Проблем с pixel fillrate при флашване на Asus Dual RX580 8G

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Re: Проблем с pixel fillrate при флашване на Asus Dual RX580

Мнениеот kabylike » 20 Окт 2017, 21:24

Забравих да напиша развръзката. Оказа се че Asus са вградили защита срещу префлашване. Не знам на кои модели, но на Дуал със сигурност. Но няма да е далече момента, когато ще преборя кодировката на биоса или библиотеката на драйвера и тогава..... :violin: :clap:
KABYLAKE
Аватар
kabylike
 
Мнения: 16
Регистриран на: 25 Май 2017, 23:47

Re: Проблем с pixel fillrate при флашване на Asus Dual RX580

Мнениеот Sando_83 » 20 Окт 2017, 21:54

kabylike написа:Забравих да напиша развръзката. Оказа се че Asus са вградили защита срещу префлашване. Не знам на кои модели, но на Дуал със сигурност. Но няма да е далече момента, когато ще преборя кодировката на биоса или библиотеката на драйвера и тогава..... :violin: :clap:

Имам 12 карти Асус дуал префлашнати без никакви ядове и си праскат 29мх обаче са 480 ки
Sando_83
 
Мнения: 265
Регистриран на: 31 Май 2015, 22:57

Re: Проблем с pixel fillrate при флашване на Asus Dual RX580

Мнениеот stylius » 20 Окт 2017, 21:59

Забравих да напиша развръзката. Оказа се че Asus са вградили защита срещу префлашване. Не знам на кои модели, но на Дуал със сигурност. Но няма да е далече момента, когато ще преборя кодировката на биоса или библиотеката на драйвера и тогава..... :violin: :clap:


Това ми е трудно да го повярвам. 3броя Asus Dual RX580 4GB си копаят щастливо повече от 2 месеца вече с префлашнат биос. Вярно, не са набръмчани на макс, но си вадят 28.5 - 29Mh/s без да забиват.
stylius
 
Мнения: 202
Регистриран на: 08 Юни 2017, 19:52

Re: Проблем с pixel fillrate при флашване на Asus Dual RX580

Мнениеот kabylike » 20 Окт 2017, 22:48

Е, забравих да спомена, че имам и безпроблемни от предна партида, но тези последните, купени началото на Юли, качват дори оригиналния си биос с различен код. Имам и RX470 8G Stix и RX480 8G Strix, които също са без проблем. Проблема явно почва от дадена серия. Срещнах и доста постове в чужди форуми, където споделят същия проблем, но няма намерено решение. След доста опити смятам, че вече съм близо, но още не съм решил проблема окончателно.
KABYLAKE
Аватар
kabylike
 
Мнения: 16
Регистриран на: 25 Май 2017, 23:47

Предишна

Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, viniamin