Струва ли си такъв риг?

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Струва ли си такъв риг?

Мнениеот tegli4a » 19 Сеп 2017, 22:31

Здр,
Много отдавна разбрах, миньорството не е за мен, но пък зимата наближава и се зачудих дали да не сглобя нещо от чарколяците с които разполагам та да не ми е чак толкова скъпо топлото. Та имам две Sapphire hd 7950 vapor-x и всички други компоненти за една стабилна геймърска машина. Знам че реално не мога да очаквам кой знае колко добив от тях но пък ако си плащат тока и помагат на климатиците да топлят апартамента пак добре. Даже и да не копам етер ами нещо друго с цел холд също ми е оферта. Та според вас има ли смисъл от таквъ риг?
tegli4a
 
Мнения: 13
Регистриран на: 12 Ное 2014, 11:10

Re: Струва ли си такъв риг?

Мнениеот GenaDP » 19 Сеп 2017, 22:37

Що не си сметнеш сам - калкулатори в нета бол. Малко са слабички за копаене, но може пък и да има някаква възвращаемост изразходваното електричество.
Но ако ще копаш с тези карти - по-добре открит риг, отколкото да ги навираш в кутия. Ако все пак са в кутия - задължително да не са залепени една до друга, че хич няма да им е хубаво (особено на по-близката до процесора)...
Последна промяна GenaDP на 19 Сеп 2017, 23:06, променена общо 1 път
GenaDP
 
Мнения: 140
Регистриран на: 01 Сеп 2017, 15:58

Re: Струва ли си такъв риг?

Мнениеот puffyto » 19 Сеп 2017, 23:03

Аз лично не бих се захванал с тази конфигурация, но пък то си е някакъв доход колкото и минимален да е това.Трябва да си прецениш картите все още стават въпреки, че са стари можеш да докараш някой друг лев все пак кой ти ги дава в днешно време.
Аватар
puffyto
 
Мнения: 147
Регистриран на: 31 Мар 2017, 13:51

Re: Струва ли си такъв риг?

Мнениеот tegli4a » 19 Сеп 2017, 23:17

А колко е средната цена на киловат на ЧЕЗ че в Гугъл нещо не я открих? При 0.10 лв ми дава 45 лв на месец от карта
tegli4a
 
Мнения: 13
Регистриран на: 12 Ное 2014, 11:10

Re: Струва ли си такъв риг?

Мнениеот chardak » 19 Сеп 2017, 23:33

24ст дневна и 15ст нощна. 16/8 часа. Средна цена на денонощие - 18ст на Киловатче. В калкулаторите слагай $0.12 за да си точен
chardak
 
Мнения: 63
Регистриран на: 15 Юли 2017, 20:39

Re: Струва ли си такъв риг?

Мнениеот tegli4a » 19 Сеп 2017, 23:51

В такъв случай вече сме на 35 макс от карта което си е нищо. Но пък имам всичко необходимо и реално остарява морално в шкафа без да вади и толкова. А мога ли да очаквам помощ за климатика или само с две карти няма да се усети?
tegli4a
 
Мнения: 13
Регистриран на: 12 Ное 2014, 11:10

Re: Струва ли си такъв риг?

Мнениеот GenaDP » 20 Сеп 2017, 00:14

tegli4a написа:А мога ли да очаквам помощ за климатика или само с две карти няма да се усети?


Ще се усети, но ще бучи... Най-добре продай картите и останалите непотребни компоненти, и не се занимавай с глупости.
GenaDP
 
Мнения: 140
Регистриран на: 01 Сеп 2017, 15:58

Re: Струва ли си такъв риг?

Мнениеот marincho » 20 Сеп 2017, 07:24

Зимата няма да бучи, стига да не се търси 25 или повече градуса от климатика.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Струва ли си такъв риг?

Мнениеот Metamorph » 20 Сеп 2017, 08:26

Много зависи от това колко на топло си свикнал да живееш. Също и какво наричаш шум. Има хора, за които всичко освен пълната тишина , е непоносим шум.
Две карти си мъркат приятно. Това не е шум. Даже е изненадващо тихо.
Слаби били картите. Просто хабят повечко ток.
Ще си плащат тока, ще изкарват и отгоре. Едни 450 вата да греят денонощно си е доста добре за отоплението.
Е щеше да е добре да са поне 5-6. Цяла зима на отворени прозорци :)
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Струва ли си такъв риг?

Мнениеот Spoon.Net » 20 Сеп 2017, 09:36

пишете предимно безумни глупости и си личи че не само не сте пускали подобни карти ами и нямате идея как се справят. За всеобща изненада има много валути различни от скапания етер. тия карти за етер не стават. ОБАЧЕ има едно нещо наречено зкеш където въпросните карти се справят повече от добре. на 4-5 години карта а прави 1/6 по малко от невероятната 580тка ..... . Та по темата: ако тия две карти ги сложиш на интел платформа не само ще топлят но и някой лев ще изкарат. това мога да го демонстрирам веднага, както и доста други. Тайти може да е старо ядро но се оказва най сполучливото според мен. много лета след анонса все още се котира добре, изкарва лев и работи ! поздрави.
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Следваща

Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Kartoff, viniamin