Проблем със Сапфир 7970

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Проблем със Сапфир 7970

Мнениеот angelche1973 » 06 Ное 2013, 10:48

От един два дни гледам, че картата почна да вдига температура :lol: Досега държеше 73-75 градуса, а сега отива на 83 градуса. Няма клок. Гледам, че оборотите на вентилаторите не се вдигат повече от 2100 оборота. По груб спомен максималните обороти стигаха 3200 оборота. Пробвах със Сапфир Трикс да дам 100%, но без успех. Някакви идеи? Вентилаторите ли си отиват или проблема е софтуерен?
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Re: Проблем със Сапфир 7970

Мнениеот skrubalov » 06 Ное 2013, 11:07

Вентилатора заради температурата. И аз имам такава карта. Запичат се вентилаторите. Сменят ги гаранционно.
skrubalov
 
Мнения: 263
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:22
Местоположение: Варна

Re: Проблем със Сапфир 7970

Мнениеот angelche1973 » 06 Ное 2013, 11:18

Какво трябва да изтъкна, като причина за смяната?
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Re: Проблем със Сапфир 7970

Мнениеот skrubalov » 06 Ное 2013, 11:21

Че оборотите на вентилатора са паднали и картата прегрява. Те така или иначе ги тестват...
skrubalov
 
Мнения: 263
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:22
Местоположение: Варна

Re: Проблем със Сапфир 7970

Мнениеот Spoon.Net » 06 Ное 2013, 13:34

имам 7870 която е копала 2 месеца btc. собственика и решава че няма да направи пари и започва да разпродава. купувам я аз. копала е малко повече от месец и никога не е качвала повече от 68-69 градуса. проверявам ги по поне 20 пъти в денонощието, защото риговете ми са малко и мога да им отделя време. Преди няколко дена забелязах визуално че единия от вентилаторите се върти ама не точно. промяна в температурата не съм усетил защото зад картите има звяр който прави фартуни. вчера разглобих картата, извадих вентилатора и след като установих че е капсолован му направих малка дупчица там където трябва да е зегерката. след което с флакон WD40 се зайграх яката. пръсках много и навсякъде. сглобих, пуснах и работи като другия, поне на пръв поглед. ако не ви се занимава с гаранции, фирми и губене на ценно време това е начина. поздрави.

п.п. забравих да спомена че това мероприятие трябва да се прави само и единствено ако разполагате с качествена термоконтактна паста !!!
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Проблем със Сапфир 7970

Мнениеот ZAX » 06 Ное 2013, 13:48

А сети ли се да споменеш че след това вече няма да му важи гаранцията...

И понеже постът ти според мен е тотален офф, да те питам кви пари я взе тази карта, че ми стана интересно : ]

Може да ми отговориш и на лично
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Проблем със Сапфир 7970

Мнениеот Spoon.Net » 06 Ное 2013, 14:48

заксе, защо пак само ти не си разбрал бе човек ..... това че съм пробил вентилатора е бял кахър. ако картата спре винаги мога да сложа здрав вентилатор, но дано не се случва. лепенки по картите няма. от доста време не слагат и то напълно умишлено. вентилатора може да се излекува и само с вд40. ако моя пост е оф топик а аз споделям решение на проблема, то твоя който с поредната безмислена критика какъв е ??!?

и сега оф топика по твоя вина - купих я за 270лв с кутия, книжки .... с 20 месеца гаранция
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Проблем със Сапфир 7970

Мнениеот peshan » 06 Ное 2013, 15:37

И на мен ми се случи няколко пъти... оправиха се оборотите след рестарт на компа - неизвестно защо се омазваше catalyst-a...
SHA256 - 9 еруптера + 5 Lancelot-a + Antminer S1 , Scrypt - 6 x ZEUS blizzard 8.4 MH
Аватар
peshan
 
Мнения: 184
Регистриран на: 13 Юни 2013, 18:44

Re: Проблем със Сапфир 7970

Мнениеот ZAX » 06 Ное 2013, 16:05

Не ползвай каталист, не ползвай и трикс. Кракната версия на афтърбърнара най-добре че за много карти стандартната не става...

Спун, просто се чудя защо е така трудно да продам моето XT на по-висока цена от обикновенната 7870. Поне ще знам вече да си купувам най-ниския клас от "тея с цифричките"... Те всъщност всичките са с цифрички някакви и малоумниците помнят само тях... Или поне аз по друг начин не мога да си обясня защо толкова много хора не правят никаква разлика. Та иначе и при мен остават 20 месеца гаранция, кутийка, книжка, щом са толкова важни. На мен ми е по-важно че все още работи перфектно въпреки че лятото вентилаторчето го мъчех на 100%, за да може картата да седи винаги под 70 градуса, а сега няма нужда да е над 50% и резултатът е същия : ]

Някъде на 32-33% спира да ме дразни мен, а на 30% вече и да се заслушам нищо не чувам, повечето хора с не до там остър слух не чуват абсолютно нищо под 35% съм забелязал. Останалите вентилатори в кутията и на процесора, също са безшумни, а и самата кутия е обезшумена допълнително. Така че ако я затворя предполагам че ще може да изкара на 40% цяла зима.

Само се чудя с какво да чистя прахта. Айде до сега е имало косми по които да полепва и просто падна с тях, но вече е в помещение без животни и направо няма да има чистене тази прах... Става въпрос без да я разглабям или поне без да махам радиаторите, айде вентилатора мога да се прежаля да махна и с някаква четчица да си поиграя примерно. Не защото е кой знае колко мръсна, но колкото по-чиста, толкова по-добър търговски вид, нали. Пък ако не я продам, предполагам лятото ще е по-добре с чисти радиатори иначе очаквам да се губи от охлаждащите им свойства. Но до толкова не смея да пипам където не разбирам, че предпочитам да я занеса от където съм я купил, ако въобще предлагат почистване като услуга. Да си платя колкото е необходимо и да бъде извършено професионално или поне ако нещо се омотат там да си е за тяхна сметка, а не за моя.

Та въпросът ми към теб е защо съветваш човека за да спести няколко лева, да наруши гаранция за стотици, ей това не мога да разбера. Съветът ти би бил адекватен само за карта която не е в гаранция, изплатила се е или са и отказали сервиз. При условие че @skrubalov преди теб е дал възможно най-добрият съвет, а именно да се възползва от гаранцията си, която в такъв случай се признава. След това мнението ти е тотален офф. Дори по-лошо, защото може да вземе да те послуша и следващата му тема да е със заглавие "Мисля че си оправих вентилатора, но картата вече въобще не работи, какво да правя".

И всичко това при условие че проблемът въобще може и да не е хардуерен...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Проблем със Сапфир 7970

Мнениеот angelche1973 » 07 Ное 2013, 13:28

Колегата skrubalov се оказа прав - едното вентилаторче не работеше като хората. Даже като го завъртиш на ръка се усещаше разликата с другото. Благодаря :hand:
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София


Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], filchef, George, ionicle, Spenchoni, svetlim, viniamin