коя 290 да бъде ??!?

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Re: коя 290 да бъде ??!?

Мнениеот Drakyla » 30 Мар 2014, 12:05

Flex написа:За асуса не разправяха добри неща за охлаждането, както и за мси, където било трагедия. Аз мога да копам на 900 с вентилатори на 40% на 75 градуса, където дневния шум ги заглушава и това без изобщо да си играя да намалям напрежението (афтърбърнъра изтече, а ме мързи да свалям нова, че искаше рестарт за да детектне нещо). Просто от 290-ките паъурколора няма конкуренция.


Не съм слагал афтербърнар като се замисля . Но аз специално съм доволен от 290-ките . 28 Мх/с общо и всичко си работи както трябва.
Drakyla
 
Мнения: 391
Регистриран на: 20 Мар 2014, 12:03
Местоположение: Пловдив

Re: коя 290 да бъде ??!?

Мнениеот Flex » 30 Мар 2014, 12:53

28 меги! Доообро :)
Ти след като си с по-голема фермичка, би трябвало да имаш добър + ако отидеш на стилт биос-ите, дори елпида правят по 930 с него и са по-икономични - вътрешно им е намалил малко тоците и е изключил растер юнитите освен един блок, който трябва на самата карта за да тръгне.
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: коя 290 да бъде ??!?

Мнениеот Drakyla » 30 Мар 2014, 13:04

Flex написа:28 меги! Доообро :)
Ти след като си с по-голема фермичка, би трябвало да имаш добър + ако отидеш на стилт биос-ите, дори елпида правят по 930 с него и са по-икономични - вътрешно им е намалил малко тоците и е изключил растер юнитите освен един блок, който трябва на самата карта за да тръгне.


Имам малко по-различни планове за бъдеще . Смятам да разпродам картите и да инвестирам в гридсеед. То е ясно че ако излезнат ониа титани ще ме боли главата от загубата ама все пак .
Drakyla
 
Мнения: 391
Регистриран на: 20 Мар 2014, 12:03
Местоположение: Пловдив

Re: коя 290 да бъде ??!?

Мнениеот Flex » 30 Мар 2014, 13:44

Най-вероятно си си премислил всичко, въпреки това... ако ги намериш за по $150 риска става оправдан, но това значи внос от китай в общи линии.
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Предишна

Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, viniamin