За рейзърите....

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

За рейзърите....

Мнениеот muhaha » 05 Мар 2014, 09:13

Здравейте колеги. Искам да попитам някой правил ли е тестове с рейзъри. Конкретно тези с лентовите кабели и тези с USB кабела. Интересно ми е дали има разлика в хеш рейта между двата модела. Защото докато рейзърите с лентовите кабели правят пълен преход от x1 до x16 и някои вече допълнително са модтани с външно 12в с молекс и кондензатор. То тези с USB кабела са много по различни по устройство и не правят пълен преход от x1 до x16. И ме интересува дали на практика има разлика в производителността между двата.
Някой може ли да сподели впечатления. Или да направи един бърз тест с двата модела и да каже дали има разлика.
Аз нямам възможност да направя тест, и за това се обръщам към вас.

Поздрави Васил.
[Продава] add2psu X2 - Модул за второ захранване - Произведено в България. Всеки модул е предварително тестван и гарантирано работи!
Аватар
muhaha
 
Мнения: 81
Регистриран на: 11 Яну 2014, 01:04
Местоположение: Белозем

Re: За рейзърите....

Мнениеот skrubalov » 05 Мар 2014, 09:19

В хешрейта няма разлика.
Не знам да има лентов кабел който "прави пълен преход от x1-x16"? Може ли да пуснеш снимка?
skrubalov
 
Мнения: 263
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:22
Местоположение: Варна

Re: За рейзърите....

Мнениеот muhaha » 05 Мар 2014, 09:39

Извинявам се аз не се изразих правилно. То пълен преход от x1 към x16 е невъзможен. Имах в предвид че на x1-цата има 36 пина общо и всичките отиват до x16-ката. Докато usb рейзърите пренасят 9 пина от които единия е GND и на горната платка правят 12волта от въшно захранване и с регулация от 12те правт 3,3 волта. Теоретично ако ползваш видео карта ... като видео карта би трябвало да има разлика между двата вида рейзъри. И конкретно ме вълнува има ли разлика в производителността между двата вида. Защото пък асрок виждам техния рейзър е с 2 броя сата което е точно дата пиновите и отделно захранването. Което теоретично ми се вижда по правилния вариант. Но понякога на теория е едно на практика друго и точно това ме интересува. Дали на практика има разлика.
[Продава] add2psu X2 - Модул за второ захранване - Произведено в България. Всеки модул е предварително тестван и гарантирано работи!
Аватар
muhaha
 
Мнения: 81
Регистриран на: 11 Яну 2014, 01:04
Местоположение: Белозем

Re: За рейзърите....

Мнениеот skrubalov » 05 Мар 2014, 09:57

Няма разлика.
skrubalov
 
Мнения: 263
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:22
Местоположение: Варна


Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Bing [Bot], filchef, Google [Bot], ionicle, viniamin