Копаене със сървър

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Re: Копаене със сървър

Мнениеот gelocom » 23 Авг 2018, 11:16

Здравейте,
има кой да седи зад клавиатурата - както казвате... не знам защо някой решава дали е далавера или не нещо което на познава... Въпросът ми е конкретен дали са подходящи за копаене, какво още би трябвало да се добави, и коя и най подходящата валута. Ако се вторачваме в това което имат другите не води до никъде...
gelocom
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Авг 2018, 21:46

Re: Копаене със сървър

Мнениеот Mateev » 23 Авг 2018, 13:17

За съжаление към днешна дата копането с процесор не му излиза сметката по нито една криптовалута. Ако обаче тока ти е без пари, най-изгодно за копане с процесор е копаенето на Monero.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Копаене със сървър

Мнениеот Mateev » 23 Авг 2018, 13:41

maxaffey написа:Здравейте.
Някой копал ли е с истински сървър закачащ се на в рак? Имам предвид истински сървър а не работни станции или по-мощтни настолни компютри, защото с такова съм копал.

Питам защото имам начин да взема един и то на оферта но ми изглежда доста сгранен - със 7 PCI-e, 2 захранвания по 750 вата всяко и супер офлаждане. Идеята е 6 или 7 карти да му закача.

Незнам дали биоса би му позволил, дали може да му се сложи някоя обикновенна операционна система и дали ще работи правилно и съответно дали ще мога да го пусна да копае.

Моля ако има някой с опит да сподели дали може да стане нещо или няма смисъл да се занимавам.


Аз масово копая със сървъри, но моите са HP. Като основен проблем на старите маркови сървъри може да се посочи липсата на драйвери за новите операционни системи, което те принуждава да ползваш само тази операционна система, за която са предназначени. Например имам 2 суперсървъра DL580 G7, предназначени за VMware виртуални машини, на които посмъртно не можах да намеря драйвери за LAN-ките под управлението на Windows Server 2016. Принудих се да слагам нови външни LAN карти, въпреки че на дъното има такива със супер параметри. Имам и сървъри, работещи под Windows Server 2008 R2, на които посмъртно не може да се инсталира WIndows Server 2016.

Така че друго не мога да те посъветвам, освен да пробваш една или друга операционна система. Възможно е дори да инсталираш Workstation на някой сървър, но така ще ти отпадне интегритета и функционалноста за поддръжка на част от сървърния хардуер. В Device Manager ще ти се появят някакви устройства с жълто, с които Workstation софтуера няма да знае какво да прави. И пак ще имаш проблеми с драйверите, които ще откажат да работят с някой от хардуерите на сървъра.

Колкто до сървърните биоси - има голяма вероятност да откажат да работят с много графични карти или да се разсърдят например за липсата на UEFI. Самите сървърни биоси обикновено са силно резервирани към външен хардуер, който не е закупен от същия производител, произвел сървъра. При това положение има голяма вероятност просто да откажат да ползват някакъв хардуер, дори и тогава, когато не би имало никакъв проблем да се работи с него. Например при HP сървърите има сериозен проблем с работата с дискове, които не са HP. Разпознават ги и работят с тях, но BIOS-а твърди, че дисковете прегряват дори и тогава, когато са студени. В резултат на това "прегряване" вентилаторите на сървъра излишно се развъртат на 100%, а това хаби много ток и освен това шума в помещението е непоносим.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Копаене със сървър

Мнениеот gelocom » 24 Авг 2018, 15:56

Здравей,
мерси за отговора. Сървърите които имам чисто нови и най-последно поколение Lenovo ThinkSystem SR650 - с 10 ядрени процесори Xeon Silver 4114 (10C 2.2GHz 13.75MB Cache/85W)
Имам и лицензиран windows server 2016 и лицензиран microsoft server. Смятам да закупя и графични карти по 2 на сървър от същият производител - тоест те са на Lenovo но са
ThinkSystem NVIDIA Quadro P4000 - 1792 CUDA core Pascal GPU, large 8 GB GDDR5 . The ability to create an expansive visual workspace of up to four 5K displays (5120x2880 @ 60Hz)
със сигурност ще паснат защото са предвидени за конкретният сървър.
SSD дисковете и всичко длуго са на същият производител Lenovo

Смяташ ли,че тази машина ще може да копая сериозна /каквото и да значи това/ и как мога да изчисля hash rate - че никъде не виждам калкулатор, който да съдържа тази техника, защото е доста по необичайна и скъпа?
gelocom
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Авг 2018, 21:46

Re: Копаене със сървър

Мнениеот Mateev » 24 Авг 2018, 20:45

Не ги познавам твоите ппроцесори, но гледайки мощноста им (85W) си мисля, че са слабички. На един сървър по му приличат 2 или 4 броя 130W процесори с общо 32 или 64 ядра. Но трябва да ти кажа, че дори и с такива сървъри сметката на копането пак не излиза. Вече го написах, но ти явно не си го прочел - ако ще крадеш тока, то тогава копай Монеро. Ако тока ти струва пари - нищо недей да копаеш. Такава е сметката към днешна дата. Ако за в бъдеще цените на криптовалутата нарастнат, то тогава ситуацията може и да се промени.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Предишна

Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, filchef, ionicle, Kartoff, viniamin