Добро дъно за копаене.

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Re: Добро дъно за копаене.

Мнениеот ggeorgiev » 02 Юни 2013, 00:21

То и аз, но ми се хвана по £1.98 бройката .. а не като този оптимист - £9.89 , а ме напуши смях, че снимали некадърното запояване..ама учениците в началните класове толкова си могат :)
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: Добро дъно за копаене.

Мнениеот gw_ico » 02 Юни 2013, 02:45

Аз също сам си правих екстендърите. Днеска най-после сглобих целия риг. Имам няколко останали екстендъра, може да ги модна и да направя тема в продава ако има интерес :)
А относно по колко карти на компютър:
3 компютъра с 6 карти, 2 с H61 Del, един с някакъв gigabyte. С H61 Del нямам никакви грижи, с gigabyte-a се появи един малко странен проблем. X8 слота не иска да работи с екстендър. Утре ще пробвам да запоя едно мостче между 2 от пиновете за да го излъжа, да видим дали ще има резултат :)
Относно powered extender-ите:
За моя риг съм използвал по 4 карти с powered extender и 2 с обикновен. Експериментите ми показват следното:
2 карти без мод: Никаква допълнителна топлина на 24 пиновия конектор
3 карти без мод: Има леко загряване, но нищо особено.
4 карти: Вече започва малко да пари. Ако използвам 4 карти без мод гледам да се въздържам от клок.
5 карти: И това съм го правил като нямах женски молекси за мода. Изкараха около 24 часа с downclock, ако има възможност за undervolt същно би било добра идея да се направи.
6 карти: Пуснах ги за много кратко време, но като видях как се нагрява конектора махнах едната карта и минах на горния вариант.
gw_ico
 
Мнения: 24
Регистриран на: 30 Май 2013, 00:21

Re: Добро дъно за копаене.

Мнениеот Странник » 02 Юни 2013, 11:09

В момента имам закачени 5 видеокарти Saphirre HD7970 на едно дъно Gigabyte GA-990FXA-UD5 чрез удължители х1 към х16- без модване за захранване.
Още в предни теми в hardwarebg прочетох за това и проверих дали греят тези връзки които споменахте.
Открих че имат съвсем нормални температури и няма и помен да греят.
С едната карта си правих експеримент и тъй като има 2 Х 8 пиново захранване директно от PSU закачих само единия захранващ пин
и пуснах компютъра... В резултат не тръгнаха вентилаторите... при смяна и пускане само на другата захранваща букса тръгват
вентилаторите но компа пищи за системна грешка още в BIOS режим.
В моя случай мисля че видеокарти със собствено директно захранване от PSU не би следвало да натоварват дънната платка.
Това вече разбира се променя при видеокарти които взимат захранване през PCI-E слота на дънната платка.
Поздрави!
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Добро дъно за копаене.

Мнениеот ggeorgiev » 02 Юни 2013, 13:36

Всичко зависи от това, колко е лакома картата. 59хх и 69хх картите са сравнително лакоми (както и всички двуядрени карти).
ето част от спецификацията на PCI-e слотовете:

All sizes of ×4 and ×8 PCI Express cards are allowed a maximum power consumption of 25 W. All ×1 cards are initially 10 W; full-height cards may configure themselves as 'high-power' to reach 25 W, while half-height ×1 cards are fixed at 10 W. All sizes of ×16 cards are initially 25 W; like ×1 cards, half-height cards are limited to this number while full-height cards may increase their power after configuration. They can use up to 75 W (3.3 V/3 A + 12 V/5.5 A), though the specification demands that the higher-power configuration be used for graphics cards only, while cards of other purposes are to remain at 25 W.[10][11] Optional connectors add 75 W (6-pin) and/or 150 W (8-pin) power for up to 525 W total (75 W + 3×150 W).[12]

(взето от тук: http://en.wikipedia.org/wiki/PCI_Express )

Молексите също имат максимален ток,който могат да доставят.

Спирам, че нещо го обърнахме на офтопик :)
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: Добро дъно за копаене.

Мнениеот skrubalov » 03 Юни 2013, 10:33

Аз от 2 години съм с нормални екстендъри, по 5 карти макс на машина, не съм имал проблеми с нагар, изгаряне или такива неща. Захранванията са задължително поне 1KW.
skrubalov
 
Мнения: 263
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:22
Местоположение: Варна

Re: Добро дъно за копаене.

Мнениеот ZAX » 18 Юни 2013, 11:54

И аз си мислех за H61 Del след време, ще го захранвам със SS 1250W, да видим колко карти от 8-ма серия ще понесе, пък после evga 1500W ако се наложи и ако все още се копае с карти до тогава... Предполагам ми трябват 2х8GB RAM и хубав стаен вентилатор. И мисля да се мъча с някаква флашка.

За сега съм на десктоп машината ми, на дънце http://www.asus.com/Motherboards/P8Z68V/ с 2х4GB RAM и 60GB SSD, мислех да го мъча само с 2-3 карти от 7-ма серия които да добавям постепенно, но ми се струва че още третата ще трябва да е извън кутията, при условие че има слотове за 5. Отделно като гледам само с една колко е зле положението, май дори втора карта преди зимата няма да види : ]

Иначе мислех да спестя парички от захранване, като оставя наличното CM silentpro 500W да храни дъното и само 1 карта, а за другите 2 карти още 500W. Даже имам останала от стария и някаква пиратка 550W, която да е междинка за периода в който ще съм само с 2 карти. Но се чудя пиратката дали да е само за дъно и дали другото ще понесе две карти? Или пиратката само за едната карта (все трябва да има 300W реални)? Или май най-добре да не се лигавя а още с втората карта да взема още едно 500W?

Та моят съвет е, след като така или иначе сме изпуснали всякакви срокове (тези които тепърва започваме), поне първоначалните инвестиции да са възможно най-малки, за да не го ядем твърде голям. Пък после реинвестицията е лесна ;)
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Предишна

Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, filchef, George, ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin

cron