Копаене със сървър

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Копаене със сървър

Мнениеот maxaffey » 01 Сеп 2017, 11:27

Здравейте.

Някой копал ли е с истински сървър закачащ се на в рак? Имам предвид истински сървър а не работни станции или по-мощтни настолни компютри, защото с такова съм копал.

Питам защото имам начин да взема един и то на оферта но ми изглежда доста сгранен - със 7 PCI-e, 2 захранвания по 750 вата всяко и супер офлаждане. Идеята е 6 или 7 карти да му закача.

Незнам дали биоса би му позволил, дали може да му се сложи някоя обикновенна операционна система и дали ще работи правилно и съответно дали ще мога да го пусна да копае.


Моля ако има някой с опит да сподели дали може да стане нещо или няма смисъл да се занимавам.

Мерси предварително
maxaffey
 
Мнения: 28
Регистриран на: 15 Юли 2017, 23:39

Re: Копаене със сървър

Мнениеот danisapfirov » 01 Сеп 2017, 11:46

Ако знаеш спецификацията вероятно ще може да се провери дали поддържа ОС даваща възможност за това.
Ако се води GPU сървър може да стане, но питай някой от Перси ако те ги продават и поддържат.
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Копаене със сървър

Мнениеот laik2 » 01 Сеп 2017, 12:50

maxaffey написа:Здравейте.

Някой копал ли е с истински сървър закачащ се на в рак? Имам предвид истински сървър а не работни станции или по-мощтни настолни компютри, защото с такова съм копал.

Питам защото имам начин да взема един и то на оферта но ми изглежда доста сгранен - със 7 PCI-e, 2 захранвания по 750 вата всяко и супер офлаждане. Идеята е 6 или 7 карти да му закача.

Незнам дали биоса би му позволил, дали може да му се сложи някоя обикновенна операционна система и дали ще работи правилно и съответно дали ще мога да го пусна да копае.


Моля ако има някой с опит да сподели дали може да стане нещо или няма смисъл да се занимавам.

Мерси предварително

Обикновено такива сървъри са предназначени за съвсем друга употреба. Най-вероятно има 2 слота, които пускат 50+W захранване, а останалите са 25W заделени за Fiberchannel/Ethernet платки с цел сторидж/клауд и подобни. Единствения начин да разбереш е да пробваш да сложиш карта на някой от крайните слотове и ако я разпознае и работи добре, значи можеш да сложиш на всичките 7.
laik2
 
Мнения: 441
Регистриран на: 28 Окт 2016, 10:35

Re: Копаене със сървър

Мнениеот maxaffey » 02 Сеп 2017, 00:24

Те хард дисковете му с някакво приспособление са захванати за единия PCI-e слот! Доста странно. Още съм на ниво да го пусна да работи, че нещо си мислех че разбирам от компютри но с този сървър се чувствам като новобранец и гледам като паднал от небето. Доста е сложна и професионална машина, нищо че е над 10 години май. Май ще трябва да запиша един курс за сървъри :)
maxaffey
 
Мнения: 28
Регистриран на: 15 Юли 2017, 23:39

Re: Копаене със сървър

Мнениеот jkminkov » 02 Сеп 2017, 13:47

и жигулата е била кола преди 30 години, с твоя сървър е същото!
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Копаене със сървър

Мнениеот Flasher » 02 Сеп 2017, 16:37

maxaffey написа:Те хард дисковете му с някакво приспособление са захванати за единия PCI-e слот! Доста странно. Още съм на ниво да го пусна да работи, че нещо си мислех че разбирам от компютри но с този сървър се чувствам като новобранец и гледам като паднал от небето. Доста е сложна и професионална машина, нищо че е над 10 години май. Май ще трябва да запиша един курс за сървъри :)

Ако кажеш какъв е сървъра може някой да ти помогне :)
Flasher
 
Мнения: 94
Регистриран на: 01 Апр 2016, 19:25

Re: Копаене със сървър

Мнениеот papi92 » 02 Сеп 2017, 18:40

Дисковете са закачени на райд контролер. Виж дали са SCSI и дали имаш SATA портове.
BTC: 1papi29c5HTMyFsmwVxFPKn6yfzcGPGeB
papi92
 
Мнения: 172
Регистриран на: 26 Сеп 2013, 19:20

Re: Копаене със сървър

Мнениеот gelocom » 22 Авг 2018, 21:50

Здравейте приятели,
Имам следният странен въпрос – разполагам с 3 бр сървъри последно поколение с Intel Xeon-Silver 4114 (2.2GHz/10-core/85W/13.75 MB) процесори , ето и линка

https://pcshop.bg/kompyutri-laptopi/sar ... ob-sassata

и искам с тях да копая някой вид криптовалута. Надявам се на полезни и конструктивни предложения и мнения – тоест какво, освен наличното мога да добавя като хардуер. Мерси предварително
gelocom
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Авг 2018, 21:46

Re: Копаене със сървър

Мнениеот gekon12 » 23 Авг 2018, 00:01

Пускаш тема поне два разлини раздела.Не е коректно.
Копай каквото ти падне , сървър без пари , ток без пари , всичко е на далавера.
Ако наистина не знаеш какво да правиш с тези машини значи въпроса ти изобщо не е за тук.
Друг вариянт е дай ми достъп до тях за месец два , ще ги тествам и ще ти кажа кое е най-доброто.
Но според мен е сам да решиш , защото аз копам едно , друг копа друго , а ВТС си е господар , ама него не можеш да копаш.
Та пак на въпроса , въпоси много но отговор един.
Когато разбереш че пламъка на свеща е горски пожар тогава ще е твърде късно.
gekon12
 
Мнения: 47
Регистриран на: 17 Дек 2017, 23:50

Re: Копаене със сървър

Мнениеот NAKATA » 23 Авг 2018, 00:19

Тези сървари могат да копаят след като им се включи клавиатура и зад клавиатурното устройство премине обучение.
NAKATA
 
Мнения: 143
Регистриран на: 08 Май 2017, 01:21
Местоположение: Стара Загора

Следваща

Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, qbadabaduuu, Spenchoni, viniamin