Нестабилен hashrate на карта

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Нестабилен hashrate на карта

Мнениеот hds5892 » 07 Юли 2014, 13:19

Здравейте,

Разполагам с една 7870 ghz editon, която съм пуснал да копае на x11, но има доста нестабилни hashrates. Можете да видите от следната снимка:

Untitled.png
Untitled.png (13.13 KiB) Прегледано 1589 пъти
hds5892
 
Мнения: 37
Регистриран на: 02 Фев 2014, 16:13

Re: Нестабилен hashrate на карта

Мнениеот vmuser » 07 Юли 2014, 13:52

Това не е нестабилен хешрейт. Това е предположение какъв ти е хешрейта получен на база приети шерове. Получава се, когато басейна ти сетне по-висока трудност и за определените периоди (5 мин) нямаш стабилна бройка приети шерове. Т.е. за 5 мин решаваш 10-15 шера, за следващите решаваш 20-25 и отам се получават големите разлики в графиакта. Това, което ти показва миньора е най-верния хешрейт, който можеш да получиш някога. Ако той е стабилен (+/- 0.5%) тогава нямаш абсолютно никакъв проблем. Всичко друго зависи то басейна и как определя той трудността на миньора ти.
Аватар
vmuser
 
Мнения: 476
Регистриран на: 20 Яну 2014, 13:44
Местоположение: Мината

Re: Нестабилен hashrate на карта

Мнениеот gbelchev » 08 Юли 2014, 00:38

Като гледам снимката ми се струва че даваш машината си под наем в бетаригс.
Много често се получава така, че миньора ти работи нормално, но наемателя на твоя копач е задал пул който е нестабилен по някаква причина и графиката изглежда зле.
Аз съм имал много различни графики. Наемат машината за 12 часа и графиката е страхотна (показва пълния хешрейт на машината). След първия наем, машината се наема втори път и графиката е буквално като твоята.
Така че спокойно. Ако случайно наемателя на машината се оплаче, съпорта ще провери и най-вероятно ще отсвири оплакването на наемателя и ще ти плати сумата.
gbelchev
 
Мнения: 92
Регистриран на: 17 Фев 2014, 14:47


Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, ionicle, viniamin