Търся човек с мерак да подкара риг с осем карти :-)

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Търся човек с мерак да подкара риг с осем карти :-)

Мнениеот kmetax » 14 Яну 2017, 18:42

Имам няколко бройки сървъри http://h20564.www2.hpe.com/hpsc/doc/public/display?docId=emr_na-c01154573 Самата машина е от най коравите с четири четириядрени ксеона на 2.93Гхц. /32Рам и осем pci-e слота:
http://picclick.co.uk/HP-Proliant-DL580-G5-Server-System-Board-HP-351666875065.html#&gid=1&pid=1


Определено чисто физически има място да се набият тук-там поне 6 карти.Много би било интересно ако се покара като копач с идеята дори да се затвори.В момента имам други приоритети и нямам време да се занимавам.Идеята е и чисто финансова.Продажната цена на такава машина би могла да се редуцира дори под цената на всичко необходимо за риг - около 400лв. и то с 2х 1200в. платинени захранвания! Намирам се в София и машините тежат да предупредя 40кг.!Който има желание да се включи трябва да има познания в областа естествено(малко линукс също ще е от полза), свободно време и здрави нерви Можете да ме откриете тук или на 0888509291 Илия.
ПС.
За допълнителен стимул на човека, който подкара такъв дзвер ще му издам една машина на неспомената тук, но много атрактивна цена.
Ако ме удари селянин важи ли ми гражданската отговорност?
Аватар
kmetax
 
Мнения: 335
Регистриран на: 13 Яну 2014, 23:50
Местоположение: София

Re: Търся човек с мерак да подкара риг с осем карти :-)

Мнениеот laik2 » 14 Яну 2017, 19:41

Всъщност са повече PCIe слотовете.
Аз имам подобна с 9 вградени на дъното + 3 допълнителни като екстендър, но не излиза сметката за тока ако се ползва такава машина.
Само тя харчи над 400W в IDLE режим...
7 Quadro FX1500 съм слагал на това чудо за compute power и ги държеше, предполагам и 8 ще издържи, стига да има какво да ги храни :)
laik2
 
Мнения: 441
Регистриран на: 28 Окт 2016, 10:35

Re: Търся човек с мерак да подкара риг с осем карти :-)

Мнениеот kmetax » 15 Яну 2017, 18:03

То е ясно за тока...:-) Както и за шума.Идеята е, че много колеги копат на 'свободния пазар' и 400w. няма да ги съборят.Интересно е дали докато стърже с картите да не стоят без работа процесорите да изкарват лев-два на ден.
Ако ме удари селянин важи ли ми гражданската отговорност?
Аватар
kmetax
 
Мнения: 335
Регистриран на: 13 Яну 2014, 23:50
Местоположение: София

Re: Търся човек с мерак да подкара риг с осем карти :-)

Мнениеот guBaHe » 15 Яну 2017, 21:21

Аз имам едни спомени, че на ATI лимита за карти (с техния драйвер) на машина е 8, а на Nvidia - 16.
Ти с какви карти ще го мъчиш това ?
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Търся човек с мерак да подкара риг с осем карти :-)

Мнениеот kmetax » 15 Яну 2017, 22:28

Мисля с 470. Поне в момента имам такива.Разбира се ще дам захранване и кабели имам и няколко екстендъра на 12в. но който ще го подхване трябва да има някоя друга свободна карта за ексеримента.
Ако ме удари селянин важи ли ми гражданската отговорност?
Аватар
kmetax
 
Мнения: 335
Регистриран на: 13 Яну 2014, 23:50
Местоположение: София

Re: Търся човек с мерак да подкара риг с осем карти :-)

Мнениеот guBaHe » 16 Яну 2017, 01:55

Пак по спомени, за да работи стабилно трябваше всички карти по възможност да са еднакви. Аз лично, като пуснаха H61 дъното навремето с дебиан и една точно опредлена версия на драйвера бяха накарал да работят стабилно 2х 270, 1х 270Х и 3х 280Х (преди 2 години това). Като казвам стабилно имам впредвид видеокартите да не са напънати до крайност - примерно на 2-3-4 дни някоя спира и се ресва автоматично компютъра. Случвало се е и по седмица без проблем да работи. Ама карти нямам година вече и не знам сега как е положението с драйверите.
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Търся човек с мерак да подкара риг с осем карти :-)

Мнениеот laik2 » 16 Яну 2017, 08:57

kmetax написа:То е ясно за тока...:-) Както и за шума.Идеята е, че много колеги копат на 'свободния пазар' и 400w. няма да ги съборят.Интересно е дали докато стърже с картите да не стоят без работа процесорите да изкарват лев-два на ден.

Уви процесорите нищо няма да ти изкарват, по простата причина, че са малко старички и не поддържат AVX/AVX2 инструкциите...
laik2
 
Мнения: 441
Регистриран на: 28 Окт 2016, 10:35


Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Kartoff, viniamin

cron