Windows7 не разпознава всички GPU-та

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Windows7 не разпознава всички GPU-та

Мнениеот nighteagle » 06 Авг 2013, 11:13

Миньора ми е с 4 карти 3x5770 и 1x5870 и досега работеше с BAMT. Работеше прилично, но неможех да конфигурирам всичко катко ми се искаше и за това ресиш да сложа Window.

Качих една 7-ца, последните драйвъри и СДК, но cgminer засича само картата, а на останлите 3 дава грешки. Продвах да ръчкам резисотри в портовете (както е показано тук http://i51.tinypic.com/w02xkh.jpg) но пак нищо. Вкарах и DVI кабела към монитора (с идеята да като сменям Analog/Digital от монитора да имам поне 2 видео карти) но тогава пък се изключи тази, която отива към аналоговия вход на монитора.
Имали ли се подоби пробмели и евентулано идеи от какво можеда е, проблемини версии на Catalyst-а или тва беше едно време...

По късно ще пробвам реинсталирам драйвърите, в краен слуай и Win-a... В момента съм с 7 Starter (че не ми се чакаше много време да се инсталира... ама да не се окаже че съм се прее...цакал)
nighteagle
 
Мнения: 46
Регистриран на: 08 Юли 2013, 12:08

Re: Windows7 не разпознава всички GPU-та

Мнениеот cnerd » 06 Авг 2013, 12:41

Кви грешки ти дава?
Пробва ли да ги закачиш отделно на дъното, да видиш дали си ги разпознава по принцип?
Междо другото се сещам за няколко неща, които може да са проблем в случая, повечето от тях се решават с Catalyst реинстал. Има бая версии на Catalyst-а, които също така не бачкат с 4+ GPU-та, мое да пробваш версиите. Аз ти предлагам да зачистищ всичко (Catalyst uninstaller, driver sweeper и след това триеш display driver-ите на ръка, ей така, за всеки случай, щот моеш ) и да плеснеш Catalyst 11.12 с SDK 2.5. Ако тва не фане декиш, кажи кво става.
Също така, ако само ще копаш с тоя комп, що не Win XP? Най-малкото което е, XP-то само си приема, че към всички GPU-та е свързан монитор и ги idle-ва on startup, няма да ти трябват консуматорчета на DVI-ите
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Windows7 не разпознава всички GPU-та

Мнениеот nighteagle » 06 Авг 2013, 14:32

Това с XP-то може да го пробвам... навремето, съвсем съвсем в началото бях пробвал някакво XP и така и не почна да копа и после минах на bamt.
Може наистина довечера да кача едно бързо ХР (предполагам х64). Ако препоръчаш и версии за драйвър, СДК, ЦГМайнър и т.н. ще ми направи голяма услуга (навремето бях среща препоръка 5ххх и 6ххх картие да се ползва СДК 2.4, но не знам актуалто ли е това все още), че вчера 4 часа съм ръчкал и още даже картите не са сработили.
Виждал съм да препоръчват и това http://bitcoinminer.com/post/3828447301 ... -downloads, но гледайки датата Март 2011 не знам пак дали е актуално към настоящият момент :)
nighteagle
 
Мнения: 46
Регистриран на: 08 Юли 2013, 12:08

Re: Windows7 не разпознава всички GPU-та

Мнениеот cnerd » 06 Авг 2013, 15:05

едно лице написа:и да плеснеш Catalyst 11.12 с SDK 2.5.

господине, моля ви сега, шса четем ли, няма ли? :D
Принципно за 5xxx сериите се препоръчват SDK 2.4&2.5. Catalyst-а само трябва да е някъв стабилен, който да ти върви на машината... то сизависи от OS, от картите, от късмета. Хубави ревизии на Catalyst, на които съм попадал са: 11.10, 11.12, 12.4, 12.8, 13.1. Препоръчвам ти тях.
За CGminer, ми, аз за мойте 5xxx използвам 2.1 или нещо такова, спомням си, че я сложих баш нея, щото ми вадеше най-добър перформанс на скрипт... ама иначе, последната версия винаги е добър избор, пичовете рядко правят лоши ъпдейти.
Тва с ръчкането :) кво да ти кажа, всички минаваме през това рано или късно. Аз се бъхтя вече 5 дена тука с една "нова" копачка.
водя неравностойна битка с едно ебано дъно, което изкопах от някъде, ga-m56s, представа нямаш колко нерви ми скъса. То не беше проблем със слотовете, то не бе беше проблем с рама, биоса... абе, кво да ти говоря, шоу :) ся съм подкарал на него една 5870, искам да подкарам там още една 5870 и една 5970, ама тея PCIe x1 слотове ми скъсаха нервичките. Ама, кво да прайш, така е то
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Windows7 не разпознава всички GPU-та

Мнениеот nighteagle » 06 Авг 2013, 16:05

ComputerNerd написа:
едно лице написа:и да плеснеш Catalyst 11.12 с SDK 2.5.

господине, моля ви сега, шса четем ли, няма ли? :D

А не е така, чета чета, просто не знаех дали тези верси са подходящи и за ХР :D

Ще мъча довечера и ще видим... Аз се притеснявах, че само аз си губя по седмица докато подкарам някак риг-а, ама щом и други има да съм спокоен :D

Ще се включа с новини скоро :)

PS: А с дъна на GA и аз съм брал много ядове. Имах едно взех го специално щото има 3 PCIx1 и 1 PCIx16 (идеално за копане… уж) и не разпознаваше "новите" карти 5770. Биос сменях (за който изрично пишеше, че оправял този проблем) - Ц! С едно друго дъно пък колко зор видях докато разбера че GA имали проблем с boot-ване на linux (който имат менюта преди да заредят)… а бе вия ли Гигабайт вече бягам аз :D
nighteagle
 
Мнения: 46
Регистриран на: 08 Юли 2013, 12:08

Re: Windows7 не разпознава всички GPU-та

Мнениеот cnerd » 06 Авг 2013, 17:03

nighteagle написа:PS: А с дъна на GA и аз съм брал много ядове. Имах едно взех го специално щото има 3 PCIx1 и 1 PCIx16 (идеално за копане… уж) и не разпознаваше "новите" карти 5770. Биос сменях (за който изрично пишеше, че оправял този проблем) - Ц! С едно друго дъно пък колко зор видях докато разбера че GA имали проблем с boot-ване на linux (който имат менюта преди да заредят)… а бе вия ли Гигабайт вече бягам аз :D

абе, да, общо взето на последък и аз почвам все по-малко да ги харесвам.
Преди години всичките ми дъна бяха яко Gygabite, много ме кефеха, на последък обаче почвам да се разколебавам. Ако не успея да го подкарам това дъно както на мен ми харесва, със сигурност следващото, което си купя няма да е на тая марка.
on the other hand, най-доволен съм от GUP сглобките на Gygabite. Правят страхотни системи за охлаждане, картите им консумират една идея по-малко ток, издръжливи са... и като цяло, евалата.
Сорка за оф-топика, нещо ми се услади приказката.
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Windows7 не разпознава всички GPU-та

Мнениеот jkminkov » 06 Авг 2013, 18:42

сложи win7 x64, с xp има cpu bug

dummy-plug - задължително

p.s. едва ли има по-куцо дъно от това на амд, не boot-ва с 4 двустранни пръчки рам, 4х1gb ddr2
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Windows7 не разпознава всички GPU-та

Мнениеот kopacha » 06 Авг 2013, 22:11

Колега Виндовс 7 стартер не поддържа 2 дисплея като всички останали нормални дистрибуции, и мисля че е от това. Преди време си спомням първия ми копач, че го имах същия проблем с 2 видео карти само, и си спомням че имах такъв проблем и търсих в интернет и смених виндовса с ултимейт и се управи всичко. Въобще Стартера много го хулят и като цяло ако си го сложил за да пестиш ресурси няма никаква разлика между стартер и ултимейт когато става въпрос за копане и т.н 1гб рам ти е достатъчен
kopacha
 
Мнения: 514
Регистриран на: 10 Юни 2013, 10:09

Re: Windows7 не разпознава всички GPU-та

Мнениеот nighteagle » 07 Авг 2013, 13:00

kopacha написа:Колега Виндовс 7 стартер не поддържа 2 дисплея като всички останали нормални дистрибуции, и мисля че е от това. Преди време си спомням първия ми копач, че го имах същия проблем с 2 видео карти само, и си спомням че имах такъв проблем и търсих в интернет и смених виндовса с ултимейт и се управи всичко. Въобще Стартера много го хулят и като цяло ако си го сложил за да пестиш ресурси няма никаква разлика между стартер и ултимейт когато става въпрос за копане и т.н 1гб рам ти е достатъчен

Ами имах и аз подобни подозрения за Стартера... все пак при него са забранили смяната на wallpaper-а, какво остава за 2ра видеокарта...
Изпадна ми ХДД 15гб ИДЕ от някъде (а другите не исках да ги форматирам понеже марка и не съвършени имах инсталирани работещи дистрибуции за копане).
Що се отнася за рам-а смятам да го пускам на LTC-та и други Скрипт валути и затова бях подготвил една 4ка :?
nighteagle
 
Мнения: 46
Регистриран на: 08 Юли 2013, 12:08

Re: Windows7 не разпознава всички GPU-та

Мнениеот cnerd » 07 Авг 2013, 14:27

кво стана, дай статус ъпдейт
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Следваща

Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin