viniamin