Как се свързва втора видео карта?

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Как се свързва втора видео карта?

Мнениеот andrianski » 11 Юли 2013, 09:47

Здравейте колеги,
ето че се посъбраха пари и реших да инвестирам в още едно GPU ASUS HD7950-DC2T-3GD5-V2 , обаче никога досега не съм слагал втора карта на един компютър. Сигурно ще ползвам рейзър за да е по-далеч от първата карта. Вярно ли е че може да се ползва pci-e X1 и това няма да пречи на копането? Трябва ли да се правят допълнителни настройки в системата и в cgminer-a? Кога се ползва онова кабелче cross fire ако не се лъжа? Мерси предварително!
Аватар
andrianski
 
Мнения: 254
Регистриран на: 07 Юли 2013, 11:43

Re: Как се свързва втора видео карта?

Мнениеот angelche1973 » 11 Юли 2013, 10:47

Кабелчето за кроссфайър не е задължително. Настройки в CGMiner не би трябвало да се правят, освен ако не искаш различни настройки за двете карти. Мислех да слагам втора карта с екстендър, но за момента няма смисъл :D
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Re: Как се свързва втора видео карта?

Мнениеот nighteagle » 11 Юли 2013, 11:15

andrianski написа:Здравейте колеги,
ето че се посъбраха пари и реших да инвестирам в още едно GPU ASUS HD7950-DC2T-3GD5-V2 , обаче никога досега не съм слагал втора карта на един компютър. Сигурно ще ползвам рейзър за да е по-далеч от първата карта. Вярно ли е че може да се ползва pci-e X1 и това няма да пречи на копането? Трябва ли да се правят допълнителни настройки в системата и в cgminer-a? Кога се ползва онова кабелче cross fire ако не се лъжа? Мерси предварително!

След като имаш вечер една работеща карта т.е. имаш инсталирани драйвър, би трябвало втората да сработи безпроблемно.

cgminer -n командата, би трябвало да ти покаже 2те видеокарти (в твоя случай), ако всичко е наред.
Допълнителни настройки на cgminer-a на първо време няма да са необходими и системата ще сработи, но едната карта може да грее малко повече и да искаш да свалиш малко клока, да увеличиш вентилатора и други такива, но ти сам ще си прецениш.

pci-e X1, според мен, е най-доброто решени. Нямаш загуба на производителност, а тези кабели са по-лесни за работа (малки са и лесно се гънат), по-лесно ще се охлажда системата (не спират въздушните потоци в кутията катко по-големите), а и са на по-ниска цена. Аз лично на времето си купих 2бр x16 и сега ги ползвам само по изключение.
nighteagle
 
Мнения: 46
Регистриран на: 08 Юли 2013, 12:08

Re: Как се свързва втора видео карта?

Мнениеот angelche1973 » 11 Юли 2013, 11:29

Коя карта би трябвало да грее повече? Тази която е по-близо до процесора(на първия PCI експрес слот 16x). При мен втория слот е 8x и картата идва близо до захранването.
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Re: Как се свързва втора видео карта?

Мнениеот nighteagle » 11 Юли 2013, 11:41

angelche1973 написа:Коя карта би трябвало да грее повече? Тази която е по-близо до процесора(на първия PCI експрес слот 16x). При мен втория слот е 8x и картата идва близо до захранването.

Не знам дали може да се даде еднозначен отговор. Зависи от кутия от вентилатори как се завихря въздуха. Процесора при миниране с видеокарти работи на минимални нива и не грее много.
Още повече, че картите дори и да са "еднакви" не е сигурно, че ще греят по еднакво. Аз имам два броя 5770, но едната е винаги по хладна от другата, правил съм тестове - сменял съм им местата, чистих им праха и сменях пастите... едната винаги се загрява по-бавно и се ди 1-2 градуса по хладна от другата.

Не мисля, че може да дадем точна „рецепта“. Слагаш, тестваш , гледаш... и така :)
nighteagle
 
Мнения: 46
Регистриран на: 08 Юли 2013, 12:08

Re: Как се свързва втора видео карта?

Мнениеот ZAX » 11 Юли 2013, 11:46

Ще ти грее повече втората карта, защото ако е по-близо до първата топлият въздух от първата ще бъде издухван в гърба на втората. От друга страна ако я пратиш в другия край, там пък и захранването може да и качи някой и друг градус наистина, особено ако кутията е изправена и то е под нея. А процесора няма как да ти грее защото духа в друга посока и по-скоро може охлаждането му да ти е в полза.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Как се свързва втора видео карта?

Мнениеот angelche1973 » 11 Юли 2013, 12:28

Нека говорим конкретно. Дъното е http://www.asus.com/Motherboards/M5A97_LE_R20/

В момента имам карта на синия PCI E слот. Ако сложа на черния втора карта, коя карта ще грее повече? Според мен тази на синия слот, заради малкото пространство което остава. Иначе имам вкарващ въздуха вентилатор отпред и извеждащи отзад и отгоре. Захранването е долу на кутията и също вади топлия въздух
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Re: Как се свързва втора видео карта?

Мнениеот andrianski » 11 Юли 2013, 13:01

благодаря!
картите са еднакви и не са в кутия а пръснати. Не би трябвало да греят различно според мен.
Аватар
andrianski
 
Мнения: 254
Регистриран на: 07 Юли 2013, 11:43

Re: Как се свързва втора видео карта?

Мнениеот jkminkov » 11 Юли 2013, 13:48

angelche1973 написа:Нека говорим конкретно. Дъното е http://www.asus.com/Motherboards/M5A97_LE_R20/

В момента имам карта на синия PCI E слот. Ако сложа на черния втора карта, коя карта ще грее повече? Според мен тази на синия слот, заради малкото пространство което остава. Иначе имам вкарващ въздуха вентилатор отпред и извеждащи отзад и отгоре. Захранването е долу на кутията и също вади топлия въздух


-ако си летящ монтаж дъното на земята ще грее повече на синия слот, освен ако не сложиш една 12см перка над двете карти, на черния слот взема студен въздух отвън, докато на синия взема топъл въздух минал покрая задната част на другата карта;
-ако си в кутия ще пече повече долната карта щото има само слот разстояние от дъното на кутията;
-ако си в кутия със захранване на дъното на кутията зависи дали ще съвпаднат перките на захранването и на видеокартата(централно разположен вентилатор) и ще се борят за един и същ въздух и пак ще пече повече долната карта
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Как се свързва втора видео карта?

Мнениеот ZAX » 11 Юли 2013, 14:19

А ако нацвъка такива http://www.dekada.com/catalog/pci-slot- ... p-435.html измежду картите, да му вадят топлия въздух дори при затворена кутия, ще се получат ли нещата?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Следваща

Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Kartoff, scorpy, svetlim, viniamin