Проблем с инсталация на драйвери за Radeon r9 270x

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Проблем с инсталация на драйвери за Radeon r9 270x

Мнениеот canoode » 22 Юни 2014, 20:09

Здравейте от един нов копач пробващ за сега с Antminer S1 ;)

Имам една малко старичка машина и взех една карта Radeon r9 270x OC да пробвам и алтернативните монетки.
Но някак си не успявам да му инсталирам драйверите.
Машината е с: Windows 8, проццесор Pentium D Dualcore 3.2 Ghz, 4 GB Ram, Захранване (който го обнових) 650 W
Започвам с инсталацията, разпознава нов хардуер, избирам да се инсталира всичко от каталиста. Започва, инсталира компонентите, Вижъал Студио и тн. и почне ли "Installing Drivers" мине не мине 20'тина секунди и замръзва.
Пробвах с бета версии, по-стари версии на каталист и все едно и също. Пробвах и да инсталирам и само драйверите от дивайс мениджър но пак същото. Пробвах уиндоуса сам ди си намери необходимите драйвери онлайн, намира, тръгва да инсталира и познайтее,... съшото, замръзва и край. Пробвах и да инсталирам и уин 7, пак не става.
Някои идеи, къде може да е проблема?
canoode
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Юни 2014, 19:55

Re: Проблем с инсталация на драйвери за Radeon r9 270x

Мнениеот vmuser » 22 Юни 2014, 20:50

Здравей и добре дошъл във форума! :)

За 270х мога да кажа, че всичко върви без проблеми на Уиндоус 7 х64 Ултимът с драйвери 14.4 и моднати по темата в лайткойнтолк.

Опитай по начина указан тук с драйверите, които са споменати: https://litecointalk.org/index.php?topic=11761.0

Със сигурност и без да са моднати се инсталират без проблем просто при повече от 4 карти не засича останалите. Така че при теб и с една не би трябвало да има проблеми - 13.12 и 14.4 са работещите и най-читави драйвери за АМД засега.

Аз лично каталиста не съм го и инсталирал. Минавам през Device Manager и от там си намирам драйверите и готово. Може и ти да пробваш по този начин без да ги модваш, но трябва да посочиш правилния инф файл.
Аватар
vmuser
 
Мнения: 476
Регистриран на: 20 Яну 2014, 13:44
Местоположение: Мината


Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, viniamin

cron