Копаене под линукс

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Копаене под линукс

Мнениеот andrianski » 27 Дек 2016, 14:14

Здравейте, кои са най-добрите линукс дистрибуции за майнинг? Какви ядове има по настройването? Софтуер? Ръководства за инсталация?
Аватар
andrianski
 
Мнения: 254
Регистриран на: 07 Юли 2013, 11:43

Re: Копаене под линукс

Мнениеот guBaHe » 27 Дек 2016, 16:13

Аз лично не ползвам никога от тия готовите, защото не знаеш какво са набутали вътре. Копая само под Линукс - Ubuntu, а отскоро почнах да го сменям с Debian.

Ядове по настройването - всякакви, все нещо ще се закучи, но тругне ли веднъж настроени и не се пипа докато не спре, а то не спира, ако не го човъркаш и не се опитваш да правиш чудеса... с малки изключения.

Ръководства има из интернет достатъчно за всичко, както и решения на проблемите с които можеш да се сблъскаш. Ако нямаш някакви познания по Линукс - откажи се, освен ако не си решил да натрупаш такива... или просто качвай от готовите миньорски дистрибуции и каквото тръгне - такова... или ползвай Windows... И така :)
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Копаене под линукс

Мнениеот andrianski » 27 Дек 2016, 17:51

A Zcash с claymore копаеш ли ? Какви скорости постигаш?
Аватар
andrianski
 
Мнения: 254
Регистриран на: 07 Юли 2013, 11:43

Re: Копаене под линукс

Мнениеот Kasmetski » 29 Дек 2016, 13:11

Аз преди време прекарах машините на win, защото копаеха значително по-бавно в Линукс. Можеш ли да дадеш примерни скорости на валутите, които копаеш?
Също пробвал ли си да ги подкараш под CentOS?

Всичките ми компютри са ма Линукс и ако прехвърля и копачките, ще съм много щастлив :D
Makefinity - Unleash Your Creativity
Kasmetski
 
Мнения: 77
Регистриран на: 04 Мар 2014, 19:06

Re: Копаене под линукс

Мнениеот Fujitzo » 26 Яну 2017, 18:08

Точно обмислях дали си заслужава да пробвам optiminer под линукс за zcash. обаче няма достатъчно потвърждения от n на брой потребители, че е по-бърз от claymore под win. този пич https://www.youtube.com/channel/UCGQ3XH ... Qr9bFbgfDA докладва с около 8-10% по-бърза скорост под линукс за неговите RX 470 i RX 480.. обаче тези карти са изцяло друго семейство от tahiti / hawaii (r9 200 i r9 300 series) с които предполагам повечето от нас копаят. В крайна сметка това което накланя везните е кой колко е запознат с различните операционни системи. Дори не знам честно казано дали msi afterburner го има за линукс.. т.е иска си време да се разучи. Ако преброя часовете, които съм отделил да настройвам 3те си машини на най-бърза, ефективна и безпрекъсваща работа .. не ми се мисли.. (софруерно и хардуерно) :roll: хванали сме се на хорото, докато го играем трябва да се мисли за оптимизации иначе ще започнем да изоставаме :btc:
Fujitzo
 
Мнения: 50
Регистриран на: 15 Яну 2017, 22:31

Re: Копаене под линукс

Мнениеот mitice » 26 Яну 2017, 19:29

Нещо прясно от мене от 2 дни съм на убунту 16.04 с оптимайнера и определено дори на сток картите вадят повече отколко при клеймора на уин -а аз съм с 470-480 и нано :).
mitice
 
Мнения: 433
Регистриран на: 19 Яну 2014, 13:37


Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, ionicle, Kartoff, viniamin

cron