Проблем с подкарване на 5 карти на Gigabyte FX990 UD-3

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Проблем с подкарване на 5 карти на Gigabyte FX990 UD-3

Мнениеот Elder_Scrolls » 29 Апр 2014, 16:54

Здравейте драги съфорумци. Това е дъното : http://www.gigabyte.com/products/produc ... id=4672#ov
Картите са 3 броя R9 270 на MSI и два броя R9 270x на Gigabyte. Всичко свързвам и компа намира 5 карти, но едната седи с оранжев удивителен в дивайс мениджъра. Операционната система е Windows 7 64Bit, драйвърите са 13.12 + APP SDK 2.9

Доколкото разбрах от едно място трябвало да свържа едната карта с рейзър 16х-16х а не с 1-ца. Рейзърите дето ползвам са от типа с USB. Друго нещо което е важно да спомена е, че захранването ми има 4 кабела и изхода за видеокарти и 5-тата я включвам чрез молекса с адаптор който си е в комплекта. Чудя се в момента дали е хардуерен проблем - дъното трябва да се настрой, захранването не може да я захрани от молекса (макар, че я намира и си върти) или е софтуерен ... намирая я, но не баш ...

Поздрави
Аватар
Elder_Scrolls
 
Мнения: 53
Регистриран на: 13 Фев 2014, 13:31

Re: Проблем с подкарване на 5 карти на Gigabyte FX990 UD-3

Мнениеот k02irs » 29 Апр 2014, 17:20

Няма да стане така, просто под уиндоус 7 е голям зор да подкараш повече от 4 карти R9 :)
k02irs
 
Мнения: 46
Регистриран на: 18 Ное 2013, 20:59

Re: Проблем с подкарване на 5 карти на Gigabyte FX990 UD-3

Мнениеот dedmaroz » 29 Апр 2014, 17:35

-
Последна промяна dedmaroz на 07 Юли 2017, 01:17, променена общо 1 път
dedmaroz
 
Мнения: 178
Регистриран на: 25 Дек 2013, 08:53

Re: Проблем с подкарване на 5 карти на Gigabyte FX990 UD-3

Мнениеот Странник » 29 Апр 2014, 18:24

Подкрепям думите на dedmaroz напълно.При мен с този мод точно си работи.
С драйверите на Catalyst 13.11 си ги намира и 5 карти без проблем само че си иска малък мод с мостче на екстендъра
и се окъсяват два пина.Самото дъно също трябва да има хардуерни ограничения за съвместна работа на видеокарти.
Моето дъно Gigabyte FXA990 UD-5 има описание в инструкцията за това точно.
Евентуално ако удариш греда с тези упражнения направо си пускай един PIMP на флашка и не се занимавай с глупости.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Проблем с подкарване на 5 карти на Gigabyte FX990 UD-3

Мнениеот Elder_Scrolls » 29 Апр 2014, 18:37

dedmaroz написа:Възможно е да си с този проблем

https://lbr.id.lv/coin/6xgpu/13-12_mod-v3_README.html

Ето ти и за самият мод как се прави

https://litecointalk.org/index.php?topi ... 0#msg79830

А ако те мързи да четеш - изтегли https://lbr.id.lv/coin/6xgpu/13-12_mod_v3.7z и ръчно инсталирай на проблемната карта драйвера.
В папка "13-12_mod" има 3 файла.Качи ги в оригиналният драйвер в "\Packages\Drivers\Display\WB6A_INF" и може да си инсталираш по нормалният начин драйверите



Хммм това може и да свърши работа. Ще те почерпя бира или доджкойн ако стане. Ще го тествам края на седмицата за да ми дойде тамън новото захранване.
Аватар
Elder_Scrolls
 
Мнения: 53
Регистриран на: 13 Фев 2014, 13:31

Re: Проблем с подкарване на 5 карти на Gigabyte FX990 UD-3

Мнениеот Elder_Scrolls » 29 Апр 2014, 20:10

Странник написа:Подкрепям думите на dedmaroz напълно.При мен с този мод точно си работи.
С драйверите на Catalyst 13.11 си ги намира и 5 карти без проблем само че си иска малък мод с мостче на екстендъра
и се окъсяват два пина.Самото дъно също трябва да има хардуерни ограничения за съвместна работа на видеокарти.
Моето дъно Gigabyte FXA990 UD-5 има описание в инструкцията за това точно.
Евентуално ако удариш греда с тези упражнения направо си пускай един PIMP на флашка и не се занимавай с глупости.


Благодаря за отговора. Не може да си представиш колко много си прав за PiMP-a ... имам го качен на флашка и всеки ден седя и му се чудя дали да не го бодна в системата да го подкарам него. Ще тествам първо с УЙндоуса и ако не стане ще дойде ред на PiMP-a
Аватар
Elder_Scrolls
 
Мнения: 53
Регистриран на: 13 Фев 2014, 13:31

Re: Проблем с подкарване на 5 карти на Gigabyte FX990 UD-3

Мнениеот ivanoff » 02 Май 2014, 13:58

Колеги видях , че тук сте писали за PIMP и имам една питанка , вчера го сложих на една машина за проба и всичко бачка супер но имаше няколко примигания на тока по време на гръмотевиците
като се ресетне машината и зареди не тръгва автоматично майнера , ако я рестартирам ръчно си тръгва без проблеми.
Сега пак пробвах извадих кабела и като зареди не тръгва майнера , давам му рестарт и като зареди всичко тръгва без проблеми.
В настройките е зададено да се стартира при Boot.
ivanoff
 
Мнения: 50
Регистриран на: 19 Яну 2014, 17:15

Re: Проблем с подкарване на 5 карти на Gigabyte FX990 UD-3

Мнениеот smokov » 11 Юни 2014, 21:46

извинявам се за поста ми ,не му е мястото тук ,но ми стана интересно .Дъното е с 4 слота каде мушна 5 карта и какво означава "копане " или там каквото го наричате :) пак се извинявам
Разбрах >> https://bitcoini.com/bitcoin-news-6
smokov
 
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Юни 2014, 18:10

Re: Проблем с подкарване на 5 карти на Gigabyte FX990 UD-3

Мнениеот Elder_Scrolls » 13 Юни 2014, 23:34

smokov написа:извинявам се за поста ми ,не му е мястото тук ,но ми стана интересно .Дъното е с 4 слота каде мушна 5 карта и какво означава "копане " или там каквото го наричате :) пак се извинявам
Разбрах >> https://bitcoini.com/bitcoin-news-6


Картата се включвам посредствой рейзър който е към слот 1x ;) За да работи картата за тези си цели не е необходимо да е в 16х. Копане е процес в който подобна машина използвайки изчислителната мощ на видео картата решава математически проблеми най-грубо казано и генерира за това така наречената крипто валута. Тя може да бъде най-различна по същия начин както и има най-релични парични единици по света - лева, евро, долари, лири и тн.
Аватар
Elder_Scrolls
 
Мнения: 53
Регистриран на: 13 Фев 2014, 13:31


Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, viniamin