Намаляване на мощността с увеличаване броя на картите

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Re: Намаляване на мощността с увеличаване броя на картите

Мнениеот GenaDP » 06 Сеп 2017, 13:39

И как точно измерваш тези MH/s?
GenaDP
 
Мнения: 140
Регистриран на: 01 Сеп 2017, 15:58

Re: Намаляване на мощността с увеличаване броя на картите

Мнениеот papi92 » 06 Сеп 2017, 14:29

Добива ти може да пада от тротвне на картите понеже прегряват, може да пада от кофти рейзър, може да имаш проблемна карта, може да имаш проблем с майнъра. Как да ти отговори някой защо ти пада добива???? Запиши добива на всяка карта по отделно и ще разбереш защо се получава. Вчера сварих боба и не мога да го хвърля и да предскажа какво ти има на добива.

Първо прочети няколко теми, после се помъчи да го оправиш. Ако не стане изчети още няколко теми. Ако пак не стане е време да погледнеш в англо и руско говорящиге форуми. Ако и от там не стане продай машината и се захвани с нещо друго, защото това не е за теб. Поздрави!
BTC: 1papi29c5HTMyFsmwVxFPKn6yfzcGPGeB
papi92
 
Мнения: 172
Регистриран на: 26 Сеп 2013, 19:20

Re: Намаляване на мощността с увеличаване броя на картите

Мнениеот bisser66 » 06 Сеп 2017, 16:34

Провери всяка карта поотделно дали ти дава тия 11. 85 МХ. Може само първата да ги дава а другите да са по-малко. За падането по време на работа е възможно някоя карата да е "тръгнала" и да работи от време на време доста под тия 11.85. В майнера по принцип би трябвало да виждаш на всяка карта колко и е скоростта...а и от там да видиш коя карта не работи с 11.85.
bisser66
 
Мнения: 25
Регистриран на: 04 Май 2017, 07:55

Re: Намаляване на мощността с увеличаване броя на картите

Мнениеот maxaffey » 06 Сеп 2017, 22:55

bisser66 написа:Провери всяка карта поотделно дали ти дава тия 11. 85 МХ. Може само първата да ги дава а другите да са по-малко. За падането по време на работа е възможно някоя карата да е "тръгнала" и да работи от време на време доста под тия 11.85. В майнера по принцип би трябвало да виждаш на всяка карта колко и е скоростта...а и от там да видиш коя карта не работи с 11.85.


Проблема е че на една и съща карта при всеки рестарт на компютъра ми дава различни стойности, примерно копае 11.85, рестартирам компютъра и ми дава 10.1 същата карта! Това ми е странното, че след рестарт картата работи с различни МХ.

Аз копая с ubuntu в ethereumpool.co и там ми дава общата мощност с която копае дадената машина.



papi92 написа:Добива ти може да пада от тротвне на картите понеже прегряват, може да пада от кофти рейзър, може да имаш проблемна карта, може да имаш проблем с майнъра. Как да ти отговори някой защо ти пада добива???? Запиши добива на всяка карта по отделно и ще разбереш защо се получава. Вчера сварих боба и не мога да го хвърля и да предскажа какво ти има на добива.

Първо прочети няколко теми, после се помъчи да го оправиш. Ако не стане изчети още няколко теми. Ако пак не стане е време да погледнеш в англо и руско говорящиге форуми. Ако и от там не стане продай машината и се захвани с нещо друго, защото това не е за теб. Поздрави!


- Попринцип са доста добре охладени картите на точно тази машина и работят от 45 до 52 градуса (на други машини където са ми по 2 карти работят на около 70 градуса),
- Рейзърите всички са ми еднакви на всички машини и на другите си работят добре но ще ги поразменя малко да видя дали оттях ще се оправи нещо ако има някакъв дефектен такъв.
- ще пробвам да ги сменя и всички карти с други от други машини да видя дали нещо ще се промени.
- под "проблем с майнъра" какво имаш предвид - самата машина ли и какви по-точно проблеми може да има с нея?
- Питам тук, защото някой може да е имал същия проблем и да може да ми даде точни насоки.

Ясно ми е, че копаенето на криптовалута не е точна наука и всичко е с много въпросителни и това му е може би тръпката и уникалното, поне за мен. Занимавал съм се с много неща и още се занимавам, но копаенето на криптовалута ме грабна от първия път, и то определено не заради парите! а заради различното нещо, което се получава от това копаене, от това, че нещата са против статуквото, банките и системата, от това, че виждам бъдеще в тези криптовалути. Занимавам се с това от 3, 4 месеца и съм имал много безсънни нощи в четене на форуми и то предимно на други езици, особено в началото, докато успея да си настроя компютрите, драйвърите на картите и другите неща по системата. Парите, които съм дал досега като инвестиция съм ги отписал още от началото, защото този добив на криптовалута, цялото настройване на система, измисляне на различни подредби на картите, различни конфигурации на системата и др. ме удовлетворяват вътрешно а и на всичкото отгоре получавам над 1000 лева всеки месец от копаене, което естествено пак влагам в нови машини.


GenaDP написа:И как точно измерваш тези MH/s?


с термометър
maxaffey
 
Мнения: 28
Регистриран на: 15 Юли 2017, 23:39

Re: Намаляване на мощността с увеличаване броя на картите

Мнениеот GenaDP » 07 Сеп 2017, 01:56

..."копая с ubuntu в ethereumpool.co и там ми дава общата мощност с която копае дадената машина"...

Ааа, за показанията на пула ли беше цялото вайкане?... :lol:
GenaDP
 
Мнения: 140
Регистриран на: 01 Сеп 2017, 15:58

Re: Намаляване на мощността с увеличаване броя на картите

Мнениеот darkbass » 07 Сеп 2017, 10:23

как ще е малко ьахранването майтапите ли се ? цялата конфигурация харчи макс 450 вата.

Пробвай под виндоус ако можеш (някой свободен хард ако имаш)

Нвидиите имат някаква зависимост от процесор при повече бройки. Ако имаш вариант пробвай с друг по мощен процесор (от към инструкции)
darkbass
 
Мнения: 107
Регистриран на: 01 Фев 2015, 13:47

Re: Намаляване на мощността с увеличаване броя на картите

Мнениеот l1xx » 23 Сеп 2017, 14:21

Тея карти имат ли 6пин или се хранят само от райзърите? Изглежда като да не получават достатъчно ток.
А каква е причината да не ги клокнеш?
l1xx
 
Мнения: 39
Регистриран на: 25 Юни 2017, 19:50

Re: Намаляване на мощността с увеличаване броя на картите

Мнениеот mitice » 23 Сеп 2017, 16:02

С fix на амд ли си драйвера?
mitice
 
Мнения: 433
Регистриран на: 19 Яну 2014, 13:37

Re: Намаляване на мощността с увеличаване броя на картите

Мнениеот l1xx » 25 Сеп 2017, 00:47

mitice написа:С fix на амд ли си драйвера?


За 1050ките ли : :lol:
l1xx
 
Мнения: 39
Регистриран на: 25 Юни 2017, 19:50

Re: Намаляване на мощността с увеличаване броя на картите

Мнениеот PetarVM » 03 Окт 2017, 18:36

Обяснявам ти го най-простичко:
Скороста с която обработваш данни по това какво си написал за MH/s e относително приемлива за 1050ti до юни можеше да достигнеш 15.5MH но както знаеш предполагам DAG файла и той си оказва влияние. Не знам от каде гледаш или как измерваш 122 вата но с 2 думи : От 55 до 75 Вата е варира консумацията на картата искаш не искаш процесор около 55W рам 3 вата, перки на картите там е нищожно но не означава че самото въртене не влияе на райзера. На райзера имаш кабел който също си има съпротивление и ако не са от читавите може да ти смъкне 0.5 MH на карта. Да не забравяме Рам паметта , и SSD diska ако скоростта му на четене и запис е по-ниска също може да получиш разлика. Теам Viewer i всичко работещо като програми също спъва. Особено ако не ресетваш поне 1 път на седмица. И след всичко това което ти изброих Мисля че консумираш около 570W до 600W пиково оптимално винаги оставяй минимум толеранс от 20% елементите загряват същото се отнася и за картата. Мисля че донякъде може би съм ти отговорил на въпроса. а за всичко останало както и за всякакви PSU - [email protected]
PetarVM
 
Мнения: 12
Регистриран на: 03 Авг 2017, 20:12

Предишна

Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, ionicle, Kartoff, viniamin