Помощ.Машината прегрява.оправен проблем

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Помощ.Машината прегрява.оправен проблем

Мнениеот Grozdevm » 07 Мар 2017, 19:25

От няколко дни имам следният проблем.Пускам машината да копае и след 5минути изписва че температурата на картите е над 90%. В помещението има и други машини но при тях го няма този проблем.Копая етериум.Машината е с 5 карти 390.Нз дали не е до настройки.Ако някой може да помага ще съм благодарен.Мога да дам достъп до теймвю.Машината в имам от 2 години и досега не е имало проблем.
Последна промяна Grozdevm на 08 Мар 2017, 18:34, променена общо 1 път
Grozdevm
 
Мнения: 22
Регистриран на: 04 Фев 2017, 17:33

Re: Помощ.Машината прегрява.

Мнениеот Metamorph » 07 Мар 2017, 20:52

И с какво им следиш температурите? Виж вентилаторите на какви проценти са, на какви обороти се въртят. Ако е афтърбърнър, като нищо може да им ги е оставил на по 20 % и така да си ... тлеят.
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Помощ.Машината прегрява.

Мнениеот Grozdevm » 07 Мар 2017, 21:11

Вентилаторите гледам че са на 100 % в миньора.Нз как се сменят настройките.
Grozdevm
 
Мнения: 22
Регистриран на: 04 Фев 2017, 17:33

Re: Помощ.Машината прегрява.

Мнениеот kati » 08 Мар 2017, 11:23

Смени си вентилатора, не е скъп, а и дали не е в черна кутия, поставена на слънце,
черното привлича повече топлина по принцип, също дали вентилаторът не е обърнат настрани,
така че да пречи на маслото по законите на гравитацията
kati
 
Мнения: 193
Регистриран на: 23 Апр 2014, 15:39
Местоположение: София

Re: Помощ.Машината прегрява.

Мнениеот 2GOOD » 08 Мар 2017, 12:33

Кати ме утепа с коментар :)

И все пак, дай една снимка - най-вероятно имаш умряла перка или просто са на 20%
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Помощ.Машината прегрява.

Мнениеот johnkill » 08 Мар 2017, 13:03

подобен проблем на трикс 390 имах на Уин10 х64 с нови драйвъри. При мен се оказа че драйвъри версия над 16 не командват коректно оборотите на перките и те въртят на 25%, а картата прегряваше и спираше над 90 градуса като дигне. Дори имах случаи да не завъртат въобщо или след пуск врътват една минута и спират нацяло. Дори и самостоятелна на отделен компютър пак имаше такъв проблем. Сега си е на 15.12 драйвър и няма ядове. Все пак още ме е страх да не запаля къщата от нея. И за игра не мога да имам вяра на такава карта.
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: Помощ.Машината прегрява.

Мнениеот Grozdevm » 08 Мар 2017, 18:33

Днес имах малко време.Разглобих машината и почистих всички карти.Бяха събрали доста прах.Сега няма проблеми.Благодаря на всички които се опитаха да помогнат.
Grozdevm
 
Мнения: 22
Регистриран на: 04 Фев 2017, 17:33

Re: Помощ.Машината прегрява.оправен проблем

Мнениеот Metamorph » 11 Мар 2017, 16:54

Ако чак толкова е голяма вероятността за запалване на къщата и ако съществува скрит проблем, който се проявява в напълно случайно време, може да се сложи едно следене със speedfan (поне за карти 280х и 290 си работи нормално, за други не знам). Да се напишат едни events, при които да се изключва майнера директно при достигане на определена температура на всяка една от картите.
Може разбира се да се изключва само прегряващата карта, като по-точно решение.
И в двата случая се предотвратява излишното греена на карти, а проблема докато се реши... може да мине ден , може месец .
Виждам, че при теб се е оправил , да. Но все пак това е добра мярка за сигурност.
Аз самият съм имал карта ,която работи денонощие на вентилатор 20 %. Парен каша духа :)
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Помощ.Машината прегрява.оправен проблем

Мнениеот Станчо » 11 Мар 2017, 17:06

Копай с Claymore каквото и да копаеш , защото Remote Controla му е безценен и с него може да правиш всичко както и да се спира компютъра при достигане на определени градуси на видео картите. Може да ти рестартира компютъра примерно ако програмата не се рестартира сама при проблем и спира сама, а ти си спиш и няма кой да го оправи проблема цяла вечер и си на загуба. Ако имаш няколко копачки може да им вържеш колонка да ти пищят при някакъв проблем , а и може и с лампички да го направиш ако си над 30-40 рига и много много други неща. Remote Controla му е за пълна автоматизация на копачката и при правилна настройка няма да имаш проблеми и 3 месеца без да я погледнеш.
Станчо
 
Мнения: 27
Регистриран на: 14 Юни 2014, 02:57


Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], filchef, Google [Bot], ionicle, Sando_83, veznata, viniamin